Почистване на петно от блажна боя върху дреха

  • 43 672
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Моля ви,дайте съвет как да почистя петно от засъхнала блажна боя върху дънково сако. Петното е малко,но все пак не мога да ходя така. Дали ще стане с разредител за боя или ще падне и цвета на плата?

# 1
  • Мнения: 1 028
Можеш да тестваш на някой подгъв или скрито място.Всъщност единствения препарата,който съм виждала за такива"трудни" петна/катран,блажна боя.../ беше в едни малки пластмасови шишенца на "Доктор Бекман",струват по около 3-4 лв.

# 2
  • Мнения: 1 893
Благодаря,а къде се продава този препарат,в какви магазини може да се намери?

# 3
  • Мнения: 800
Имаше го в Била, сега не знам.

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
съмнява ме да се изчисти ...

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не се чисти напълно.
Дъщеря ми преди година си беше омазала нов анцуг с блажна боя от ограда на която нямаше предупредителна табела  #Cussing out. Почистих първо с разредител, колкото може, после веднага хубаво изплакнах и след това започнах третиране с всички възможни препарати за петна.
Крайният резултат беше, че част от боята се почисти, но останаха и петна, които се наложи на крия по-друг начин.
Ако е засъхнала боята, съмнявам се да постигнеш добър ефект- може би ако е по-напластена ще можеш да я олющиш.  newsm78

# 6
  • Мнения: 589
Аз пък съм чистила петно от блажна боя- с чист бензин.Не знам обаче откъде се намира, на мен ми го е давал познат...

# 7
  • Мнения: 1 893
Благодаря на всички за съветите. Ще видя какво мога да направя. Ако стане,ще споделя.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Lirena, успя ли?
Вчера дъщеря ми седна на прясно боядисана люлка в едно заведение. Сервитьорката я наблюдаваше как отива натам и нищо не каза, и табела нямаше. Толкова хубави дрехи похаби, много ме е яд. Опитах с ацетон, но пада и боята от дрехата. За нищо не става вече smile3511

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 116
И аз скоро чистих на големия ми син със разредител за боя и се изчисти петното,ама може би е било прясно и не го бях третирала първо с друг препарат Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 723
С бензин.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какъв разредител, коресилин ли?
А разредителя и бензина не развалят ли цветните дрехи?

# 12
  • Мнения: 7 723
Какъв разредител, коресилин ли?
А разредителя и бензина не развалят ли цветните дрехи?
Не.
В нашата градинка редовно боядисват катерушките,
и често го го ползвам за дрехите на децата. Нищо им няма Simple Smile

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен не ми се получи и с бензина. За това пък остана петно там, където платът се намокри Tired

Общи условия

Активация на акаунт