Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 243
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 930


тези хартиени формички намаслявате ли ги преди да сложите тестото или директно изсипвате сместа, без на намаслявате хартийката

# 331
  • Мнения: 1 234
трябва да намеря рецептата за добруджанките Mr. Green newsm78
Ето я рецептата за добруджанките Peace
Да покажа и аз какво сътворих тази вечер - двуцветни мъфини с кокос в различни формички.

mimi P27 , аз не ги намаслявам хартиените формички предварително.

# 332
  • Мнения: 1 798
Аз също не ги намаслявам.

# 333
  • Мнения: 1 505
Аз писах по напред,че зависи дали ще се намасялват или не от самата рецепта,ако в нея има много масло,олио или всякакви производни не е нужно да се намсялват хартиените формички,но ако няма или е малко е желателно да се намасли,защото залепва тестото върху тях,не винаги,но точно заради това се намасляват.

# 334
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И тук да похваля страхотните мъфини на Танита   bouquet

# 335
  • София
  • Мнения: 3 789
Запалих се по тези мъфини и снощи за вечеря правих и солени. Станаха чудесни! Party
Сложих сирене, кашкавал, колбас, пушен кашкавал, маслини...отгоре наръсих сусам, мак и ким.......вкуснотийка Flutter

Ето ги:

# 336
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
И тук да похваля страхотните мъфини на Танита   bouquet
Би ли ми казала колко ти излязоха като бройка от дадените количества в рецептата?

# 337
  • София
  • Мнения: 3 789
Мартинче, Рина, страхотни са ви мъфинчетата.
Особено двуцветните...ммммм   chef  bouquet

# 338
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ала-Бала , излязоха ми 12 нормални мъфина. Обаче топингът ми дойде в повече, може би съм сложила повечко масло. Не можах да преценя колко значи 1/4 ч.ч. и сложих на око.
Мишле_ , и твоите са много примамливи  Hug

# 339
  • Мнения: 594
Обаче топингът ми дойде в повече, може би съм сложила повечко масло. Не можах да преценя колко значи 1/4 ч.ч. и сложих на око.
Аз току що тикнах моите във фурната, но и на мен ми дойде в повечко топинга. Исках да попитам дали е проблем да си го съхранявам в кутия в хладилника.. newsm78 Дали ще му стане нещо за ден-два?

PS: Станаха Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 17:07 от I r r a

# 340
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
За ден-два не мисля, че ще му стане нещо, щом е в хладилника.

# 341
  • Мнения: 1 116
Страхотни мъфини сте направили!
Ала-Бала , излязоха ми 12 нормални мъфина. Обаче топингът ми дойде в повече, може би съм сложила повечко масло. Не можах да преценя колко значи 1/4 ч.ч. и сложих на око.
1/4 ч.ч. е 60г, половин пакетче. Хубаво е колкото можете повече да слагате от топинга, пълните кошничките до горе с него, както на снимката която съм показала.

# 342
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
В такъв случай, не съм прекалила, точно толкова сложих.  bouquet
I r r a , много хубави са станали и твоите мъфинки Peace

# 343
  • Мнения: 262
трябва да намеря рецептата за добруджанките Mr. Green newsm78
Ето я рецептата за добруджанките Peace
Да покажа и аз какво сътворих тази вечер - двуцветни мъфини с кокос в различни формички.

mimi P27 , аз не ги намаслявам хартиените формички предварително.

 Shocked уаааааууууууууууу
може ли рецптааа  Hug

# 344

Общи условия

Активация на акаунт