Украса от стари снимки в нови рамки

  • 5 587
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Ще ни се да си направим половин стена в новото жилище, само със супер стари семейни снимки (от началото на миналия век) в отделни дървени рамки. Имате ли идея, как да го направим ценово изгодно? 50-60 снимки в отделни тънки рамки със стъкло и паспарту ще излязат майка си и баща си... Sad

# 1
  • Варна
  • Мнения: 777
...ама ще стане супер готино.
Не мога да помогна с идея как да стане по-изгодно,освен да го правите малко по малко,а не наведнъж.

# 2
  • Мнения: 1 919
защо не направите 1 голяма рамка, обикновена, лакирате....отзад опъвате някое бяло платно/може и някой бял чаршаф/ и закачате отгоре снимките  newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Да, и аз мислех да правя нещо подобно, но засега се отказах. Rolling Eyes

Вариант за по-евтино е да си ги направите сами.
Обиколи всички магазини от по един лев и складове с китайски джунджурии, които знаеш, там винаги има интересни рамки на никакви цени. Не знам точно каква ви е идеята, но може би ще се наложи да обработите рамките с лак или боя, за да са еднакви.
Паспартуто не е кой знае колко трудоемко. Като му хванеш цаката, става лесно.
Най-важната и трудна част е самото подреждане на рамките по стената. Sunglasses

# 4
  • Мнения: 101
защо не направите 1 голяма рамка, обикновена, лакирате....отзад опъвате някое бяло платно/може и някой бял чаршаф/ и закачате отгоре снимките  newsm78

Мда, и ние се замислихме за подобен вариант.Трябва обаче изработката на рамката да е много добра, за да не провисне от тежестта си. Пък и малка част от снимките са леко скъсани в някой ъгъл...

Да, и аз мислех да правя нещо подобно, но засега се отказах. Rolling Eyes

Вариант за по-евтино е да си ги направите сами.
Обиколи всички магазини от по един лев и складове с китайски джунджурии, които знаеш, там винаги има интересни рамки на никакви цени. Не знам точно каква ви е идеята, но може би ще се наложи да обработите рамките с лак или боя, за да са еднакви.
Паспартуто не е кой знае колко трудоемко. Като му хванеш цаката, става лесно.
Най-важната и трудна част е самото подреждане на рамките по стената. Sunglasses


Това едва ли ще стане, тъй като повечето снимки са различни и нестандартни размери.
Склонни сме и сами да опитаме сковаването, но не намираме евтин и подходящ материал засега... newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Това едва ли ще стане, тъй като повечето снимки са различни и нестандартни размери.
Склонни сме и сами да опитаме сковаването, но не намираме евтин и подходящ материал засега... newsm78

Е какво като са различни, нали ще има паспарту?!

# 6
  • Мнения: 101
Това едва ли ще стане, тъй като повечето снимки са различни и нестандартни размери.
Склонни сме и сами да опитаме сковаването, но не намираме евтин и подходящ материал засега... newsm78

Е какво като са различни, нали ще има паспарту?!

Размерите на готовите рамки са фиксирани - нашите снимки рядко отговарят на тези размери. Това е проблемът.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Нещо не се разбираме, ама нейсе. Пожелавам ти успех!

# 8
  • Мнения: 101
Обяснявам пак:
1. Вариант 1 - Обща рамка: По принцип става, но изработката на рамката е сложно, за да не се получи провисване. Другият проблем са снимките със скъсани парчета - паспартуто няма да скрие тези дефекти, но няма да ги скрие много и, ако са в самостоятелни рамки, признавам.
2. Вариант 2 - Готови рамки от китайски магазини:  Не стават, поради зададения им размер и разликата в размера с нашите снимки...

# 9
  • Мнения: 1 919
 ами старите скъсани снимки занеси във фотостудио, прави се реконструкция или нещо такова ...
 newsm78 аз не разбрах кое те притеснява....защо не попиташ някой дърводелец да ти направи оферта с твойте размери на снимки, или поне ще ти даде идея как може да се направи за да не провисне. Rolling Eyes знам ли ако е цяла рамка, може би някоя скара да се направи  на гърба.

# 10
  • Мнения: 101
Не искам да реконструирам снимките - чарът им е в автентичността.
Иначе, накрая така ще стане - ще питам дърводелец, но не съм много оптимистично настроена.  Thinking
Благодаря за предложенията дотук. Ще се радвам да прочета и други.

# 11
  • Мнения: 348
Идеята за дърводелец и една голяма поръчка ми се вижда най-добра. Би трябвало да има отстъпка. Зависи и от кой град сте. Може да поръчате на някой стар  майстор от малък град - те са добри, сърбят ги ръцете за работа и няма да вземат много.
Скъсаните снимки имат допълнителен чар.
Вместо да се крие скъсаното, аз бих го превърнала в ефект, който подчертава автентичността. Подлага се под снимката по-голям цветен картон . След това се прави паспартуто така, че от цветния картон да се ивжда 1 - 1,5 см. Рамката се поръчва в цвят, хармониращ с цветния картон.
Пример : снимката е черно-бяла, лимоновожълт картон, паспарту в блед цвят ( шампанско) , оранжева рамка.Или с цвят на зелен лимон.

Мислила съм по втпроса, защото и аз имам стари снимки, но още не им е дощло времето.

# 12
  • Мнения: 101
Добри идеи white s.
Благодаря за тях. Иначе, пише си, че сме си в София, ама може да се пита и в друг град, права си...

# 13
  • Мнения: 348
Сега като мисля, може би цветният кант е добре да е по-малък - 2 - 3 мм? Трябва да се пробва.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Много ми хареса тази идея. Искам и аз такава стена... Но в момента няма къде да се оформи такова кътче у дома.
Наистина най-добре потърси дърводелец в по-малък съседен град и си направи всичко по твои размери.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт