Слънцето силно пече ли пече, МАРТенчето мисли вече за море!

  • 9 793
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 288
И въпрос към всички - с колко дупки е бибироната която ползвате?
Ние все още се храним с 2,защото с 3 дупки се изпива млякото за минутка-две.

с 1  Rolling Eyes на НУК М размер

И ние така. Peace
Бейби Мони,успяхте ли със силиконовите биберони или още само каучукови признава малкия? Hug

# 46
  • Варна
  • Мнения: 38
Здравейте, наша Симонка взе да си прави нещо като режим за спането през деня. Сутрин спи за кратко между 9 и 10ч. На обяд си заспива хубаво в продължение на 2-3 часа (Алилуя!) и между 5 и 6 ч вечерта си дремва в Морската.
Вече и ние сме в клуба на захранените. Дадох и картофено пюренце - не беше нито възхитена, нито отвратена...по-скоро изненадана, че усеща нещо странно в устата си.. Засега не съм си поставила за цел да замествам хранене, а по-скоро да я запозная съвсем полека с различни вкусове (и да добавя малко калорийки). Ако ги прояде с голям апетит - добре дошло, ако ли не - ще и давам по малко преди кърменията и така....Големи сладури са ни бебоците наистина. И много ми допадна идеята да си направим албумче със забавни снимки Hug
Бухта, аз когато чух Криси да се смее с глас за първи път, в буквалния смисъл се разплаках от щастие. Разбира се и със Симона преживяването беше уникално.

# 47
  • Мнения: 5
Мами, радвам се  Hug, че се посмяхте с Марто ала Джак Никълсън, наистина е много смешна снимката, тя е правена отдавна и беше позабравена та покрай Ади на Бодливка се подсетихме за нея.
Нека да се направим албумче със смешни бебочовски снимки сигурна съм има тоооолкова материал. Peace
Svetleto_ ами да ти кажа съвсем случайно е щракната снимката, то такива моменти се запечатват съвсем случайно ако искахме да го снимаме така с часове да седим с фотоапарата нямаше да уловим такава физиономия. Shocked

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 18:53 от dobro_nastroenie

# 48
  • Мнения: 88
И въпрос към всички - с колко дупки е бибироната която ползвате?
Ние все още се храним с 2,защото с 3 дупки се изпива млякото за минутка-две.

с 1  Rolling Eyes на НУК М размер

И ние така. Peace

и ние! края на месеца мисля да взема от тези 6-18м. пак М размер и да пробвам с тях (М ползвам и за водата, не съм купувала С)
Взела съм и от тези шишета с дръжките и без биберон, ами с накрайник за пиене (пише, при 5 навършени, 4е може да се дава, но не съм го пробвала още)
И АЗ ДА ПИТАМ - ползвате ли baby support chair!? ако да от къде сте го купили, колко пари4ки и какви отзиви имате?

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ето ги моите неща от www.walmart.com

# 50
  • Мнения: 170
Svetleto: ние до вчера редувахме 1-2 дупки на Авент съвсем умишлено, защото сме на смесено хранене и не исках да се учи много на лесно от шишето, а и без това почна да ми се дърпа напоследък и иска цица само като е в настроение. Засега има криза по 1-2 пъти на ден, ама да видим. Вчера купих едни биби за шишета на Nuby, релефни с клапа, която регулира потока на течността според това колко силно дърпа бебчето. Сутринта го пробвахме - е няма такъв зор ви казвам! Пишеше на етикета, че имитира майчнината гръд, т.е. усилието на бебчето е повече - и наистина е така! За 3-те хранения досега се понаучи, че не става толкова лесно вече и редувахме новите биби и 2-ката на Авент, та ако някой се интересува от такива биби - няма нужда да се купуват различните му там номера, само тези са достатъчни. Струват 5.59лв (ако не бъркам) в Jumbo-то.

TaniaR : И ние имаме такива пъпчици около устата, ама ту минават, ту пак се появяват... Не ги мажа с нищо обаче. Иначе ексципиала и ние го имаме и го ползваме, когато се е обринал от жегите (въпреки, че е само по памперс все по-често) и много ни помага. Според мен това ще си отмине, все пак кожата им свиква с цялото това лигавене и... би трябвало поне да намалеят. Така си мисля аз.

Честито на всички празнуващи! Ние днес правим 4 месеца и се уляпахме с 2 лъжици тиква с картоф на обяд. Голям интерес беше.
За соковете - аз пробвах на 2месеца и нещо, ама яко се запече и не мисля скоро да давам.. Сега почнахме с пюре, та дано се оправи.

dobro_nastroenie : снимката ви наистина е уникална! Много се смях!   bouquet И верно си прилича с актьора, да вземете да изпратите снимката на конкурса за корица на списание "9 месеца" (ако не бъркам)!  Hug

# 51
  • Мнения: 69
слънце много са сладурски  Heart Eyes  колко излиза доставката?ако си казала-извинявай за повторното питане Embarassed
алекс мама ами успяхме,засмуква силикона,но признава само на Нук,от 3 седмици по магазини не са карали нови биберони,има само едно шарени ooooh! та чак смешни,в понеделник сме на консултация и ако не са зареди,ще си купим смешен,а аз нали го бях изнасилила с 2-ката от 6-18месеца Tired
а за биберона за шишето,си ползваме М-ката,от С-ката ще дърпа по 1 час,а от Л-ката ще се дави,една позната объркала и взела Л и като го гледах как капе самичко ooooh! не е за нас Naughty

довечера или утре заминаваме при свеки,може да уредя 2 дена да ходя на басейнче и тя да гледа малкия за някой друг час Grinning крайно време е да изравня тена Laughing че още съм опечена на ръкав и гащета ooooh!

# 52
  • Мнения: 819
 Hug

Здр! Някоко букви от кавиетуата не са ми активни и ппощуявам, та ще се въздържа да пиша, имате ли идея от какво може да е?

# 53
  • Мнения: 170
Виж дали не са замърсени - удари една прахосмучка, може да се оправят. Сигурно няма добър контакт с платката отдолу... Или пробвай да рестартнеш компа. Понякога става. А има вариант и да ти се е амортизирала клавиатурата.  Thinking

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Hug

Здр! Някоко букви от кавиетуата не са ми активни и ппощуявам, та ще се въздържа да пиша, имате ли идея от какво може да е?
според мен са намокрени.
колко излиза доставката?ако си казала-извинявай за повторното питане
на мен ще ми излезе без пари - една комшийка си идва и тя ще ми ги носи утре! иначе сайта няма доставка до България. Чрез друг сайт може!

# 55
  • Мнения: 4 428
Ей, днес си стана жега  sweating Ние излезнахме към 10,30 и тогава си беше още добре и дори подухваше. Реших, че ще ни ес размине жегата, но не стана номера  Sunglasses

Бухта, честита количка  Peace От новите модели на Чико, тази и още една ми допадат  Peace Най-важното е, че малкия човек я е харесала  Grinning

За ЕБХ аз прочетох нещо за първи път, когато Маги беше на 1,5год някъде. Доколкото разбрах, за ад има шанс да я прилагаш трябва да се започне от самото раждане на бебето. За да не му ес притъпят вродените "инстинкти" така да се каже  Peace Аз много ес бях запалила на пробвам с Мира, но откровено си прецених, че няма да имам нерви за това  Crazy Добре, че не се набутах да дам 100лв за комплекта на БамбиноМио, както се бях засилила. Но една моя колежка си караха на ЕБХ още от началото и се справи много добре  Peace Попринцип я приемам идеята и според мен това си е естествения ред на нещата. И съм склонна да вярвам на теорията за корпоративните интереси на компаниите произвеждащи памперси и навъдилите се психо теории каква непоправима психическа травма ще си докараш на детето, ако го сложиш на гърне преди 2год  Laughing Също съм и абдосютно убедена за вредата,която нанасяме на околната среда с тоооновете памперси, които изхвърляме  ooooh!
Сега, за да потвърдя писаното то Бодливка, ще кажа че съм на точно обратното мнение за пампите  Mr. Green Аз пък не мога да си представя дете на 2-3год, че и повече да ми се мота с памперси, като бебе  Rolling Eyes И въобще не съм съгласна, че ранното слагане на гърне води до нощно напикаване, психически разтройства и т.н. простотии, които съм чела по въпроса  Whistling С Маги цялата работа стана супер лесно и безпроблемно и за двете ни. Започнах да я слагам на гърнето към 8мес. Не съм я слагала, за да върши нещо там, а за да свикне с него. Слагах я за по 2-3мин преди да й сменя памперса. И директно си я слагах по голо дупе и то беше зимата. Нито съм си играла да затоплям гърнето, както съм чела че правят някои. Нито съм я слагала с пъмперса отгоре. Като стана на годинка и нещо и се стопли времето сложих гърнето в хола на пода. Тя там си прекарваше основната част от времето. И продължавах да я слагам на него при смяната на памперса. Тя започна сама да си върши работата в него. И като видеше, че я хваля беше много щастлива. Известно време карахме така. Тя от време на време вършеше нещо в гърнето и аз винаги я хвалех. И явно по едно време схвана за какво е това чудо. 2-3 месеца й трябваха, за да свикне и да си казва. Идваше при мен и ми "казваше" да й сваля памперса, че й се върши нещо. Накрая махнах въобще памперса. Напика се няколко пъти и се научи и да си казва по-рано, за да се става така. По някой път, като закъснее и сядаше директно с гащите да пика  Laughing И така на 1,5год махнахме дневния памперс  Peace След 4мес някъде махнахме и памперса, докато спи следобяд. 1-2 мес. след това и нощния  Peace Въобще не съм мъкнала торби с дрехи и гащи. Носехме си само гърнето  Mr. Green Като й се допика или ака, тя ми казваше, вадехме гърнето и готово  Peace Към 2год й купих адаптор за тоалетната. Никакъв проблем и с него  Peace Сама си се качваше на него и си вършеше работата. Вече въобще не се разправям с нейните физиологични нужди, дори вече не ползва адаптора. Само си ходи, когато си иска, сваля гащите, върши каквото ще върши, бърше си дупето, пуска водата, загащва си се дори и е готова  Peace Вика ме само да й бърша аз дупето, като е акала. Макар, че от известно време се пробва и това да прави, но и аз бърша за всеки случей  Peace
Та така беше при нас. Много лесно, без нерви, рев или каквито и да е негативни емоции. Просто трябва да си усетиш детето и да имаш търпение да се занимаваш с него  Peace Аз повечето майки, които познавам и си мъкнаха децата до 3год с памперси, сами си признаваха, че или бабите, или лелките в яслата са ги отказали от памперсите, защото на тях не им се е занимавало  Wink
Надявам се и с Мира да стане толкова лесно. Определено и нея ще я пробвам от 8мес да си постоява малко на гърнето  Peace

# 56
  • Мнения: 69
Hug

Здр! Някоко букви от кавиетуата не са ми активни и ппощуявам, та ще се въздържа да пиша, имате ли идея от какво може да е?

пробва ли да изключиш и да включиш компа,на мен понякога така ми се получава,и то само на форума newsm78 ама като го изключа (не да рестартна) и се оправя Peace пробвай,дано се оправи

# 57
  • Мнения: 170
Момичета, сетих се нещо относно гърнето: нашия тати разправяше, че едни приятели са научили много хитро тяхното момченце да пишка.
Имайте предвид, че е на годинка и 4 месеца някъде. След като майка му се опитвала цяла седмица безуспешно, татко му го завел в банята, сложил неговото гърненце пред него, изпишкал се той в голямото и малкия познайте какво направил... Извадил и той и се изпишкал в неговото си гърненце! Е, не можах да повярвам просто!  Mr. Green Паднах от смях като ми го разказваше!

Както пише по книгите - дечицата повтарят всичко, което видят и чуят, така, че понякога това е и полезно!  Hug

# 58
  • Мнения: 4 428
Момичета, сетих се нещо относно гърнето: нашия тати разправяше, че едни приятели са научили много хитро тяхното момченце да пишка.
Имайте предвид, че е на годинка и 4 месеца някъде. След като майка му се опитвала цяла седмица безуспешно, татко му го завел в банята, сложил неговото гърненце пред него, изпишкал се той в голямото и малкия познайте какво направил... Извадил и той и се изпишкал в неговото си гърненце! Е, не можах да повярвам просто!  Mr. Green Паднах от смях като ми го разказваше!

Както пише по книгите - дечицата повтарят всичко, което видят и чуят, така, че понякога това е и полезно!  Hug

Да, и това сме го правили  Laughing Маги, като ме видеше, че отивам до тоалетната, и тя си взимаше гърнето и с мен в банята и тя сядаше да върши работа  hahaha

# 59
  • Мнения: 5
А сега воала да ви представя нагледно Джак и Марти  Wink мъжа ми ме подсети, че беше направил и този колаж по повод приликата: ето ни : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=387466&pid=13746760  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт