Израел 44

  • 23 120
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, мерси за отмяната   bouquet

Дядо Хаджия, видях аз този актифрай и в Израел, в моето списание го хвалеха и пише, че струва 1890 шекела  Peace (сигурно излиза по-скъпо тук)  Thinking

Мента,идваме с Мимкиса с различни влакове значи тя ще пристигне в 2 часа а аз ще пристигна с този в 1,30 само можеш ли отново да ми кажеш в колко часа тръгва от Лев аМифрац,че обърнах цялата тема и не виждам къде беше постнала разписанието.
Бубе, аз знам, че ще се справиш   bouquet От миналия пост изтрих разписанието и го копнах на Мимкис на лични, не е в твоя телевизор повредата, ето го:

לב המפרץ   11:09
0   חיפה מרכז השמונה   11:16
0   חיפה בת גלים   11:21
0   חיפה חוף הכרמל (ע"ש רזיאל)    11:28
0   עתלית    11:37
0   בנימינה   11:50
0   ת"א האוניברסיטה מ. הירידים   12:18
0   ת"א סבידור מרכז    
כניסה    12:23
יציאה    12:26
0   ת"א השלום   
כניסה    12:29
   
Има го и този вариант, но с него ще пристигнеш много късно:
לב המפרץ   13:35
0   חיפה מרכז השמונה   13:42
0   חיפה בת גלים   13:46
0   חיפה חוף הכרמל (ע"ש רזיאל)    13:52
0   בנימינה   14:12
0   ת"א האוניברסיטה מ. הירידים   14:40
0   ת"א סבידור מרכז    14:45
   
+ между тези двата има един - от Лев аМифрац излиза в 13:09, в Биниямина е 13:50, при мен - в 14:23 - прави почивка 5 минути на тази гара и после продължава към Азриели (Т"А аШалом - пристига в 14:29.
 Confused Няма влак, който да излиза около 12 - 12:30 от Хайфа и да пристига в Т"А около 1:30-2:00...
(това и на мен ми е представлявало проблем, когато пътувах на лекции...)


 byeПоздрави на всички, аз съм доволна, че се вреждам на първа страница  Grinning че "борбата е безмилостно жестока", както е казал поетът  Mr. Green

П.П. Охооо - никаква първа страница  Laughing Но - първа на втора страница пак е достойно място  Sunglasses

# 16
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
По-скъпо е имам спомени че дядо Хаджи каза около 300-400лв.
Талинда идвам от рано и ще ви чакам  Hug

# 17
  • Мнения: 232


Айде на кафето Laughing,то стана вече почти обяд!

Аз пия кафе,и чета оня интересен вестник Последния идиот Mr. Green Joy Joy

Като казахте свинско,моя мъж като се разболя,му бяха забранили да яде свинско!Не бяхме яли,близо 3 години!Умирах си за една пържола,кат месце,кат мазничко LaughingПасле ,като проядохме,имах чувството,че дъвча гума,ама бързо ми се оправи вкуса. Joy

# 18
  • Мнения: 2 952
Неможете да си представите какво е навън - ад!!! Как да е стигнахме до градската градина , но на връщане да излезем от  оазсиса и сянката под палмите беше лоша идея! Пясъчника , пързалките под  сянка ... сладоледче , водичка, фонтанчета  - хубаво. Обаче като дойде време да се връщаме ми стана лошо. Свеки в Тел Авив - няма я.Свекър ми някъде  с колата си върши работа човека . Имах късмет , че си носи  мобилния  телефон днес (защото той  сякаш му е НЕмобилен - все  го забравя). Дойде да ни върне  вкъщи с колата .Уж близо, но с децата ....бавно ходене  - половинчас има да се прибираме, а  сенчест тротоар няма - слънцето баш горе- луда работа! Децата уморени !  Crazy Помислих си за момичетата и срещата по обяд -  ooooh! .Добре , че няма да водят малки деца та да се препотят още повече ! Simple Smile Утре ще  водя малките тук   и ако успея ще снимам :

http://search.aol.com/aol/image?q=%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%97%D7 … D7%95%D7%AA%D7%99

Да добавя нещо - проснах и ми изгоряха ръцете  #Crazy , трябва с дълъг ръкав да се проска !  ooooh!

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 15:01 от petia911

# 19
  • Мнения: 1 526
О, Пете не ни мисли- ние от климатик на климатик от рейса на МОл-а и обратно. Спирката ни е пред къщи има няма 2 мин. сме чакали. Така че жегата не я усетихме.
За срещата- беше много приятно, както винаги- нали сме все готини хора  Laughing. Другите отидоха работа да вършат, а ние вече се върнахме.

# 20
  • Мнения: 2 952
 Да не ходи с децата ? Пак хубаво, че успя де ... Те  твоите са големи  . Ха , дано Борянка си свърши работа поне ! Ми  готини сте бе  , готини ...  Flutter Аз затова викам - няма да дойда да не ви засенча  Joy   Wink

# 21
  • Мнения: 232
Пете,вземи ме и мен Joy Joy,ще те слушам!

Чакаме снимки от срещата на Мосад! Mr. Green

Да Ви питам,при вас имате ли ваксина за морбили?В смисъл слагате ли на децата си!Една дружка ще води    утре нейния син на ваксина,че в града ни имало бум на болни от морбили!Оная гадната шарка,дето беше изчезнала!Хвърлих се в тревога,ще звъня на джипито да видя за какво иде реч!

# 22
  • Мнения: 2 952
 Да , има ваксина. Слага се на 2 пъти . Първият път на възраст годинка и после някъде 6-7  годишни втори път.

# 23
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Втората завърнала се  Hug Бързам да ви кажа, че нотариусът похвали наша Борянка и и каза, че мъжът и ударил в десятката с жена  Wink След което бяхме свидетели на малка катастрофа на пътя - така, де, като я водя в града си, поне да види пълна програма  Joy
Ние се припотихме, но това е защото много забързахме крачката и в резултат - пристигнахме почти половин час по-рано  Blush (понеже адвокатът е много точен и не обича закъсненията и аз малко пришпорих темпото, Бубе, извинявай за кроса  Blush)
Преводът, който са и направили в България, имаше такива грешки, че ум да ти зайде - напр. на български казваме "лицето еди какво си" и те го превели като паним - да, паним е лице, но на иврит не се казва така за човек  ooooh!

Талинда, трябва да допълваме тази среща, че ми беше за много кратко  Sad Мадлен все повече ми прилича на теб като темперамент, а Вик си личи, че е бъдещ ученик  Hug Много се радвам да ги видя и всеки път по малко променени ми се струват - момчето ти възмъжава лека-полека, на следващата среща не знам какво да очаквам - съвсем друго дете ще бъде...   bouquet Много ми беше забавно как се "увлича" по иврита  Joy и как Меди ми превеждаше какво казва брат и  Joy

Тези срещи ми действат като адреналин - зареждат ме с енергия и добро настроение за няколко дни после  Heart Eyes Завиждам леееекичко на софиянци - на тях им предстои  Hug

Наинка, тези дни и тук добавиха нова ваксина, не разбрах точно защо - срещу бактерия, предизвикваща възпаление на ушите и белия дроб. А за морбили си има отдавна, мислих, че и в България си имаше - MMR ваксината (срещу заушка, рубеола и морбили), която е една от най-омразните на противниците на ваксини.
На мен миналата година ми изследваха кръвта за антитела за рубеола - сигурно са си помислили, че щом съм от България, не ми е слагана ваксина  newsm78 а тя май някога е била задължителна...  Thinking (така си мисля поне...)

# 24
  • Мнения: 232
Радвам си момичета,че срещата е минала пирфектно! LaughingВие сте се виждали,ама представяте ли си,да се срещнете с мен LaughingЗа мен ще бъде страхотно изживяване,да си пишеш с едни хора,и след това да се видиш на живо! LaughingНаправо ще е страхотно!

За ваксината,първо звъннах на джипито,днес е сложил 120ваксини ShockedНо лелята на моя мъж е педиатър,и първо трябваше да чуя нейния отговор!Не  беше възхитена от идеята!И при нас е задължителна на 1г и 2м.А сега ,защо пак,не разбрах!Това е май,една от най-опасните ваксини!Аман от болести! NaughtyНики ,като чуе за ваксина,ще бъде потресена Laughing,тая за Хепатита едвам я изтърпя!

А,снимки?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 880
Втората завърнала се  Hug Бързам да ви кажа, че нотариусът похвали наша Борянка и и каза, че мъжът и ударил в десятката с жена  Wink
...

Нашето си е нашеееее, където и да иде.  Laughing

Туй за ваксините дето се разправяте, щерката вика, че у нас била задължителна и даже сега била не знам ква си модерна мултиваксина.

Това тая ваксина ли е дето ти оставя после белег на ръката ?

Иначе по нашенско миналата година подпукаха всички момчета на определна възраст да ги ваксинират за заушка.

# 26
  • Мнения: 232
дядо хаджия ,не е тази ,която оставя белег на рамото,тя е манту и мисля е за туберколоза!

# 27
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мента, радвам се за срещата и че сте си изкарали готино Laughing
Тали, чакаме те Hug

На мен миналата година ми изследваха кръвта за антитела за рубеола - сигурно са си помислили, че щом съм от България, не ми е слагана ваксина  newsm78 а тя май някога е била задължителна...  Thinking (така си мисля поне...)
искали са да видят дали имаш антитела или  си я преболедувала, нали ще бъдеш бъдеща майчица :love
В 4 курс в техникума, ваксинираха всички момичета, за да нямаме проблеми при евентуална бременност:peace:

# 28
  • Мнения: 81
дядо хаджия ,не е тази ,която оставя белег на рамото,тя е манту и мисля е за туберколоза!

Проба на Манту е одраскването по ръката и ако е отрицателна ти правят БЦЖ ваксина в рамото.
Аз влача един такъв белег и сега се притеснявам дали няма да се наложи да проимам и втори.

Морбили е дребната шарка,още и казват брустница и съществува.
Едрата шарка или вариолата се смята за изкоренена от 1980 год.

Дано не оставя впечатление за заяждане,но не се стърпях. Embarassed

ПП. И аз искам снимки.

# 29
  • Мнения: 232
Защо да е заяждане?Не бях даже и много сигурна!Като беше Ники по-малка,ги знаех всички,сега вече нямам спомен,коя каква беше,и на каква възраст се слага.Иначе морбили знам какво е!Ники кара варицела два пъти,а мъж ми на 26г беше,като се разболя от варицела,така,че шарките ги зная! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт