Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 056

Бу,
на мен ми е интересно когато ви вземаха интервюто тримата заедно ли бяхте или авторът поотделно ви е интервюирал с едни и същи въпроси?
...защото, представям си това в началото на статията да го е казал пред нея, много конфузно...

Изключително интересна статия, много ми харесва съпоставката на двата вида подход към кърменето и захранването...

# 736
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
ludmilana, поотделно с еднакви въпроси (мен онлайн, тях по телефон, мисля). Интересно се получи, да. Като се замислиш, че едно 50% от педиатрите, ако не и повече, си се придържат точно към тея вярвания и съветват точно така...

# 737
  • Мнения: 1 464
На мен пък хич не ми пречи рекламата на Нестле.Чела съм достатъчно,за да знам,че по-добро от кърмата няма.От раждането,след 3,5,6 и т.н. месеца и въобще винаги.Който каквото ще да си рекламира,това по никакъв начин не би ме накарало да купя преходното им мляко.

# 738
  • Мнения: 656
На теб да, както може би и на всички ни в тази тема.. Но на много майки ще повлияе, със сигурност. Просто много от тях не четат.. Не се информират, разчитат на лекари, приятелки, роднини.... Не стига, че съществуват разни митове как след 6-тия месец ставала отровна кърмата, нехранителна и какво ли още не, та сега като видят и тази реклама, много майки ще си кажат - айдееее, трябва да се купува мляко...

# 739
  • Мнения: 1 125
 newsm78 Какво ненормално има да се доверяваш на лекаря си?? Това, че много от лекарите нарушават законите в БГ безнаказано ... си е отделен въпрос, ама ...  Shocked а за митовете относно кърмата и кърменето чувам от този форум, никой около мен не ги разпространява. И затова ви и следя - да прочета нещо, което не мога да видя на яве.

# 740
  • София
  • Мнения: 5 303
newsm78 Какво ненормално има да се доверяваш на лекаря си??

За този, който е имал късмета да случи на лекар - нищо ненормално... Но който не е случил или просто няма избор (има градове, в които има 2-ма (ДВАМА) педиатри, а сигурно има и такива с по-малко...)...
Прегледай отговорите на госпожа лекарката от тази статия, примерно: http://missby.wordpress.com/2010/01/27/solids-doctor/

# 741
  • Мнения: 1 125
Ами има една наредба на Министерството на здравеопазването, която буквално обявява за незаконно предлагането на каквато и да е друга храна освен кърма/АМ преди навършване на 4 месеца. Педиатрите, които я нарушават, го правят защото няма наказания ... Ако 2-3 от тях се разделят с правото да практикуват (примерно за 5 години) другите ще се замислят какви съвети да дават. Но ... ние живеем в БГ ...

# 742
  • Мнения: 1 464
Усмихнатото,това си е лично техен проблем.Ако използват компютъра не само,за да си свалят музика(примерно),а и да прочетат нещо,едва ли рекламата ще им повлияе по някакъв начин.

# 743
  • Мнения: 636
И аз ще се включа тук с една реплика на съкровището от вчера. Понеже малката има атопичен дерматит, баба и ме посъветва да и давам вода понеже можело кърмата да ми е много силна и затова да се избива.
Не се бях сетила, сега вече ще излекуваме дерматита.

# 744
# 745
  • Мнения: 387
Вчера бяхме при педиатърката, за да оставя епикризата от болницата...бяхме 4дни с гадния вирус, където се наслушах на кадърни педиатри как кърмата след годинка за нищо не става и да не мъча детето, а да му давам вода...та понеже звънях на личната няколко пъти от болницата за да знае как сме и и разправях за отношението на лекарите към кърменето ни и тя ми вика няма кой да те разбере, ама ти си кърми...и вачера каза мъжа ми, вземи и направи още едно, щото вече и аз ще почна да и правя забележки...
при което ние си говорим после, как ли ще реагира живот и здраве след една година, ако всичко е наред и още се кърмим...поне моите планове са отбиване когато тя си поиска...

# 746
  • Мнения: 44
Разговор в градинката между майки. Истински случай

Едната ориентирана към зрдавословно хранене и отглеждане: Аз захраних детето си след 6-тия месец. Дотогава беше само на мляко.
Другата: Чудно как Вашата лекарка не Ви е казала, че трябва да го захраниш по-рано.  Shocked

Simple SmileWink

# 747
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт