Израел 45

  • 15 860
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Жаки,какво значи да си албански реотан?
Простете за тъпия въпрос.. Embarassed
явно аз Laughing така казваме за някой който  бавно "загрява",не се сеща в момента и т.н .

Бубе, честити придобивки Peace със здраве да си ги носиш, Мече и на теб   bouquet
а за киното направо ви завиждам, не помня от кога не съм ходила newsm78

# 46
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, филмът е сериозен, драма е, но не е лош... колебах се дали е точно "женски"...  Thinking Просто имах настроение за нещо по-сериозно, по-стойностен филм, видях, че се е представил на Берлинаре-то и така...
Киану Рийвс (как му се пишеше името?) има второстепенна роля в него, може да зарадва почитателите му...  Grinning

На типично "женски" филм не мога да накарам любимия да стъпи в киносалон  Laughing А на екшъни аз си пък си закривам очите, когато дават насилие...  Blush

Жаки, аз без връзка с недоразумението по-горе загрявам като албански реотан  Mr. Green За съжаление, така и не се научих да казвам специалността на девер ми, така че е по-добре да не ме питат... нещо в областта на физиката, някакви лазери, много сложна специалност, която не мога дори да нарека правилно   Joy Физиката никога не ми е била сила  Blush

След шоковата новина за телепортиране на дядо Хаджия, и аз да ви почерпя с една статия:
"Study: Zionism helps immigrants speak Hebrew like natives"
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1106276.html

В резюме - учени от Университета в Хайфа са открили връзка между степента на "изчистване" на акцента при говоренето на иврит от хора, на които ивритът не им е майчин език, и степента, в която тези хора се идентифицират с държавата  Wink Открили са, че колкото повече тези хора се идентифицират с местната култура, толкова повече надмогват акцента и съответно - говорят в по-голяма степен като цабари (т.е. без акцент или с лек акцент)  Grinning

# 47
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро,


И новини от "Последния идиот"  Mr. Green -Не забравяйте да си намислите желание  Peace

Изпълнен с вълшебства розов ден ви желая !  Hug

# 48
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Бубе, мерси за кафето  bouquet точно от това имам нужда в момента Peace
От Тали и аз нямам новини, не случиха много на време ,но дано това не им попречи да си изкарат добре в Бг.
Розов ден и от мен Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 1 410
Цитат
Жаки,какво значи да си албански реотан?
rotfImbo сладурана !Видях ,че вече са ти обяснили какво е .Това е лаф от близкото минало .....

Честито на Бубето за шопинга и на Мечето ....ама снимки искаме тук ....на голи думи вяра не хващаме ......доказателства ни трябват ,доказателства ...... Naughty

Новините от "последния идиот " нищо не разбрах ,но карай ,то кога ли съм била в час с новините  Whistling
Времето при нас е кофти - навъсено ..... Sad  Вали от време на време лек дъждец ....и ние с децата си стоим у дома ...скукааааа

Искам превод на надписа от кафето на Борянка -сладуранка ......Моля!

Вердит ,не пием коктейли ,душа....на твърдо гориво караме .... Joy  Аз лично пия основно бира ,от време на време мента с мляко ,но рядко ....пък и още кърмя и не бива.


# 50
  • Мнения: 2 952
   Аз обичам биографични филми ...Като се започне от Мария Антоанета , Кралят слънце натам ...та чак до днешни известни личности  от шоубизнеса. Много обичам да  знам , че  е бил истински човекът , живял е някога ...Обаче тук един сложен въпрос - кой и как го пресъздава , от каква гледна точка  е представен . Гледала съм 2  варианта на  биографични филми за Досис Дюк например .Бяха  супер различни. Икономът в  единия филм беше някакъв нагаждач , който я тровеше и мамеше  с цел да  вземе богатство .Във  втория филм той беше  просто ексцентрик , гей (и не само) , обичаше я по свой начин до обсебване и всеотдаване , уязвим. Това ми беше мисълта за тези филми. Обичам  ги обаче , оставяйки си все някъде  по едно "дали(е било така)" . Скоро гледах нова версия на Мария  Антоанета ... Тя общо взето  е представена както и в  по-старите филми , но пък кралят - съвсем друг образ .  Simple Smile Такива неща ....Обичам   филмите за Тюдорите ...Изобщо чрез киното много по-леко се проследява  историята и остават  по-силни впечатления , запомнят се. Ако си чел преди това е най-добрият вариант , но и да не си - пак е от полза. Моят мъж немога да накарам да гледа исторически филми. Версиите за Клеопатра  ни са направо  вече шега. Започне ли  исторически филм той започва : " ooooh! Клеопатра , а ?   Mr. Green".И така - той предпочита да гледа инжинерни, строителни постижения някакви ...Кое как е направено - чертежи , пирони , мотори как се разглобяват , как се  сгобяват  Simple Smile ... Обича и предаванията за туризъм , но по-истинските (не захаросаните) , Оцеляващият човек  по Дискавъри  му харесва ..от този тип. Иначе има едни класически филми , които може да си ги гледа по 10 пъти като : Воден свят , Смело сърце , Танцуващият с вълци ....То тях кой ли неможе да  ги гледа  без край  Simple Smile ...Отплеснах се ! Ужас!

 Боряна, аз се връщам и аз от шопинг .Ходих само с малката. 3 страшни блузи си взех и гледах да не са черни, защото майка вече  вика  , че по всички снимки съм с черна  блуза , сякаш имам 2 блузи на кръст само.А те много, ама подобни и все черни  Rolling Eyes Взех си една  синя на  някакви преливащи сини цветове , една черна ама  с  цветове кремави , кафяви ...цветя някакви , не  смешни ....И  една черна пак  Rolling Eyes с дантела по ръкавите , лека , ежедневна така ... И разни  други щуротии .... глупости ... На Шахар продавачката подаде  3  гривнички - да си избере една.  Шахар  взе  2 ...тръгна и после се връща- забравих третата вика ... реших и нея да ми дадеш  hahaha Взе  и трите  де накрая ... Ама  една усмивка чаровна така с  главата на една страна и с тия тръпчинки  Flutter Викам си - не 3  ами ...кой знае кат' порасне какво ще  става  Joy  Лелята не се разсърди де , щото то с моята сметка - 3 гривни не ами 5 шамара да й бях дръннала още бонус ...  Mr. Green Иначе любезна де ...  Whistling

Ми то си е  спокойствие с едно дете бе ! Направо свобода  Mr. Green Т а така ...приятелка ми беше  тя  - подаваше ми  блузки да меря , връщаше  не харесаните , оглеждаше се  в  едно огромно огледало,, а по  едно време даже  започна да се съблича  hahaha Влезе някаква жена и тя писна - Ох , паднала ми е блузата  Joy ... Поне пред  хората  не иска да се голчи, айде ... Баща й може засега да диша спокойно!  Щом я види без  дрехи , дори и вкъщи все  я гони да се облича   

Crazy  Grinning Някаква муха щяла да я клъцне по пипито  Joy То детето вече не му вярва .... Той  - пъне се сериозен хем !Трябва да измисли друга  заплаха  Joy А като стане тийн ... ще видим тогава  Whistling Щял чип да й вгради да я следи  Joy Той се майтапи, но знам ли  аз  доколко ще го гони  кризата и как на мене ще падне  всичко  Mr. Green  На  всичкото отгоре  ако бил хванел детето, че  не е в правия път - мене щял да търси отговорна  Joy hahaha   Дано се престраши детето да доведе приятел вкъщи, та поне да не се крие до 30 годишна хаххахахахахах  Joy А Саги щял да му е партия ... Щял да му помага да следи момата ...Как бе ?! Саги  не се знае с кого ще е партия . Ох - аз мискена   ooooh! ще се справям като дойде времето. Сега  майтап става , после - незнам !  Thinking

 дядо хаджи, ще ме уморят!   Mr. Green Може , може ... кой знае ... По-еФтино е така , ако мога и аз да се телепортирВам до Бг  за уикендите ...иха!  Flutter

 Е , такъв постинг не бях писала от поне 126 години насам ! Лабриут!

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Танче,новината е,че на 12 и 13 август ще има мнооооооогооооооооо падащи звезди от метеоритния поток  Персеиди.Това се наблюдава с просто око и е много красиво  Peace Предполагам,че си виждала падаща звезда-е това ще са много падащи звезди  Grinning Незнам от тук дали ще може да се наблюдава явлението, но аз смятам днес и утре да следя  Peace
Ето ти една по-лесна за смилане статийка по въпроса, че наистина предната статия е прекалено общирна и натоварена с термини : http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2363151
Пете, а на бонбона какво купи?

# 52
  • Мнения: 2 952
 Аааааа , днес беше ред  за мамешки магазини ...не за детешки. Все на тях ли ? Ами ... днес - за мен  Grinning . Оправих гардеробите и в  двете стаи на децата - отсях дрехи за БГ ...много чудо ! Ще  се старая да отсявам още - няма да се  нарамвам с излишни неща.Майка и тя им накупила от там подаръци и дрехи включително ...  Crazy Едва се довлякохме до вкъщи в жегата ....  ooooh!   

# 53
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Прибрахме се в София...
Кофти - на морето е топло и слънчево, а в София е хладно и вали. Е, поне последната седмица докато тук е валяло ние изкарахме на слънце, пясък и море.

# 54
# 55
  • Мнения: 0
Привет на всички , много съм заета днес .... но се радвам на покупките и забавленията ви  Hug  Simple Smile

# 56
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мда-а-а, днес сте се разбъбрили гледам...  Laughing

# 57
  • Мнения: 1 410
БРей,не мога да взем думата чак ....

# 58
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Танче, пожелавам ти да си много, много щастлива майка

И на малката ти рожденичка - Аничка-баничка:

Честит да и е рожденият ден!


                                             - да расте здрава и весела, обичана и заобиколена с приятели, с които никога да не и е скучно!

# 59
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, големи приключения са били в магазина  Grinning Със здраве да си носиш блузките  Wink
Преди да родиш имаше ли препочитания какви да са децата, пр. да искаш много да ти се роди момиченце?

Вердит, като дойдеш в Израел тази схема на седмицата малко ще ти се промени - в неделя няма да е подскачащо от щастие кученце, а тепърва - започване на работната седмица... Хубавото е, че ти идваш точно преди започването на празниците тук и ще имате една дълга ваканция, пълна с празнувания и един нов свят ще ти се разкрие в най-хубавата си светлина - от Рош а-Шана през септември, после на Йом Кипур си е интересно как няма движение (макар че не знам в Ерусалим дали така масово излизат да карат колелета по средата на пътищата), и до Сукот, което ще е върха на сладоледа при вас  Grinning


При мен няма нищо интересно...  Confused Скука и жега! Само проверявам какво сте писали, да се разнообразявам нещо, иначе нямам какво да разкажа...

Общи условия

Активация на акаунт