Наше ЮЛЧЕ сладко, през март ще става батко !

  • 10 348
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 140
ДУ
Янче какъв кошмар си преживяла #Crazy Много добре си реагирала в ситуацията, аз незнам дали ще мога да запазя самообладание
Бубе, за да те успокоя ще ти кажа, чи и  Дени много се бие с и без причина. Но това идва от малко по-бързото им развитие, той проходи много рано, проговори много рано и се държи като голямо дете навън. Играе с голямите деца, а те със сила постигат всичко. Не мисля,че имаш причина за притеснения на този етап, прекалено малки са.

# 61
  • Мнения: 4 300
Олеле, Яна, изживяли сте ужасен кошмар  Hug Хубавото е, че децата бързо забравят, изглеждат страхотно на морските снимки.

Боряна, аз съм чела чат пат за АДД, наистина, не си поставяй сама диагнози, това е най лесния начин да полудееш. Проучи внимателно специалистите, те се броят на пръсти, и заведи Дели, няма нищо стресиращо в един разговор.

Благодаря ви, че сте толкова съпричастни за нашите проблеми   Hug Мнението на логопеда е, че проблемът е не толкова неговоренето, а в отказа на Никсъна да спазва нашите правила, т.е. че ни се налага. Според нея е по лесно правилата да се наложат отвън навътре, постепенно.
Аз и затова се надявам яслата да помогне, защото той там се подчинява на правилата ( естествено в някаква степен, но все пак е нещо). Терапията цели точно това . На мен самата не ми се иска да отлагам, защото колкото по рано се започне, толкова е по лесно да се навакса.
Така или иначе ще го водя и за второ мнение.
Буути, освен в говора другите "изостанали" неща са общуването  с деца,прекалена привързаност към нас, много силно запазен сукателен рефлекс ( към биберона) . В предишната ДГ, където го водих ( само веднъж де) ми бяха казали, че деца като него, които са много добре двигателно развити и могат да си вземат това, което искат сами - например той си отваря хладилника и си взема нещо от долния рафт, храни се сам, може сам да стигне навсякъде- често имат проблеми с говора, защото от една страна не изпитват нужда от вербално общуване и нямат нужда от чужда помощ, и от друга се чувства по несигурен в новото нещо- говоренето- и го е страх.
Да допиша в отговор на Уинкс за ритуалите- да го включвам в домакинската работа- да речем като слагам масата единия да носи чиниите, другия приборите, а Ники салфетките. Когато гладя, да го карам да ми носи от купа с дрехи само определени, например само неговите. Ей такива неща. Да му казвам "когато"- когато си прибереш играчките, ще излезем. И даде съвет как да откаже бибата- да му обясня, че той става все по голям, а бибата все по малка, д аму оставим само една и да я държим у дома. Тази сутрин го кандрдисах да я оставим в леглото да спи, той я сложи аз я завих с одеалото, той каза "нани" и така тръгнахме за градина.

В свое оправдание за фермана ще кажа, че днес съм дошла 45 мин по рано на работа и съм си отработила времето за форум  Blush

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 09:24 от Рокси

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 1 241
Рокси, не е точно така. Говоря от опита ми с две деца и това какви още други деца съм виждала. Това което аз пък съм видяла е до три годни дете, да отказва да говори и изведнъж да започне и то много добре. Обяснението беше че по притеснителните деца трупат запас и като се почувстват готови изведнъж проговарят. Каквото и да е при вас, сигурна съм че няма нищо притеснително.  Hug
За хиперактивността да си призная с баткото така влязох и аз в едни филми преди време, ама сега съм на друго мнение. Децата растат и се променят, необходимо е обаче много търпение, колело и най-вече баба и дядо на село, та там да изпушва тази активност. При нас действа но без търпението от моя страна. Аз лично много се изнервих докато порастне баткото.  Embarassed (лошото е че и брат ми беше същия навремето, обаче сега е на моята глава проблема)
Яна,  Hug най-важното е че сте добре, браво че мъжът ти е запазил самообладание и те е подсетил какво да правиш. Дано на никого не се случва. Миналата година така горя и в Бургас блока на колежката ни - от боклуци, но тогава имаше и смъртни случаи. Децата ти са големи сладури, дано бързо забравят лошото.  Hug
Мимозка, разбирам те прекрасно, и аз като се върнах миналата година на работа и по същия начин срещнах описаните проблеми. Лошото е че такива хора смъкват нивото и наново пак да се доказваш. А сега е и криза и напрежението е още по-голямо.  Sad Но пък свиркай си, може да е за добро  Hug
Извинете за писателстването, не ми е в стила ама честно като разказвате и все се случва да се разрева.  Embarassed

# 63
  • Мнения: 766
Добро утро и от мен   bouquet
Аз пък закъснях за работа, но ви изчетох внимателно  Mr. Green После ще наваксам Wink
Хриси  Hug Много ме изненада резултата с консултацията ви с логопеда  newsm78 За мен си е нормално детето да е привързано към родителите си на тази възраст, още повече че сте си го гледали вие  Peace Дай му малко време - ще свикне с други хора в градината Simple Smile
А за правилата - малките човечета, които нямат представа какво е граница, изведнъж получават едни сигнали "Не пипай там", " не прави това", "не ходи там " съвсем логично е да не им обръщат внимание или да се противят на тези ограничения. Трябва много време и търпение за да осъзнаят за какво и какви са тези норми, правила и граници
ЛМ разбира се Wink
А за говоренето - ми то е като ходенето  Wink Както почнаха изведнъж да тичат, така и ще почнат да разказват приказки от 1000 и една нощ  Hug  bouquet
Бубе, а ти ме хвърли в размисли с тази хипер активност  Thinking Ако Дели го имаш за хиперактивен, то и Ина трябва да е такава  Rolling Eyes Но според мен някои деца са просто по-буйни и имат повече енергия за изразходване. На мен досега ми се е случвало може би 2-3 пъти Ина да стои на едно място и да си играе с една играчка. Все трябва да ходи някъде, да тича и да измисля нови бели  Heart Eyes А напоследък и тя почна да удря, особено когато и направим забележка и то се опитва да удря и мен и баща си  Embarassed Ей това ми е на мен най-големия проблем в момент, но мисля че ще се справим  Peace
Радвам се,  че си се успокоила Бубе  Hug
Бути какви ориенталски форми, какво чудо  Rolling Eyes Аз се имах за ориенталски тип и затова отказвам да ходя на почивка в Турция  Mr. Green , а ти с това изказване ме хвърли в тиквите направо  hahaha Поздравления за Нелия за новото откритие - гърнето  Mr. Green
NR   Hug и ние си те чувстваме близка - не се обиждай   bouquet Hug
Яна  Hug Hug Hug Много сте преживели  Confused Усеща се промяната в теб в постовете ти  Hug Радвам се че пак пишеш - липсваше ми Simple Smile
А децата ти са страхотни  Heart Eyes
Е такъв ферман не съм писала досега  Mr. Green
После пак, че трябва малко да си заслужа заплатата  Flutter

# 64
  • Мнения: 616
И аз закъснях за работа но ви изчетох много внимателно защото сте зачекнали много неща които ме развълнуваха .почвам по ред.
Янче направо настръхнах като четох това което си  разаказала  Hugза това че сте се разминал и дано вече нямате подобен род изживявания и твоите сладури бързо да забравят кошмара  Heart Eyesи за Надина че така се е грижила за Никола .
Бубе много ми стана мъчно като четях как си плакала спри мила ти имаш най прекрасното момченце на две годинки ,ако искаш ще ти пратя Сашо само за един ден да видиш какво значи палаво и непослушно дете което се бие ,хапе и изобщо не чува каво му говориш а осен това и 1 минута на едно място стоене е твърде дълго време за него ,въпреки всичко той е любимеца пред блока от всичиките около 10 деца ,а и да не забарвя да кажа че батко му беше пълна негова противоположност ,а и двете деца са си мои и си ги гледам по един и същи начин . HugЕдин приятелски съвет без ад ми се сърдиш , направи Дели батко и ще видиш как всичко ще стане различно.
Хриси и аз мисля че е прибързано заключението ,това че е привързан към вас според мен не е чак тъкъв проблем той ще го израсте Пешко се разболяваше от мъка по нас в редките случай когато съм го ставяла при бабите му ,а сега е супер самостоятелен за разлика от много свои връстници , а проговарянето е строго индивидуално брат ми е казал първата си дума на три години това обаче не му пречи сега да обикаля света и да говори и на чужди езици без да е ходил на уроци даже.
И опследно че стан ферман
Нин не сърди за заглавието аз го измислих преди да разбера че и твоята девойка ще става кака. Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 568
От вчера искам да пиша, но все нещо става.

Янче, добре дошла.  Hug Преживели сте голям ужас. Дано никога повече не ви се случват такива неприятни работи. Понякога, обаче, такива случки ни помагат да си напривим равносметка. Дано, както са казали и други, това да ти помогне да гледаш оптимистично на нещата.  Hug Имаш прекрасни деца и една много грижовна кака.  Heart Eyes Много ме умили като прочетох как се е грижила за Никола. Знам какво ти е било в болницата и пред кабинетите, където не пускат родители.  Sad Hug Дано това остане само лош спомен и да ви направи по-силни.  Hug Heart Eyes
Бубе, успокоила си се вече, много се радвам  Hug. Но и аз да кажа, че имаш прекрасно и много умно дете. Мисля си, че ако беше ХА нямаше да може да говори така добре и да си задържи вниманието на нещо, за да играе. Според мен Дели не посяга без причина, просто да си "нарочи" жертва, която да удари. Преди време моя приятелка беше водила сина си на психолог с подобни "оплаквания" и той й беше казал, че тя трябва да се "лекува" и че детето си е напълно добре. Може би, трябва да смените обстановката. В смисъл, да ходите да играете другаде, не с тези деца. Може би като се срещнете и той вече усеща напрежението във въздуха. Опитай.  Hug
НР, ти си си част от нас.  Hug
Ника, включвай се по-често. Липсваш ни. Кажи повече за Макс. Кой го гледа? На ясла ли е?
Посрле пак...

# 66
  • sf
  • Мнения: 10 218
Мале, Яна  ooooh! аз си мислех,че сте безгрижно на море.
Добре че всичко е зад гърба ви.  Hug
 
Дилемата при нас отпадна- в Синеморец няма места. Навихме се на Турция и то с автобус  Mr. Green
Ще кажа довечера какви ги е свършил мъжо из агенциите.

# 67
  • Мнения: 1 853
Янче  Hug страхотни снимки  Peace как се казва хотела?

НР  Hug

Абе тия в пумпелина луди ли са? По какво съдят, че детето е ненормално (за възрастта си) привързано към вас? По това, че плаче като ходи на ясла ли? И не изпълнявал команди  ooooh! кое две годишно се подчинява на правила, могат ли да ми обяснят...Откакто Никола влезе в "трудните две" все едно не е моето дете. Като бебе си беше един кротичък, добричък, спокоен. Сега всички ме питат защо толкова се е променил. Ами откъде да знам. Засега не съм се вкарала във филма за хиперактивността, обяснявам си поведението му с това, че е по-експресивен, не задържа емоциите си. Понякога да си призная наистина ме плаши с буйността си. Поведението му на моменти е шизофренично. Иска ми вода, давам му, той взима шишето и го хвърля крещейки "няма", аз казвам ок, той ми крещи "дай вода", давам пак се повтаря същото...и така може до безкрай. Като му кажа да направи нещо обикновено прави точно обратното, задължително с една тънка усмивка ала "я да те видя сега как ще реагираш". Просто гледам да избягвам директните команди, опитвам се да се адаптирам към особеностите на периода,, в който е. Например като му кажа "хайде да се къпем", настава едно лудо пазарене, гонене из апартамента и т.н. Обаче като го питам "искаш ли да изкъпеме зайчето" обикновено казва да, събличам го слагам го във ваната да къпе зайчето, а аз къпя него...Посяга и може биби само в това отношение съм абсолютно безкомпромисна иначе напоследък се опитвам все повече да му вляза в положението, че го тресе нервата

За РД на Никола му подариха една риба, която супер ме дразни, а от миризмата на хранат и ми се повръща

# 68
  • sf
  • Мнения: 10 218
Жива ли?

# 69
  • Мнения: 4 300
Мариса, най интересното е, че Никсъна в общи линии не плаче на яслата ( ведъж в седмицата да се случва да ревне за 3 секунди като го оставя сутрин и това е от 4я ден още).
 smile3505 млъквам вече по темата.

Рибите наистина са гадно нещо, единственото им хубаво е че не издават шум. Дано да се реши ситуацията от само себе си и да опъне корема колкото и да е гадноWink

# 70
  • София
  • Мнения: 3 414
Хриси вие на логопед или на психолог бяхте?Тези неща на нас ни ги каза психолога.Трябвало това трябвало онова,мамка му ела ти да ги направиш с две деца едновременно.Преди час Николай като се тръшна и се удари заради проклетата биби не му я дадох е такова реване не сте виждали,накрая се умори и заспа без нея,но пък Ради почна да реве,какво се получи дадох на Ради биба напъхах и на спящия и отново върнах положението.Дали съм успяла да покажа поне че няма да стане каквото иска той,незнам.Сега пиша и рева.Егати вината чуствам,на ръба съм.
Яна  преживяването дано за добро да е било.

# 71
  • sf
  • Мнения: 10 218
Отведнъж е най-добре. Изхвърляш бибите и тва е, не се изкушаваш да ги даваш повече.
Аз за туй още към годинката я хвърлих, та да се пристрасти съвсем. Звуча като досдадна лелка,ама тва е моя опит

# 72
  • София
  • Мнения: 3 414
Изпуснах момента,права си ама късно го установих.Изпуснах и времето за ясла преди да са попаднали в омагьосания кръг "да наделеем над мама"
Сега много ми се събра,а от утре съм сама с тях.Може да звучи като оплакване,но няма кой да ме разбере та затова тук да помрънкам.
Марти а хомеопата не даде ли нещо за отказване от кърменето?

# 73
  • sf
  • Мнения: 10 218
Иве, тук е точното място за мрънкане. На никой няма да му омръзне.
То важи за всики,де, къде инак да си мрънкаме.  Hug

Виктор ми скъсва нервите, все мрънка за нещо. На всичкото отгоре се скъсва да кашля, а според педи му няма нищо. Писна ми вече

# 74
  • Мнения: 766
Марти ситуацията с "Искам вода" - "Не искам с вода" по същия сценарии се разиграва вкъщи  Wink
Понякога това много ме изморява, но ................ Rolling Eyes
Ива&СиЕ   Hug нямаш никаква вина   bouquet
Ще пием в офиса - пак има повод  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт