Наше ЮЛЧЕ сладко, през март ще става батко !

  • 10 342
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 384
АЛОХА!
Толкова ми липсвахте!  Hug
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОЖДЕНИЦИ!  newsm59 newsm67 Tada
Честита бременност на Марти!И на Нин честито!Ние сме на среща!  Grinning Всичко ще е добре,сигурна съм!
Незнам как да побера цялата информация и всичко което преживяхме тия дни!Няма да съм подробна,защото и немога в момента.Но след последния ми пост,последния ден преди морето в блока избухна пожар.Излизахме на разходка,Клара се прибра и искаше да ме изненада,бяхме щастливи.Но когато отворих входната врата видях само много дим,опитах да сляза с децата без да озъзнавам какво се случва.Слязахме само до полуетажа и видях огъня,черния дим който опари ушите ни,че обеците ни се нагряха,а горещия въздух нахлу в ноздрите ни.Едва се осъзнах,взех децата и ги върнах в апартамента.Звъннах на мъжът ми,казах му че горим-той се побъркал,но запази самообладание,каза да се овием с мокри кърпи,да сложа мокри кърпи на входната врата.В този миг забравих,че на света съществуват пожарникари,мислих че е краят.Но те дойдоха и ни спасиха.Откараха ни в Пирогов,там няма да разказвам.Слава богу децата бяха се нагълтали малко,с прогорени носове само с дефламол.Направиха им иследвания пълни,на системи,инхалации,кислород.24 часа престояхме,на другия ден ни изписаха,но останахме в София защото на 48-я час пак искаха да ги прегледат.Аз и аспирин не съм пила след слуая,но бях с няколко  кофти мехура.Добре че в стаята имаше една мама с дете ухапано от змия и имаше с кой да поговоря,че незнаех къде съм.Все едно можех да понеса и това.Първите дни на морето бяхме като дрогирани и само спяхме.Вчера на прибиране минахме през Добрич при една жена която ни е съседка и познавам от как се помня-бае,веси,намества.Та веси децата и им намести пъпа,а на мен ми намести един прешлен и крака,ошашка ме.  Shocked Сега сме по-спокойни.На морето беше много хубаво.Ще пусна снимки.

# 46
  • USA
  • Мнения: 559
Алоха, Янче! И ти ни липсваше! Леле, ужасно е това с пожара и болницата. От какво беше пожара? Децата добре ли са сега? Как така са им намествали пъповете? Айде, после да разкажеш за морето.  Hug

# 47
  • Варна
  • Мнения: 204
Яна, добре дошла  HugВсе едно филм на ужасите разказваш  Shocked Shocked Радвам се , че всичко вече е добре. У вас ли беше пожара или някъде другаде в блока. newsm78. И аз ще чакам да разказваш за морето.Тази вечер хич не ми се спи и само спамя тук.  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 3 414
Боряна не е само Дели,моите също са "хипер активни" говорих с една психоложка тя каза че ако ги заведа ще им лепнат тази диагноза веднага.Ами как да не е като и ние живеем в такава среда.Моите момчета от днес са затвърдени аусайдери на площадката и аз си по ревах ама ...Когато бяхме в магазина при вас Ники се изяви също.Ама вземи и го доведи при моите да видим кои е по хипер.Мисля че това се дължи на тестостерона моя мъж си е е такъв винаги със сила е надделявал,твоя такъв ли е?ген има.Аз това не го приемам за диагноза.
Яна направо незнам какво да кажа..............  Hug  Hug  Hug

# 49
  • Мнения: 384
Пожара е избухнал между  и 5 етаж,ние сме на 7.От боклуците дето си държат там.Бързо се е разгорял,но се чудя как никой не е видял по-рано,не е предупредил хората.Работен ден и само баби и ние с децата,но имаше точно на тези етажи и читави хора,но явно не толкоз читави.Беше кошмар,десет дни сънувах кошмари,добре че не бяхме в асансьора,но спирам да си мисля ако,ако...Искам да забравя вече.Жената ми помогна,при стрес бяга пъпа и някак го намества с лек масаж,веси децата-така.
На морето хванахме страхотно време,сутрин на плажа,следобед на басейна,имаше детски клуб,аниматорки,детска дискотека и нон-стоп ядене.Починахме си.Щерка ми се намери с две момченца набори и големи страсти бяха.Никола изкара на шезлонга,на мезенца и биричка.Запознахме се с много готино семейство и с тях си бяхме компания.
Ето снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=368651&pid=13825546

# 50
  • Мнения: 1 098
Иве, точно от това се притеснявам, да не му сложат диагноза, а пък да не е така и да вляза в някакъв порочен кръг. Аз честно да ти кажа като дойдохте в магазина не ми направи впечатление да са диви кой знае колко. Може би съм свикнала покрай Дели. Мъжът ми като малък е бил мн див. Сега е много спокоен, никога не се бие, предпочита с говорене да разрешава проблеми. Няколко пъти са ни блъскали с кола отзад, той се усмихва, успокоява хората, че няма нищо и си тръгваме.
Сега сме скарани, защото не иска да разговаряме за това. Обяви ме едва ли не за луда. На мен ми стана мн. обидно, защото за пръв път откакто съм родила имам такава нужда от подкрепа, а той ми я отказа. Винаги намирам решение за проблемите с Дели сама, търся отговори. Не че не е бил в такива моменти до мен, но сега ме вижда сломена и вместо да помогне ми се дразни. Хич не обича да съм слаба. Да, ама се случва понякога Confused
Янче, много е неприятно това. Ужас направо!
Хриси, Ники е толкова изобретателен. Това, че не говори според мен не определя възможностите му. То и белите да измисляш се изисква ум и преценка Wink
Леле, добре че сте вие Hug

# 51
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Леле Яна , направо кошмар ! Радвам се , че сте добре , не го мисли , повече , минало е.Радвам се , че сте изкарали добре на морето. Hug
Бубе , моля те не се притеснявай излишно , и на мен ми се прирева като те четох.Виж Дели колко будно дете е , казва цели изречения , ходи на гърне.То не може хем това , хем да е послушен , просто е по-активен , по-любопитен , затова и научава по-бързо нови неща.Моя Тедо пък е мързелив , обича да се заиграва сам , ама и не говори , децата са различни.Нищо му няма на Дели  Hug.
Малко пресилено ми изглежда това мнение на логопедката , Рокси.
Вероничка е много чаровна  Heart Eyes.

# 52
  • Мнения: 384
Да,кошмар и просто неискам да ви разказвам всичко и да ви стресирам.Ужасно беше Никола като взе да губи съзнание долу като ни извадиха,в Пирогов докато ги изследваха и не ме пускаха,Надина се държа мъжки и успокоявала Никола,притеснявала се за него.Аз се обвинявах,че съм излязла с децата,че тръгнах по стълбите,но пожар само на филм бях виждала,а и незнаех че е пожар докато не видях и усетих огъня.Кошмарна беше нощта в блока,в апартамента деня преди морето,навсякъде миришеше и ми се гадеше.Сега покашлям и е възможно да правя някакъв бронхит и жената ми каза,от утре взимам мерки.Никола имаше темп. няколко дни после.На 15 юли най-любимия ми дядо имаше рожден ден,сигурно ми е помогнал.  Praynig Определено разделям живота си преди и след това премеждие.Чувствам се друга отвътре.

# 53
  • Мнения: 984
Добър вечер  Hug
Леле Яна  Shocked Все едно филм разказваш. Радвам се, че всичко е минало  Hug
Бубе  Hug Има една книга в която се казва, че когато някой седне да чете медицинска книга си открива всички болести за които чете без вода в коляното /"трима души в една лодка"/ Hug Не се затормозявай. Имаш здраво 2 годишно момче! Онези деца които седят на столче с ръцете зад гърба не съм ги виждала. Малчо не се заиграва с други деца. Аз също много се тормозех заради това и мислех, че вината е моя, защото не се виждахме с деца и той няма контакти. Е сега има контакти и пак не се заиграва. Най-много да се сдърпат за играчка. Миналата седмица на музиката за деца за първи път го видях да реагира и да участва. До сега само седеше и наблюдаваше или си чоплеше нещо си. Реакция се появи след повече от година занимания.
И за Никсъна си мисля, че е преувеличена диагнозата. Много ясно, че като отидете ще ви кажат нещо си.. нали трябва пак да отидете  ooooh! Аз до колкото знам децата до 3г възраст се развиват с различни темпове в различните насоки. След 3 г възраст се "изравняват" в способностите си и тогава вече може да се каже дали има реален проблем с нещо.
Имаше и още нещо ама ... не помня вече.
За общ РД когато и където кажете. Ако Смехурко ви е удобно като място и това което предлагаме ви устройва ще съм много щастлива.

# 54
  • Canada
  • Мнения: 231
Най-напред да пожелая честит рожден ден на всички скорошни рожденици! Да са здрави, весели, засмени!

Чета си аз и си трупам мнение, но вече не знам това нашата тема ли е или филм, наистина.

Май много отдавна не съм ви казвала колко ми е хубаво да ви чета и как ви чувствам много близки с ясното съзнание, че не е взаимно по простата причнина, че не пиша кой знае колко, а по друг начин няма как да ме усетите...
Та сега ми стана болно едно такова...
Яна Hug, важното е, че сте добре и се надявам този ти различен поглед върху нещата след случката да е по-оптимистичен. Hug
Рокси, да си дам непоисканото мнение,  Hug че и според мен това заключение е прибързано. Много са малки още за такъв специалист, тук се ходи от 3 г. нататък, даже към 4. А са много търсени специалисти, може би заради многоезичната среда. Раян също не говори, прави опити, но най-често безуспешни Laughing, нищо не му се разбира. А толкова иска милия да се изкаже. Laughing
Боряна, самонавиваш се, недей. Hug Хубави доводи са ти дали другите.

А сега да спомена това, което все още си спомням. Simple Smile Страхотни снимки на страхотни дечица, до едно!
Мимоза, Мимко гадже ли си има> Много е сладък!
Коцето също е чуден! Елче, липсваше ни. Hug
Буути, чудесен нов аватар! Страхотни са ти децата! И правилно някой коментира за ориенталските форми Simple Smile, няколко като теб ако се слеете може и да стане. Laughing

Да кажа за изпотяването - Раян много се поти, преди беше с дълга къдрава косичка, сега е с къса чуплива и пак се поти. Явно си е такъв, какво да се прави! Тук театрално беше хубаво да сложа снимки на дълга и къса коса, но нямам готовност. Embarassed

# 55
  • Мнения: 521
Янче,  Hug наистина е било кошмар. Убеждавам се,че имаш дар слово - описала си го така,че и аз го изживях. Много хубави снимки. Никола е страхотен чаровник, а Надина прекрасно момиченце, с плам в очите
Бубе, това, което съм научила по време по време на следването си е Че разликата между нормата и патологията е в степента. Масово децата са по-активни, но това не значи хиперактивност като заболяване. Едно  от обясненията е начина ни живот през последните години. Не бързай да се притесняваш. Докато учехме психопатология след лекции излизахме психично болни - Мая го е написала.  Hug
Майките се вглеждаме в децата си до безкрай и понякога това ни изиграва лоша шега.
Но за твое успокоение потърси консултация - все пак и колегите в София имат нужда от работа ( това е шега, не ме разбирай погрешно). Бъди сигурна,че ако видиш две годишно дете, което слуша,не прави бели и стои мирно ще си кажеш, че му има нещо и не е нормално, но е до темперамент. Особено щом казваш,че и мъжа ти  е бил така.С моя мъж също се караме за подобни неща - особено,след като му кажа,че ми се вижда много бледа.
След като той ходи за риба 4 дни всяко излизане от къщи е съпроводени от драми - Бояна много плаче и се сърди,че той излиза,не го пуска и така. Тази сутрин се събуди с рев и го викаше него. Как ще пътуваме без него незнам Embarassed В този ред на мисли, май ще ни трябва и едно ремарке - само ние с детето сме с четири чанти ooooh!
November Rain , потенето е  и моя болна тема - поти и се не само главата, но и телцето.

# 56
  • Мнения: 135
Яна,голям кошмар сте изживели...думи нямам ужасно е всичко това което прочетох.А за заглавието да кажа,че е много хубаво...,но пък аз имам момиченце и си мисля че няма как да стане батко Joyживи и здрави до тогава Rolling Eyes Laughingприятен ден на всички Wink

# 57
  • Мнения: 195
Добро утро от мен  Whistling
Седя си в офиса и си ви чета както всеки ден, но този път реших че ми се пише и споделя  Hug

Марти страшно много се радвам за теб! Около мен само бременни девойки се разхождат и ми е много мило! Grinning

Бубе, не можах да се сдържа да си кажа - според мен е чудесно че имаме будни и жизнени деца. Мисля, че това е признак, че са здрави и силни! Макс е най-щурия в квартала и дори разни лелки коментират и ми се задават въпроси дали ходи на градина че да си изразходвал там енергията и тн. Обикновено в квартала всички дечица се събират и си играят на едно място, а ние с Макс обикаляме нагоре-надолу, защото той не може да застане на едно място, все иска да тича. Всички викат - 'Ето го Макси, пак разхожда майка си"  hahaha Аз все пуфтя и охкам, че другите майки си пият вечер биричка на пейките докато децата играят, а аз не мога да седна и все след Макс тичам, но пък като ги гледам повечето дечица колко са мудни и все за полата на майките си седят..... мисля, че да ми е диво детето е по-добрия вариянт! Heart Eyes

На нас май ще ни се размине морето, нещо нямам настроение за почивка... Мисля, че ме е хванала лятната депресия, или по-скоро още не са ме пуснали зимната и пролетната  hahaha
Единствено разпускам докато си чета поредицата на "Здрач", направо се забравям! Причината е, че по принцип нямам никакво време за книги и се наслаждавам на всяка открадната минутка за четене на няколко редчета...

Много дълго стана, не се сърдете  Embarassed

# 58
  • Мнения: 1 098
Момичета Hug Hug Hug Вие сте просто невероятни. Отново- благодаря ви!
Тази сутрин съм много по- добре и доста успокоена, дори почти няма и следа от вчерашната ми тревожност Wink Петдесет процента благодарение на вас, другата половина благодарение на това, че четох до малките часове и се убедих, че Дели си е добре. Дори сега от 30 мин си играе на едно място с една играчка, все едно иска да ми каже- споко, мамо, и аз мога да кротувам Joy
Яна, като ти гледам снимките и винаги ми се приискват две деца  :love
Лек ден на всички!

# 59
  • Мнения: 43
Добро утро!  Hug
Пиша на бързо от работа докато не са ни спрели нета  Rolling Eyes
Янче, привет  Hug Добре, че лошото е зад гърба ти. Добре сте си изкарали, личи си по снимките.  Heart Eyes
НР, и ти си ни близка, няма значение колко пишеш, важното е, че ти и Раян сте едни от нас  Hug  А Мимко има много почитателки, но тази май най-му е любима  Laughing
Да не остана и аз назад и да кажа, че това с логопеда ми се струва доста прибързано... Peace
И аз много рядко се задържа седнала на пейката. Но това не ми пречи, детето се грижи за фигурата ми  Wink
Лек ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт