Бившият/ Бившата........

  • 14 602
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 478
Израстнала съм ревността от бившите. Повече бих се притеснявала от контакти с бъдещи  Laughing

# 91
  • Мнения: 723
То е ясно, че няма еднозначен отговор.
Зависи много как се е случила раздялата и колко добре са се разбирали хората по време на връзката.
Аз имам бивши, които не искам въобще да ги виждам, а има и други, с които сме си страшно близки и сме си много добри приятели. Моят също има подобни и си излизаме заедно даже, мисля че е напълно нормално, а и веднага мога да разпозная ако има още някакви чувства - а към бившите си той няма, така че няма проблеми.
Проблем има само с последната бивша, защото 2 години го чаках да си преодолее всичките чувства и да спре да се вижда с нея всеки месец, защото и било много тежко и била много лабилна психически и аз, представете си, проявявах разбиране към това (като жена).
Но до един момент. След 2рата година вече му поставих ултиматум, защото започна да се забравя и да злоупотребява с търпението и с толерантността ми. Та сега ще видим докъде ще стигнат нещата....

# 92
  • Мнения: 28
Ние излизаме понякога с бившия ми съпруг и сина ни, на ресторант, концерт, парк. Не често, но пък се чуваме доста често. Никой от нас не иска да имаме някакви по-по-други отношения. Бяхме омъжени 10 години. И сме наистина просто приятели. Нямам нищо против и бившата ми свекърва да дойде да живее някоя нейна отпуска при мен за да общува с внучето си. Дори ще се радвам.

Очаквам да се позная в някоя тема ... за гадна бивша съпруга с мноооого коварни планове.

# 93
  • Мнения: 2
В началото на нашата връзка с моя мъж,бившата му приятелка му звънеше на всякакви празници той не ми казваше защото знаеше че това ме ядосва разбирах сама,нямам нищо против да се чуват но поне да ми казваше,сега вече тя спря да се обажда и още подобри и си живеем много добре без някакви смешни проблеми.Ако са чисто приятелски взаимоотношения нямам нищо против но ако нещата се задълбочават наново тогава вече става лошо

# 94
  • Мнения: 3 416
Проблем има само с последната бивша, защото 2 години го чаках да си преодолее всичките чувства и да спре да се вижда с нея всеки месец, защото и било много тежко и била много лабилна психически и аз, представете си, проявявах разбиране към това (като жена).
Но до един момент. След 2рата година вече му поставих ултиматум, защото започна да се забравя и да злоупотребява с търпението и с толерантността ми. Та сега ще видим докъде ще стигнат нещата....
ох, леле, и аз какви неща съм прощавала  ooooh! ама съм била малка и глупава   Close преминахме отдавна този период, но никога чувствата ми към него няма да са същите и не съм способна да му вярвам, колкото и странно да звучи. да, знам, че ме обича, но не мога да си позволя отново да му се доверя. прекалено много ме е наранявал.  Confused

# 95
  • Мнения: 723
caprice, точно това ме притеснява и мен!  Дали ще мога да се отпусна отново с него, и да му се доверя и да си отворя сърцето след всичко, с което ме е наранил и пренебрегвал?!  Много ме притеснява тази мисъл, защото ако се окаже, че не съм способна да си изградя същото онова чисто отношение към него (без да ме спира чувството за  несигурност)... не ми се иска да губя години в опити и напъни да върна нещо, което е вече убито.
Не казвам, че е убито... аз продължавам да се опитвам да си изградя онова доверие, но не ми се чака вече! Толкова много чаках, че вече имам нужда от яснота и то скоро..

# 96
  • Мнения: 3 416
caprice, точно това ме притеснява и мен!  Дали ще мога да се отпусна отново с него, и да му се доверя и да си отворя сърцето след всичко, с което ме е наранил и пренебрегвал?!  Много ме притеснява тази мисъл, защото ако се окаже, че не съм способна да си изградя същото онова чисто отношение към него (без да ме спира чувството за  несигурност)... не ми се иска да губя години в опити и напъни да върна нещо, което е вече убито.
Не казвам, че е убито... аз продължавам да се опитвам да си изградя онова доверие, но не ми се чака вече! Толкова много чаках, че вече имам нужда от яснота и то скоро..
ами как да ти кажа, само ти можеш да дадеш отговор на въпросите си. ако го обичаш, се бори за него, при мен имаше успех, макар да е Пирова победа.   Confused това ми е проблема на мен, а освен това не мога да прощавам нито на хората, нито на себе си. обичам го, но не му вярвам. някак сякаш повечето неща изгубиха смисъл. наскоро имахме разговор, с които изяснихме много неща, мисля, че най- накрая ме разбра ( досега винаги съм имала чувството, че говоря на стената  Confused ) след толкова години каквото и да направи от нещата, за които толкова копнеех, няма да има такова значение. иначе се разбираме прекрасно и много се обичаме, но не мога да преглътна миналото. прекалено много горчилка има  Confused искам вече да се променя, мислех дори за консултация с психолог или семеен терапевт.

# 97
  • Мнения: 92
Не поддържам връзки с бившите!За мен като приключи връзката и край!Какво го интересува моя живот, омъжена ли съм имам ли деца и как съм!Нито мен ме касае неговия.Да е жив и здрав!Ако се срещнем случайно може да си кажем две приказки, но чак пък обаждания ,срещи.
При мъжа ми е по сложно че има дете и няма как да не се виждаме с бившата, но само за детето.Не се чуват да пият кафе, тя по скоро с мен пие кафе и даже миналото лято ходехме заедно на плаж! Mr. Green

# 98
  • Мнения: 312
Аз не се чувам с бившите, защото и с двамата съм имала драматични раздели - първия ме заряза напълно неочеквано, втория аз го зарязах също толкова неочаквано  Embarassed (е почти)

Съпругът ми от време навреме се чува и вижда с последната си бивша. Радвам се че ми казва и не се крие от мен, ако се криеше щях да се претесня много. Тъй като се чувствам уверена във връзката ни не се претеснявам.
Ревноста е нормална, но не бива да се изразява в опит да се налагаме върху социалния живот на любимия човек, защото това често води до обратен ефект на желания.
Да иска ми се да съм единствената жена която някога е обичал, но след като това няма как да стане, се радвам че съм тази която обича сега и с която иска да има деца и да остарее.

# 99
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Много зависи как той ти ги е представил нещата, заради които са се раздлелили.

Аз лично съм демократичен човек. Не съм попадала и дано да не се случи във връзка тип "сиамски близнаци", които едва ли не и до тоалетна ходят заедно и за които никога не е имало живот преди да срещнат другия. Напротив, всеки има минало. Не отнемам лично пространство и държа моето да не се отнема.

Но по принцип не намирам за много естествено да се вижда човек с бившите си любовници.
Просто не съм на мнение, че м/у двама души, които са били двойка, може да се заформи приятелство след раздялата. Единият винаги излиза по-наранен от другия от връзката. Даже и да е по взаимно съгласие.
Аз лично късам всякакви контакти с бивши приятели. Не се виждам с никого.

Бившият ми приятел, когато бяхме заедно се виждаше понякога с бившото си гадже. Не съм му "забранявала" никога. Просто му казвах, че не ми е приятно и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт