Хайде покажете си спалните - 4

  • 114 142
  • 816
  •   1
Отговори
# 780
  • Варна
  • Мнения: 773
Зависи каква щора, ако може да е някаква комбинация със синия цвят. Може пък да лепнеш една ширина тапет с шарки в този цвят.

В момента имам вертикална щора в цвят бордо.За да не си усложнявам живота допълнително ,просто ще сменя лентите бордо ,с такива в тюркоаз и...воала-нова щора!
Искам да те  попитам доволна ли си от вертикалните щори,перът ли се лесно и ако да как.?Извинете за тъпият въпрос ,но имах идея да сложа перде в спалнята след като видях верникалните щори на едни наши познати ми хареса много идеята за това питам.
Аз имам в хола, но скоро ще изстрелям и тях на боклука. Не мисля, че се почистват лесно, голяма играчка си е . В спалнята никога не съм мислила да си слагам щори, с пердета ми е сто пъти по уютно. Peace

# 781
  • Мнения: 7 947
ОК, в тая тема много се засягате, какво съм ви виновна аз - че не сте ориентирани и не пишете ясно?

Ако слагаш нов ламинат - не слагай килим - за какво ти е - само ще се пънеш да чистиш под леглото, което не е никак лесно - знам от опит. Може да сложиш нещо декоративно именно на празното място покрай спалнята. Като цвят - бежаво, светло. Спалнята е малка, тъмния тапет просто я изяжда, трябва да го компенсирате някак.

# 782
  • Мнения: 972
MG18, до преди година имах пердета на всички прозорци в къщата. Такова пране и гладене падаше,че... ooooh!
Откакто сложих щорите ми е супер.За една година съм ги прала веднъж,просто защото няма нужда да го правиш по-често.Можеше и да не ги пера,защото си бяха чисти,ама от любопитство да видя как ще са след прането... Blush Свалих всяка лента поотделно.Навих ги на рулца и ги захванах с ластиче.Накиснах ги в съвсем хладка вода с малко прах за пране.После ги изплакнах на чешмата със студена вода и ги изтръсках,без да ги развивам. След изтръскването ги развих и както си бяха мокри ги закачих. Това е!
Между другото не задържат абсолютно никаква прах.
Аз лично съм доволна и никога не бих сложила отново пердета! Peace

# 783
  • Варна
  • Мнения: 773
Ами имала си късмет, че на са ти били мръсни щорите. Нашите имат няколко мазни петна от малката в момента. Не излизат толкова лесно, а и прането си е играчка определено.  Пердетата в детската и спалнята са такива, че след пране нямат нужда от гладене.

# 784
  • Мнения: 972
Ами имала си късмет, че на са ти били мръсни щорите. Нашите имат няколко мазни петна от малката в момента. Не излизат толкова лесно, а и прането си е играчка определено.

Ами то като всяко нещо си иска подръжката! Peace
Преди слагах едни богати пердета с разни допълнителни орнаменти по тях... ooooh! И като дойдеше ред да ги гладя,направоооооо... Не искам и да си спомням...
Но всеки си има предпочитания!

# 785
  • Мнения: 7 947
Вярно е, много зависи от материята. Тези с лъскавата нишка обикновено след пране стават на нищо, намачкани и тн, но има и такива пердета, които не искат гладене. Всъщност аз никога не съм имала пердета, които да гладя. А щори вкъщи - като изключим тип японска стена и тн - ми е ужасно просто. Лентите и тн са си за офис, не и за дом.

# 786
  • Мнения: 11 715
Оооо Вилико, добре дошла  Laughing

Гледам спор се е заформил. Не, че ме пита някой, ама и аз да си кажа.

За щорите съм. Лесно се поддържат, не мисля, че са само за офис - на мен ми харесва. Нашите са направени така, че са само вътре в самия прозорец.

Евка много хубава спалня. Харесва ми комплектът с изчистен дизайн  Peace  (виждала съм го "наживо" ) Но на снимката си личи, че не е довършено.
Моето мнение е - светъл ламинат, едноцветни стени в топъл цвят, без килим. Шалтето и пердетата за акцент. Тук вече какъвто цвят на теб ти харесва  Hug

Сисссс за повечето неща ще подкрепя вилико ( колкото и невероятно да ми се струва  Laughing )
Според мен моделът на спалнята е повече като за снимка, удобството в случая е оставено на заден план. Ако пък промените моделът ще се загуби ефекта. Колкото до цветовете, аз бих изпалзвала тюркоазеното за шалтето, пердето и евентуално за акцент на стената (нещо като картина или цветно петно) А килимът бих го избрала в тъмният цвят на мебелите  Hug

# 787
  • София
  • Мнения: 1 350
rummi_pl стените са млечно сиво не можах да харесам друг цвят,който да не стои в повече.Ламинат искам точно като бялото на спалнята (щом си го виждала знаеш какво имам пред вид) мисля да стане добре. Много обичам дебели килими в случая пътеки и точно там зациклям в цвета.Бежовото не ми стои някак добре, (то и сегашната е бежово) но пък може да ме лъже заради орнаментите тя е на цветя. Обожавам и хубави плътни завеси и ще гледам да ги навържа с килим и шалте или поне с щалтето. Дано успея да намеря точният червен цвят.Иска ми се да е точно като тапета. Взимах мостра на шалте за проба от тия червените с черните отенъци и очаквах заради тапета да пасне,но се оказа не на място. Та още съм в издирване.

# 788
  • Мнения: 8 551
Мерси за мнението момичета,да си призная и аз не харесвах вертикалните щори за в къщи ,сякъш си в хотел или офис ,но видях как стоят в дома на моите познати си си промених мнението ,притеснение имах само относно подръжката

# 789
  • Мнения: 11 715
Еvка бежавото няма да стои добре в никакъв случай. Понеже мебелите сивеят. Надявам се си махнала шарения тапет, според мен в случая точно той не се връзва  Peace  И след това вече всеки цвят ще се върже за останалите неща и червено, и лилаво, и тюркоаз и т.н.

# 790
  • Мнения: 7 947
Абе май точно тапета й е нов  Thinking
Според мен ламинат в цвят като светлото на мебелите плюс тъмно-червени завеси и бели тънки и червено като на тапета шалте - би било най-приятно. Друг вариант е да сложиш тъмен ламинат, или черен, или като на мебелите, а отгоре да сложиш за декорация една от онези пътучки, под формата на някаква фигура - в много близко до бежавото на мебелите. Но аз не бих сложила тъмен ламинат - тапета е ужасно тъмен и стаята, както е малка - съвсем ще се прихлупи.

# 791
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Evka- на мен тапета ми допада, макар и да не е в моята цветова гама. От тук нататък според мен трябва да залагаш на светло ,едноцветно  и най-много някакво райе или геометрия да вкараш ,но и това ще натежи.
Не съм чела в подробности ,но трябва да смениш всичко, започвайки от балатум, килим, перде ,шалте. Можеш да вкараш още някъде червеното като нюанс, но много умерено. Залагай на цвета на спалнята!
сисссс - шалтето като цветове ми харесва.

# 792
  • София
  • Мнения: 1 350
Благодаря ви за напътствията! Като изключим червеното на тапета,че не мога да открия същото и едноцветно за шале дали ако сложа бяло или сивкаво шалте ще е добре? Балатумът ще го няма до месец два надявам се. другата седмица мисля да ходя да оглеждам и килими ще видим как ще се развият нещата.

# 793
  • Мнения: 7 947
Е кое му е така особеното на това червено - в магазините за платове, дамаски и пердета е пълно с едноцветни платове и каталози. Бялото го изключвам - така цвета на мебелите ще изглежда мърляво. Ако така държиш на килим - по-добре не слагай ламинат, а един пухкав светъл мокет.

# 794
  • Мнения: 23
Момичета дайте съвет на тъмна спалня /венге с дъб пастел/ какъв ламинат да сложа? Дизайнер ме съветва да сложа тъмен цвят ламинат и бели пътеки? Вие какво ще кажете

Общи условия

Активация на акаунт