Собственици на маломерен апартамент- съвети за обзавеждане?

  • 179 830
  • 754
  •   1
Отговори
# 495
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
................
Илиева, това горе долу става, обаче както гледам леглото е единично. Може би е възможно да стане на спалня.
Питах, може да се направи и като спалня!  Peace
Цената на единично легло е около 700-800 лева, а на спалня - около 1200-1300 лева.

# 496
  • София
  • Мнения: 12 554
................
Илиева, това горе долу става, обаче както гледам леглото е единично. Може би е възможно да стане на спалня.
Питах, може да се направи и като спалня!  Peace
Цената на единично легло е около 700-800 лева, а на спалня - около 1200-1300 лева.

Благодаря ти много. Ще разгледам сайта за контакти с фирмата.

# 497
  • Мнения: 1 072
хехе, благодаря за отговорите Wink Защото и аз с новото строителство "тристаен" с чисто 62м2 се имам за живуща в маломерен апартамент, защото за нищо не ми стига пространството Sad Дефакто е същия размер както на майка ми двустайната панелка с кухня в килера и спалня в кухнята  Joy (типичното "соц-преустройство") Даже там има доста по-широка тераса от нашите 2 взети заедно... Трагедия.. Крепи ме само надеждата, че нашето ще рухне малко по-късно от панелката, но и в това не мога да съм сигурна Confused
Янтра, чак 2*2,50 не съм виждала спалня, но нашата с 10,5м2 е супер тясна и даже няма място за легло и детска кошара...
Това за Париж ме шашна Shocked Как живеят хората с деца така не знам...

П.П. абсорбаторът задължително трябва да е най-мощният възможен (според бюджета) и вграден (за да пести място). Поне според мен Peace Ние сме с ТЕКА, който изпомпва 900м3 и не се омирисва.

# 498
  • София
  • Мнения: 2 181
Здравейте,
да се включа и аз в групата с маломерни жилища, за да следя темичката,
Има фирма, която внася такива механизми в БГ, има и фирми който правят мебели по поръчка с тези механизми.Лятото ни предстои реорганизация на жилището, тъй като трябва да отделим бъдещата ученичка в собствена стая.
Ще започнем от банята, естествено също малка и издирвам ъглова мивка.Искам да попитам и кои модел тоалетни са спестяващи място?

# 499
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.............Има фирма, която внася такива механизми в БГ......
Коя е фирмата?  Wink

# 500
  • Мнения: 353
механизъм за падащо легло предлагат ПРОДИЗ

# 501
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
механизъм за падащо легло предлагат ПРОДИЗ
Определено! И не само те!  Wink
Питах за механизмите за преобразуващите мебели - не че не ги знам, ама може пък да изскочи нещо ново... все пак....

# 502
  • Мнения: 15 211
Ще започнем от банята, естествено също малка и издирвам ъглова мивка.Искам да попитам и кои модел тоалетни са спестяващи място?

Нашата баня е много малка 1.25/1.60 м. Мивката не е съвсем ъглова
http://tidiimpex.com/pics/thumb/2010/12/20/1292856528812_2dc0dad … 8b_500x400_zc.jpg

Най-много място заема ъгловия моноблок, най-малко с вградено казанче. 

# 503
  • Мнения: 1 072
Ще започнем от банята, естествено също малка и издирвам ъглова мивка.Искам да попитам и кои модел тоалетни са спестяващи място?

Нашата баня е много малка 1.25/1.60 м. Мивката не е съвсем ъглова
http://tidiimpex.com/pics/thumb/2010/12/20/1292856528812_2dc0dad … 8b_500x400_zc.jpg

Най-много място заема ъгловия моноблок, най-малко с вградено казанче.
Аз правя от WC баня с WC с размер 110 на 160. Точно от същата серия на Fayans Happy Bath слагам мивка в ъгъла - 36 см е и е много сладка и компактна. И е относително дълбока. От същата серия моноблока е най-малкия (късия), който съм виждала - 60 см (дори с казанче за вграждане излиза по-дълго - другата ми баня е с казанче за вграждане). Но мъжа ми, по неизвестни за мен причини, взе пак 60 см, но на KOLO (били по-добри от Fayans, според продавача в магазина). Вместо да вземе от една и съща серия  #Cussing out За под мивката има шкаф от ПВЦ за точно тази мивка, 36 см, аз ще сложа такъв, мисля, че е на Дейзи 13. Има и ъглови мивки и шкафове, но нищо не ми хвана окото.

# 504
  • София
  • Мнения: 8 280
НАЙ - МАЛКОТО КАЗАНЧЕ ПРЕДЛАГАНО НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР:
http://baniastil.com/page/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D … BE%D0%B2/924.html

# 505
  • Мнения: 1 072
НАЙ - МАЛКОТО КАЗАНЧЕ ПРЕДЛАГАНО НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР:
http://baniastil.com/page/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D … BE%D0%B2/924.html

това е вградено казанче, като сложиш рамката, гипскартона, плочките с теракола и най-късото клекало, пак излиза над 60 см Wink А и като го гледах когато разглеждах казанчетата за вграждане, установих, че е най-тясното, а не най-късото (най-малко дълбокото). За вградено казанче заложих на промцията на Grohe 5 в 1 Peace Вече е вградено и монтирано и също изглежда доста компактно.
Между другото, комбинирах с висяща тоалетна чиния, което също визуално увеличавало пространството (като няма много неща по пода).

# 506
  • София
  • Мнения: 38 488
Нашата баня поне е безмислено голяма. Даже обмисляхме преместване на стената /гипсова/ откъм стаята, ама после се отказахме.
Някои съседи са успели да я направят на кухня.
И през отдушника ми мирише на зеле! Sick

# 507
  • Мнения: 15 211
Но мъжа ми, по неизвестни за мен причини, взе пак 60 см, но на KOLO (били по-добри от Fayans, според продавача в магазина). Вместо да вземе от една и съща серия  #Cussing out

Моят направи същото и не разбрах защо отказа вграденото, защо и от друга серия, но е 65 см моноблок. Още не е монтиран, но се оформя добре.

Някои съседи са успели да я направят на кухня.
И през отдушника ми мирише на зеле! Sick

Само на първия етаж е направена на кухня - слята е с бокса. Някой обаче е вкарал аспиратора в отдушника и у нас миреше понякога.

Да се върна на леглата. Всичко що е механизъм при ежедневна експлоатация поддава. Това е причината да се ориентирам към "маскиране" на леглото като диван. Това, което ми е осъществимо горе-долу,  леглото да не се прибира http://www.perfektmebel.com/index.php?m=320&lang=1&categ … 0&prodid=6823
а да му се слагат големи възглавници. Етажерки, секц. шкафове и подобни около него на стената ще допринесат за прикритието. За да не сядат гостите на леглото, масата за хранене е голяма, но не е само със столове, а има ъглов диван /неголям, но достатъчно удобен/.



# 508
  • Мнения: 5 997
и аз да се включа за мини спалните ,нашата е такава разширен за сметка на коридора килер 2/2,70 има приста, ракла и пътечка,на която след време има място и гардероб да сложа .Кошарата си е в детската стая ама плъзгащата врата м/у двете стаи засега е постоянно отворена и не ползваме отделната врата на спалнята.Откъм мебелите сме зле все още ама живот и здраве до Коледа и това трябва да се оправи.

# 509
  • Мнения: 1 059
Спомням си преди две години пак я нищихме някъде тая тема за спането в хола
и една съфорумка спомена, че имало в някаква мебелна къща във Варна диван-легло,
изглеждало така, сякаш за гърба на диванчето е залепена спалнята. Виждала съм и аз
някъде из чуждите сайтове такава мека мебел, но ми се струва, че пак е необходима
по-голяма площ.
 Иначе като разглеждах сайтовете за матраци попаднах на това
http://www.matracistella.hit.bg/_11.jpg 
http://www.matracistella.hit.bg/_17.jpg , но механизмът на това изскачащо легло ми се
струва малко афиф. Иначе с подходяща дамаска и възглавнички си изглежда като диванче.
 Нашият апартамент като за ново строителство не е идеално лош (говоря за разпределението).
В началото много се радвах на голямата баня (почти 5 кв.м.), но сега установявам, че по-добре
би било банята да беше по-малка, а коридора по-просторен. В антре 3 кв.м. едвам събрахме
малък шкаф за обувки, закачалка над него и едно тесничко огледало. Нямам място нито за по-
обемни връхни дрехи, нито за всички обувки и пантофи. Сега като се замисля и тераса 5 кв.м.
е много за апартамент от 49,5 кв.м.

Общи условия

Активация на акаунт