Как се справят с рисуването вашите 4 годишни деца.

  • 5 923
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Тъкмо заведох Давид на детска и видях едни момиченца на неговата възраст рисуват. Бяха нарисували едно момиченце, едно пиленце.... имаше и др неща, не помня, но смислени и си личи какво е нарисувано. Моят Давид не си пада по рисуването хич. Но дали е защото не му се удава. Нормално ли е според вас на 4 годинки да не може да нарисува дори кръг. Само драска. Има ли друг 4 гидишни, които още не могат да нарисуват нищо смислено ?

# 1
  • Мнения: 9 903
на тази възраст според нормите - ама това от логопед го знам, не мога да ти цитирам нормите - трябва да рисуват кръг, да съединяват линии в четириъгълник или триъгълник...моят син вкъщи не обича да рисува, но от градината ми е носил рисунки - приличат вече на нещо. Човече с всички крайници, даже с пишка. Само че е разкривено. Самолет, кола, камила е рисувал. Пак казвам, не е по рисуването.

# 2
  • Мнения: 2 467
Моята дъщеря е на 4 години и рисува добре - хора, пилета, мечки, зайци, къщи, дърво, стълби, влак, слънце... Пише буквите които знае.
Но всяко дете е различно и се развива в различни области.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 190
Ще ви следя, темата ме вълнува.
Дъщеря ми още няма 3 години, но ми се струва, че няма грам художествени заложби.
Тоест не е наследила моите умения за рисуване.  Confused
Не че е драма, де
Просто констатирам.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
И моя трудно рисува, едва онзиден (на 4 г. и 8 месеца) успя да нарисува някакво подобие на лице, но интересно - нарисува го наопаки - очите бяха долу, а устата горе. Но затворени линии рисува отдавна (ако се броят за кръг, че са едни такива малко елипсовидни).

# 5
  • Мнения: 1 114
Моят син засега е  абстракционист.  Wink
Обикновено рисува линии  и концентрични кръгове, с множество точки в средата - "пътечката на Хензел и Гретел".   Laughing 
Може да пише 2-3 букви /иначе познава азбуката/. 
Освен това не обича и да оцветява. Не прилича на мен в това отношение.

# 6
  • Мнения: 1 046
Цитат
Моят син засега е  абстракционист.  Wink
и моя е така, с тази разлика, че драска 2-3 линии и пита а сега какво съм нарисувал. Нищо конкретно не се разбира, за хора или животни пък да не говорим. Ако е само до кръговете и точките -да справя се, дорисува си сам гумите на колите, които ние сме нарисували, но дотам ......

# 7
  • Мнения: 3 367
Ето идея
http://www.learningdesign.com/Portfolio/DrawDev/kiddrawing.html
 и
http://www.tinytotskokie.com/Developmental_Stages_of_Art.doc

Личният ми опит не е интересен защото децата ни са в норма по този параграф,нямаме Пикасо у дома по никой начин,но аз гледам на рисуването като на ходенето и говоренето,стъпало в развитието им е,и го наблюдавам като такова.

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 14:13 от anette1104

# 8
  • София
  • Мнения: 7 190

Виж ти.
В такъв случай дъщеря ми не е чак толкова изостанала.
Цялата работа е, че са ми запазили първата рисунка - една много смешна гъба, нарисувана с химикалка.
Мухоморка, разбира се, има стъбло, шапка, и смешни точки, от които половината са извън шапката.
Обаче съм била на година и 8 месеца.
Пък сега да каже човек, че съм някакъв талант невероятен - не, просто мога да рисувам прилично.  Thinking

# 9
  • Мнения: 2 587
И моята дъщеря не е по рисуването - може кръг,нещо прилично на човече и да оцветява.С водни бои прави и слънце и облаци,но не може да ги нарисува с флумастер или молив.

И моя трудно рисува, едва онзиден (на 4 г. и 8 месеца) успя да нарисува някакво подобие на лице, но интересно - нарисува го наопаки - очите бяха долу, а устата горе. Но затворени линии рисува отдавна (ако се броят за кръг, че са едни такива малко елипсовидни).

И дъщеря ми ги рисува наопаки.

# 10
  • Мнения: 453
Има деца с творчески наклонности, има деца с наклонности към рационалното - редене на пъзели, числа. Повечето са по средата.

Тука мога да се тупна в гърдите с голямата ми дъщеря, която е парче художничка и рисува като 6-7 годишно дете, а ще стане на 4 в края на ноември.
Повечето от връстниците и рисуват елементарни човечета, силно стилизирани - глава, 2 крака и ръце, уста, нос и очи. Мисля, че това е ОК за тази възраст.
Само драсканици - не знам, не съм виждала при 4 годишни. Не давай на детето ти да оцветява шаблони. Показвай му как се рисуват елементарни неща - човече, слънце, къща, цвете. Ако му е кеф - ще ги рисува, но на тая възраст на всички им е кеф да рисуват, особено да речем с акварел. Или с боички за рисуване с пръсти.Laughing

В къщи настава голям ад, когато извадя водните бои, щото малката рисува по себе си главно. Но заради каката вадя и бои, и флуомастери. Тя рисува по 1 час дневно по собствено желание. Преди 10 дни се качи на пони и оттогава рисува коне и момиченца... принцеси, де които ги яздят. Малката пък е открила нова техника на рисуване по нови тъмни мебели с бял сапун! Голямата пък краде от скицниците на баща си (по 6 лв. парчето). Давам и по 2 големи листа на ден, щото ще се разорим, но тя ги изрисува плътно отвсякъде. Въобще, и много арт не е на добре! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 837
Ха, не знаех, че има сравнителни таблици по възраст. Никога не съм се вглеждала в рисувателните качества, макар че, големият (4г. и половина), отскоро започна да рисува по-продължително и с въображение. Друг е въпроса, защо въображението му го кара да рисува баща си ухилен, а мен намръщена  Laughing Но, не обича да оцветява, например.
А, малкият е направо гений, съдейки по горната таблица  Laughing

Никифин, има разни шарени работни книжки за тази възраст, с очертаване, лабиринти, оцветяване, следване на пунктир и подобни. Занимателни са за малки деца.
Излишно е, отново да се затормозяваш насила.

# 12
  • Мнения: 4 187
Амиии, много е зле  рисуването  Grinning. Е, разбира се какво е искала да изобрази, но   
според мен можеше да е доста по - добре! По схемата от първия линк е между 3 и 4, от втория доста от рисунките ( до схема 11)  наподобяват нейни произведения.

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 17:41 от star

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моят син е на3г и 10 мес-рисува кръг,линии,лица с очи,уста,вежди,коса,но изглеждат доста зле Laughing.рисуването просто не му е силна страна. в повечето случаи повече драска,отколкото да рисува.не ме притеснява,не може всички да са велики художници.
може да пише няколко букви и цифри,останалото са по-скоро абстракции  Grinning.
а и децата са различни,няма как всички да се справят еднакво.
 Peace

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами какво да кажа,рисува нито много добре,нито много зле.Все приличат на нещо ридунките,личи си какво горе долу е искала да нарисува.Но няма да й се разсърдя,ако това не й е слабост.
Иначе обича да оцветява вкъщи различнио книжки с картинки.

Общи условия

Активация на акаунт