Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 348
Минимума за новородено е 8 пъти. Средно 10 или още по-добре 12. Колкото по-силна жълтеница, толкова по, често.

Аз минах през инфекциозна болница. Имаше готина лекарка, която настояваше детето (почти 1г9м.) да остане само на кърма(налагаше се строга диета), а с една друга си избодохме очите. През три стаи се чуваше как  ми вика, че трябвало да дохранвам, защото съм имала само няколко капки мляко максимум. Аз първо кротко и казвах, че млякото му стига, а после открито иронично и заявявах, че съм абсолютно уверена, че кърмата  като количество е напълно достатъчна. Тя разярена с гръм и трясък излиза:"Стойте си тук ако щете и цял месец, щом си толко вироглава"
 Работата е там, че хуманата щеше да помогне на детето да се оправи с диарията, но лекарката не настояваше за това, а ми я предлагаше като  решение за "недостига" на кърма.

# 31
  • в гората
  • Мнения: 25
 Да ви сервирам една реплика от днес топла, топла направо пари :
"Спрях да кърмя, защото от кърмата повръщаше" ooooh!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 348
Да ви сервирам една реплика от днес топла, топла направо пари :
"Спрях да кърмя, защото от кърмата повръщаше" ooooh!
Този бисер е породен от педиатъра може би, както и този:"Детето беше алергично към кърмата ми". Като казах, че към майчината кърма не се развива алергия, а може би някоя от храните на майката е проблем, отговорът:"Да де, не съм се изразила правилно, но кърменето така или иначе трябва да се спре"

 И за този диамант е виновен педиатъра:"Кърмата ми не тръгна, ама и добре, че така стана, защото педиатърката каза, че детето ще се зарази с моите алергии"  И поради големия риск детето така или иначе да прояви алергия, се налага да хранят с по-скъпо АМ(зза бебета предразположени към алергия), което сериозно затруднява издръжката на семейството и родителите в момента са във финансов недоимък. Не, че това е причината, но поне този голям разход можеше да спестят.

# 33
  • Мнения: 2 990
Педиатърката на моя позната която роди бебе 4800 каза,че е със свръх наднормено тегло и трябва да е на диета с хранене по 3 пъти дневно в 6, 12 и 18ч.

Боже ГОСПОДИ! ooooh!
Горкото малко човече... Сериозно, кога ще започнат да си обучават педиатрите, че няма наднормено тегло при новородено??? Когато загине някое бебче ли?

# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Често задаван въпрос към мен,когато разберат че още го кърмя е :"Ама ти имаш ли още кърма?"
съответно моят отговор :"Е ако нямам аз ,той какво ще суче?"

# 35
  • Мнения: 1 159
Аз много не разбирам,моите грешки със сина ми преди 7 години бяха кардинални,но сега снаха ми иска да си кърми детето колкото може повече.Само че на консултацията й казали,че прехранва бебето.Защо не ми звучи възможно...Само на кърма е,горе-долу на 3 часа,с 5-6 часа нощна пауза.Как го прехранва това бебе,не ми е ясно,и моля за разумно обяснение.Малката има ужасни колики,пробвахме всичко,лекарката казала,че от преяждане било...Предварително благодаря за отговорите и съветите Hug!

# 36
  • Мнения: 6 444
Аз много не разбирам,моите грешки със сина ми преди 7 години бяха кардинални,но сега снаха ми иска да си кърми детето колкото може повече.Само че на консултацията й казали,че прехранва бебето.Защо не ми звучи възможно...Само на кърма е,горе-долу на 3 часа,с 5-6 часа нощна пауза.Как го прехранва това бебе,не ми е ясно,и моля за разумно обяснение.Малката има ужасни колики,пробвахме всичко,лекарката казала,че от преяждане било...Предварително благодаря за отговорите и съветите Hug!
  Shocked  Бе тези хора откачили ли са?И как стигнаха до извода,че го прехранвате?  newsm78 Заради коликите ли?
Учудвам се как не са я посъветвали да дава сокчета,за да му  минат коликите.

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 19:40 от Грозното Пате

# 37
  • Мнения: 2 990
Деси, пусни си отделна тема, ще получиш по-добри насоки. Не го прехранвате, това е поредният бисер...

# 38
  • Мнения: 559
На мойто чаве му изби първото зъбче на 4 месеца. Тогава ли трябваше да спра с кърменето?  Crazy
Брат ми на скоро ме пита не ме ли хапе малкият. Аз му казвам, че не, а той ми обяснява как племеницата ми много хапела майка си. Погледнах и нея (снаха ми) въпросително, тя клати потвърдително глава. А кърми дъщеря си около 40 дни. Не бях чувала новородено да хапе  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 12 284
На мойто чаве му изби първото зъбче на 4 месеца. Тогава ли трябваше да спра с кърменето?  Crazy
Брат ми на скоро ме пита не ме ли хапе малкият. Аз му казвам, че не, а той ми обяснява как племеницата ми много хапела майка си. Погледнах и нея (снаха ми) въпросително, тя клати потвърдително глава. А кърми дъщеря си около 40 дни. Не бях чувала новородено да хапе  Rolling Eyes
   О ако не суче правилно със сигурност може да хапе ужасно. От там се получават и разранявния, а и гърдите не се стимулират и наистина може набъро да се приключи с кърменето.

# 40
  • Мнения: 559
Е ако не захапе правилно може да боли, но чак пък да хапе...  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 656
На мен не ми се е случвало да ме хапе, но явно е възможно - има и статия по този въпрос в библиотеката, предполагам, че става въпрос и за хапане преди зъбите още  Peace - Когато бебето хапе
И спирам с офф-а  Blush

# 42
  • София
  • Мнения: 5 303
Да ви сервирам една реплика от днес топла, топла направо пари :
"Спрях да кърмя, защото от кърмата повръщаше" ooooh!

Мога да разкажа резултата от тази реплика: специално АМ и доволна мама с цигара в уста  Tired


Историята се разви пред очите ми...

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 16:49 от зелено човече

# 43
  • в гората
  • Мнения: 25
 hahaha хи хи зеленкото много точно описание й даде

# 44
  • Мнения: 961
При нас кърменето приключи преди 8 дни, стана плавно и според усещанията ми без големи сътресения за малката.
Говоря с майка ми по телефона и и казвам, че маймунка не е цокала от 4 дни, а тя с много сериозен тон: "Ако ти поиска, повече не й давай!!! Чувала съм, че не било хубаво!" Аз кипнах, защото точно бях тръгнала да и обяснявам, че, ако малката много си поиска и не мога да я разсея лесно ще и дам, за да се успокои...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт