Пюре от картофи - как?

  • 25 206
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Момичета, а да ви попитам нещо малко по- различно. Мойта красота неземна яде само и единствено пюретата на АМ АМ, домашно приготвените не ги ще, чак реве и имитира позиви за повръщане  smile3515 На мен обаче ми хрумна *гениалната идея* да излъжа щерката по най- безобразен начин smile3508 Искам да смесвам домашно приготвено пюре с малко готово. Мисля си че така хем ще има познат вкус, хем няма да са толкова концентрирани подправките, които се слагат в готовите пюрета. Та да питам някой пробвал ли е подобно нещо и има ли смисъл освен картоф да слагам още нещо в домашното пюре- масло, друг зеленчук след като ще го смесвам с готово

# 16
  • Мнения: 2 673
варените картофи ги пасирам с прясно мляко , слагам щипка сол и масло - на върха на нож , завира до 5 мин на котлона

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз захраних със зеленчуково пюре на вашата възраст. Варих зеленчуците на пара (ползва се специална решетка, която може да намериш на всеки пазар и струва 8-10лв.) с надеждата да запазя витамините в тях. Разреждам с топло адаптирано мляко и пасирам до желана гъстота. В началото консистенцията беше като гъста боза. Никаква захар или сол. При варенето на пара естествените захари се запазват и вкуса изобщо не е блудкав (лично мнение Wink). До сене съм слагала краве масло, а зехтин. Четох, че за деца предразположени към алергии е добре да се избягва кравето масло до 1г. възраст. Дано да съм ти полезна Heart Eyes
Ето това май е решението за да се докара вкус на пюрето - варене на пара. И аз правя така, когато приготвям домашно пюре, въпреки, че ядем предимно купешко. Но така приготвено домашното е много по-вкусно в сравнение с купешките, а и в сравнение с домашно от варени с вода зеленчуци. Това е не само мое мнение, а и на бебка. От купешките си изяжда по едно малко бурканче, но без ентусиазъм, докато домашните, приготвени на пара, омита за отрицателно време с възгласи на възторг, и винаги търси да хапне повече от равностойността на едно малко бурканче.

Общи условия

Активация на акаунт