Мами помощ,непрекъснато 39 градуса

  • 2 778
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 345
При нас при такава температура помагат само хладни вани нищо друго. вдигал е до 40 гр. и само така я свалях. Оставях го да кисне във ваничката и въпреки,че трепереше искаше да стои там явно му беше добре. При нас херпангината се повлия от АБ и чак тогава смъкна температурата. Дадоха му някакъв по един прием на денонощие за 3 дни. около 12 часа след първият прием температура нямаше и избиха афтите.

# 16
  • Мнения: 320
Попитай педиатър течен аналгин колко можеш да даваш. Дава се 1 път на 24 часа , но сваля тем. Моето дете е малко -по-голямо и хексалгинът не му помага , но аналгина му сваля тем. Давай течности, чай от липа , компот от малини има и хомеопатични л-ства .Лайката успокоява гърлото.Мед , сода и масло , объркани заедно също./ Ако не е алергично детето към меда ./

# 17
  • Мнения: 657
Скоро дъщеря ми беше така.3 дена не мога да сваля температура.Накрая с хладки душове в банята - само това помогна.Последната вечер сложих свещичка в дупето и Нурофен през устата и пак душ.Така с тази тройна комбинация успях да смъкна до 38.Гърлото беше кърваво червено и се появиха и  гнойно налепи.На третия ден започна да пие Аугментин.Преди това опитах бабешки неща ,но без никакъв ефект.

# 18
  • Мнения: 276
Съвсем на скоро пуснах тема поради същата причина!
При херп-ангина антибиотик не се дава! Антибиотик се дава след секрет взет от гърлото и установено наличие на бактериална инфекция, при вирусна инфекция каквато е херп-ангината - антибиотик не се дава!
За два месеца, два пъти я карахме като вторият път ми изправи косите!  ooooh! Но всичко мина за три дни! Не се чуди ако излезе и обрив по тялото, случва се да знаеш!
И гнойната ангина няма нищо общо със херпангината също така!
Успех ви желая и скорошно оздравяване  Peace

Ето тази статия е много полезна и ясна за въпросната болест гадна
http://www.doctorsbg.com/content/view/47/46/

# 19
  • Мнения: 514
Моя син при силно зачервено гърло задължително вдига температура. Водя го при един лекар на който имам безрезервно доворие. Той преценява дали е за антибиотик или само на хапчета за температурата и гърлото. Не си правя експерименти да се опитвам да го лекувам сама, мога да си навлека доста усложнения. Заведи го при специалист на който разчиташ и действай така както той те посъветва. Недей да се луташ между няколко "специалиста". Скорошно оздравяване на мъничето Hug

# 20
  • Мнения: 1 984
Мами, благодаря ви за съветите. Сваля я на 38.5. Всъщност, аз с две педиатърки съм се консултирала, детето е и прегледано и преслушано. Гърлото е адски червено като се оформят нещо като афтички, но не са много добре изразени. Но едната педиатърка иска да включваме веднага антибиотик, а другата да изчакаме 2 дена, защото  и с него детето щяло да си поддържа висока температура и аз сега съм в чуденка. Иначе засега детето (да чукна на дърво) се пооживи, хапна малко  и сега си играе. И аз незнам кого да послушам.
ми къде са изследванията? къде е суе? къде е ЦРП? ушичките гледаха ли? изследваха ли урината? ехо на бъбречета? зачервено гърло  не е диагноза! то едно гърло си е червено по принцип.
къде ги копайте тези педиатри?
или има данни по критериите за АБ или няма... ама трябва да могат да се аргументират веднага...

Общи условия

Активация на акаунт