До кога да кърмим?

  • 5 168
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз съм от масата, която кърми поради комплексни причини - взаимно удовлетворение, здраве, спокойствие, сън и т.н. Мотивира ме самото дете с ентусиазма и видимото удоволствие, с които подхожда към кърменето  Grinning

Но ако се търсят причини като сухи факти, не видях някой да е изтъкнал една от най-важните: развитието и растежът на мозъка, които са най-интензивни през първите години, когато той достига 2/3 от обема на този на възрастен човек. Това развитие се подпомага от уникалните амино- и мастни киселини, намиращи се в кърмата.

В последните години се правят опити тези важни киселини да се репликират в адаптираното мляко (не знам за повечето, внасяни в Бг, но за в чужбинско е така), и това е една от причините да се препоръчва на изкуствено хранените деца да се дава адаптирано мляко до 3 години.

При положение, че имам 'истинското нещо' в гърдите си Wink, на разположение на растящото, развиващо се дете, не виждам причина да давам заместители, при положение, че нямам нито желание, нито обективни причини да я отбия, а тя суче с такова желание. От мен толкоз  Grinning

# 76
  • Мнения: 3 161
Но ако се търсят причини като сухи факти, не видях някой да е изтъкнал една от най-важните: развитието и растежът на мозъка, които са най-интензивни през първите години, когато той достига 2/3 от обема на този на възрастен човек. Това развитие се подпомага от уникалните амино- и мастни киселини, намиращи се в кърмата.... и това е една от причините да се препоръчва на изкуствено хранените деца да се дава адаптирано мляко до 3 години.

Благодаря за инфото, Бу. Честно казано, не го знех. Отдавна съм спряла да чета за ползите от кърменето - знам, че ги има, знам, че не свършват след годинката, знам, че детето продължава да има нужда от мляко (Нестле Джуниър  Mr. Green) и кърмя, без да имам нужда непрекъснато да си напомням защо го правя. Но казаното от теб наистина добавя много важен аспект, който сме пропунали.

# 77
  • Мнения: 4 068
Моето мнение е, че детето трябва да се кърми поне до годинка. Ако може и след това-още по-добре. Наистина няма смисъл да говорим за ползите от естественото кърмене. Каквато и добавка да даваме тя едва ли ще е толкова добра, колкото майчиното мляко. А колкото до вредите от кърменето след годинка- аз лично не виждам такива.

# 78
  • Мнения: 195
Бу, евалла или браво или както предпочитате, но такива майки да има повече! Това мисля и аз и дай боже като родя след 3 месеца да потръгне с кърменето. Сега чета книги по въпроса и ми е щръкнала косата от ужас какво има в изкуственото мляко и как маркетингът ни го натрапва...

# 79
Мисля, че наистина има полза от кърменето след 1 година. Дъщеря ми е вече на година. Кърмя я само вечер, не че не искам и през деня , но се върнах на работа и нямам възможност. Досега откакто се е родила е вдигала температура само един единствен път когято беше на три месеца. Ходи доста по-разсъблечена от другите деца, дори и през зимата. Така,че съм убедена, че кърменето й дава здраве. Това не е ли най-важното?! Flutter

# 80
  • Мнения: 1 216
...... дай боже като родя след 3 месеца да потръгне с кърменето.

Ще потръгне, не се притеснявай! Кърменето е най- естественото нещо.
Дори не е необходима прекалена информираност по въпроса, важното е да няма дезинформираност.  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 280
Кърменето е най- естественото нещо.
Дори не е необходима прекалена информираност по въпроса, важното е да няма дезинформираност.  Simple Smile
Много точно казано. Открих форумите, когато мъничката ни беше на 8 месеца. Дотогава също съм я кърмила без проблеми и през ум не ми е минавало да купувам адаптирани млека, не съм правила и запаси от кърма. И честно казано, в началото се изненадах малко от факта, че толкова много майчета имат нужда от подкрепа, убеждаване и пример, за да изберат кърменето. Всичко зависи от средата, разбира се, но е важно точно за начина на хранене на бебето, майката да се довери на инстинкта си. 
Затова е добре, че този форум съществува и постоянно напомня, че кърменето наистина е нещо най-естествено при отглеждането на  децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт