Отговори
# 240
  • Мнения: 4
И нас никой не ни е поискал, та може да направим нещо по въпроса

# 241
  • Мнения: 25
Здравейте, мили мами и бебчовци  Hug
Ние се завърнахме от море и планина и се чувстваме ужасно в гадната и мрачна София  #Cussing out Ще разказвам как изкарахме, беше много хубаво, в Старозагорските минерални бани се видяхме с Гея (както вече ви е писала).
Четох само тази тема, видях, че Марая е снабдила сектата с някакво гелче за зъби - бихте ли споделили какво е, за да намеря начин да си го поръчам и аз.
Ако ще се срещате тези дни в Южния - звънкайте, на линия съм.  

# 242
  • Мнения: 24
Здравейте   bouquet

Честита половин годинка на днешните празнуващи


Гери ние от Варна да ти пращаме ли адреси или ще дойдеш на срещичка и така ще ни  дадеш гелчетата  Wink

Карбо днес ходих до банката  Peace незнам кога ще се виждат на сметката ти надявам се да е скоро

# 243
  • Мнения: 69
zitka , даже сте закъснели ! Laughing
Ние тази работа с обичките я свършихме още преди месец и половина  Mr. Green

# 244
  • Мнения: 4
Още малко снимки от мен, повече няма - обещавам!

# 245
  • Мнения: 1 134
Минавам само да ви стопля с малко горещ шоколад в това гадно време. След прочетеното за Джуличка не ми се говори.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 78

Да питам за кашата от Елда: купувате готова или си я приготвяте сами? Защото вчера гледах в Кауфланд има само в комбинация с плодове.
А някоя от варненските мами ще поръчва ли тук във Варна? Аз се свързах с момичето и предполагам днес ще й дам поръчката си  Peace
п.с. Гери и ние май влязахме във фаза, та си мисля дали не е 3-то зъбче  newsm78 Както сме ги подкарали......бързо ще напълним устата.
riccie, бях чела преди време, че майките ,които я приготвят сами в тях първо я мият и после сушат в тава за около час във фурната. Следва мелене и варене Flutter Към годинката може да яде направо елдата на зърна, без да се мели.
много сложно ми се вижда, май ще търся готова  Embarassed По- скоро не сложно, а туткаво  Peace

# 247
  • Мнения: 89
Пате,ама защо последно?!Голям е чаровник Краси! На втората снимка,особено,приликата с теб е поразителна! И аз ,като видна клюкарка,да отбележа,че имате страхотна зеленина пред прозореца! Нашата гледка е...жилищен блок и неговите обитатели.. Crossing Arms

Карбо,как си?Обажда ли се на хирурга?Той може и да си има рентген в кабинета..

# 248
  • Мнения: 2 784
Riccie,наскоро Ламтурника беше обяснила подробно как се приготвя елдата в домашни условия!Сложно ми се видя,но не и невъзможно.  Peace
Обяснявам пак. Купуваш си елда на зърна от магазина, измиваш, изцеждаш хубаво. Слагаш в тавичка в загрята фурна, партигрил или в нагорещен сух тиган и леко запичаш, като разбъркваш. Внимаваш да не изгориш елдата. Като изстине смилаш в блендер на брашно и можеш да си го съхраняваш в буркан. Елдата се вари в съотношение с вода 1:3, тъй като бебешката каша трябва да е малко по-рядка слагаш една идея повече водичка или прибаваш, докато е на котлона, ако ти се види гъста. Можеш да накиснеш от предишната вечер и после да го разбъркаш на котлона, колкото да се сгъсти и да "клокне", както казваше баба ми или да сложиш примерно 3 чаши вода и щом заври при постоянно бъркане 1 чаша брашно от елда, докато се сгъсти, след което сваляш от котлона и оставяш захлупено да си почине още 5-10 минути. Подправя се със съвсем малко захар или с плодово пюре, ако сте въвели, може да се поразреди с АМ/кърма (при кърмата обаче става мааалко по-рядко) и т.н. По-нататък може вече да се вари направо на зрънца, когато поотраснат бебоците. Има специфичен аромат, който не допада на всеки, но е страшно полезна. Аз я хапвам на закуска с мед, счукани орехи и лъжица заквасена сметана, но руснаците я използват на практика навсякъде- за брашно за палачинки, в супите, за гарнитури, за салати, за всякакви десерти, за плънка на печива, птици, дивеч и т.н.
Ето какво намерих като информация, малко опростено, но все пак:
"Това са триъгълни семчици произлизащи от растение от семейството на ревена. Безглутеново е и е отличен източник на растителни белтъчини. Съдържа всичките осем незаменими аминокиселини, много богата е на желязо. Укрепва капилярите, пречиства черния дроб и е много полезна за червата. Много е известна със свойствата си да понижава холестерола, помага при остеоартрити и дори при леки депресии защото покачва нивото на допамина."
Докато напиша и си решила друго. Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 66
Riccie, аз оня ден купих каша ЕЛДА /"чиста"/ на ХИП.. Евтина беше.. май 2-3лв
Къде ти ще се занимавам с приготвяне вкъщи  Whistling

Хамелионче, според мне са луди тия дето бъркат Никол с момченце.. С тия очи ако ще без коса да е и в синьо - 100% девойка  Peace

За паричките - при мене е малко сложно, че в интернет ми показва едно, а на банкомата друго, оказа се че с смс - трето Grinning
Много е смотана тая банка, аз затова не исках по моята сметка, ама майка ми докато й обясня колко човека сме и тя пак Ама що не пуснем сега... Е как що? щото нямаш толкова на сметката, затова Grinning
Реалното е на банкомата, ама днес още не съм излизала /че освен всичко друго и ток нямахме известно време  ooooh!/
След малко ще идват свекитата да разходят малката и тогав и аз ще изляза
Ако стигат парите - пускам поръчка, пък останалите - когато дойдат Simple Smile В най-лошия случай утре на обяд ще стане  Peace

А по въпроса за майките - сигурна съм че аз се държа най-зле с моята Sad Ама ме изкарва извън нерви... Всяка вечер след като сме се видели и съм й зяла после съжалявам и понякога даже си поплаквам.. но на другия ден съм същата... много съм зла  Twisted Evil
Но пак де.. откакто не живеем заедно, макар пак да се виждаме редовно, доста по-добре е положението Simple Smile
Абе луда работа: като не идва - липсва ми, като дойде - викам й  Rolling Eyes

а за зъболекаря - утре в 4 ще ме одруса с 50тарка за преглед  Money /това го казвам за сведение, че цените от сайта не са вече актуални/ Снимка също някъде в района ще си направя.. не разбрах при него ли или в съседство
А то проблемът ми е, че моята зъболекарка едно врме ми каза че ще се вади от хирург зъба, но да му се оформели корените. Последния път обаче ми каза че имало място..
Ама няма място защото той расте към бузата. То и мене в момента не ме боли зъба, а там дето се прехапвам перманентно  ooooh!

# 250
  • Мнения: 4
Толо, ти си първата, която казва, че прилича на мен!  Hug Всички останали казват, че прилича на баща си, но знаех си аз, че има светлина в тунела Joy Joy Joy
КАРБО, НАДЯВАМ СЕ ПАРИЧКИТЕ ДА СА В СМЕТКАТА ТИ, изпратих ги към 9-9.30

# 251
  • Варна
  • Мнения: 78
Riccie,наскоро Ламтурника беше обяснила подробно как се приготвя елдата в домашни условия!Сложно ми се видя,но не и невъзможно.  Peace
Обяснявам пак. Купуваш си елда на зърна от магазина, измиваш, изцеждаш хубаво. Слагаш в тавичка в загрята фурна, партигрил или в нагорещен сух тиган и леко запичаш, като разбъркваш. Внимаваш да не изгориш елдата. Като изстине смилаш в блендер на брашно и можеш да си го съхраняваш в буркан. Елдата се вари в съотношение с вода 1:3, тъй като бебешката каша трябва да е малко по-рядка слагаш една идея повече водичка или прибаваш, докато е на котлона, ако ти се види гъста. Можеш да накиснеш от предишната вечер и после да го разбъркаш на котлона, колкото да се сгъсти и да "клокне", както казваше баба ми или да сложиш примерно 3 чаши вода и щом заври при постоянно бъркане 1 чаша брашно от елда, докато се сгъсти, след което сваляш от котлона и оставяш захлупено да си почине още 5-10 минути. Подправя се със съвсем малко захар или с плодово пюре, ако сте въвели, може да се поразреди с АМ/кърма (при кърмата обаче става мааалко по-рядко) и т.н. По-нататък може вече да се вари направо на зрънца, когато поотраснат бебоците. Има специфичен аромат, който не допада на всеки, но е страшно полезна. Аз я хапвам на закуска с мед, счукани орехи и лъжица заквасена сметана, но руснаците я използват на практика навсякъде- за брашно за палачинки, в супите, за гарнитури, за салати, за всякакви десерти, за плънка на печива, птици, дивеч и т.н.
Ето какво намерих като информация, малко опростено, но все пак:
"Това са триъгълни семчици произлизащи от растение от семейството на ревена. Безглутеново е и е отличен източник на растителни белтъчини. Съдържа всичките осем незаменими аминокиселини, много богата е на желязо. Укрепва капилярите, пречиства черния дроб и е много полезна за червата. Много е известна със свойствата си да понижава холестерола, помага при остеоартрити и дори при леки депресии защото покачва нивото на допамина."
Докато напиша и си решила друго. Simple Smile
Hug мерси все пак, може пък да размисля Wink

# 252
  • Мнения: 2 784
Толо, сега ти видях мнението за Маги Малеева. Евала! Ако се замислим глобално, да, това са страшни ресурси, впрегнати в производството на някакъв моден парцал, който на следващата година ще бъде зарязан в гардероба- човешка работна ръка (всички сме чували за белите роби, използването на детски труд и т.н. в Индия, Малайзия, пък даже и тук в Асеновградско, например), транспорт и производство, което замърсява околната среда и какво ли още не. Ако в началото на миналия век, например, човек е имал да кажем 3 ежедневни дрехи и 2 празнични, сега има в пъти повече, които не сварва да износи. Но пък в България, само един на всеки 10 никога не е влизал в Дрип-Шоп, останалите масово доизносваме дрехите на нации, които призовават да се пестят ресурси. Айсектир от двойни стандарти !(да покажа с колко съм издържала теста по варненски  Wink). Маги защо не вземе и тя да не си купува нищо, а да  ползва долните гащи на приятелки. А иначе, че иска да си гледа максимално естествено децата- ми хубаво, ама чак пък толкова...

# 253
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ламтурниче, за съжаление, двойни стандарти ще има винаги, докато го позволяваме. Както се казва - не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава...

# 254
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас на българска земя,
Предварително се извинявам че не съм чела назад,но от както сме пристигнали нямам много време за компютъра.Докато се видим с познати и приятели и деня минал,а и нямам компютър всеки ден при мен,само когато сме при сестра ми.Вчера имахме малка среща с толо и дорабела както вече знаете.Carbo ти сигурно вече знаеш че толо ми плати и твоето гелче  и аз го оставих при нея.Foxy на теб утре ще ти ги пратя по пощата,надявам се да пристигнат за ден,два.Имаме малко снимки от вчерашната мини срещичка и ако ми остане малко време по късно ще ги кача.Тези дни се надявам да се видим със софийските мами или в Южния,а може и до Народния да дойдем,само да се пооправи това време.Лека и поспалива дъждовна вечер на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт