ОСМИ КЛАС 2009/2010

  • 28 741
  • 367
  •   1
Отговори
# 30
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
- Двама свидетели и бележка за адресна регистрация искат, само ако детето няма издаден международен паспорт.

Мен въобще не са ме питали дали детето има межд. паспорт. А ми искат удостоверение за постоянно местожителство. Ако мога да си спестя ваденето му, ще ми е по-лесно, това пише ли го някъде черно на бяло?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Не зная дали някъде го пише, но тази информация е вкарана вече в паспорта. Най-добре питай предварително по телефона.

# 32
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Питах вече по тел. и те това ми казаха, а за межд. паспорт нищо не са споменали.
В сайта на МВР не пише, че е необходимо удостоверение за пост. местожителство.
Наистина всяко РПУ си измисля собствени правила. ooooh!

# 33
  • Мнения: 24
По повод личната карта-първата такава е безплатна и по тази причина е по-добре да се пусне на бърза,а не обикновена поръчка.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Скубиду, вие в кое РПУ сте?

# 35
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
6-то.

# 36
  • Мнения: 3 205
.

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 20:06 от cool_witch

# 37
  • Мнения: 2 829
на нас не ни искаха удостоверението за постоянен адрес
имахме извадено ,но не го взеха
както и само една снимка отиде за лк

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Говорих с една приятелка, която е вадила л.к. в 6-то през декември. Не са й искали адресна регистрация, имали са международен паспорт. Успех!

# 39
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
едва ли всяко РПУ има различни правила,но е факт,че непрекъснато ги променят.
Имаме приятел,който работи в нашето Рпу и през май,когато вадихме л.к.на Теди ни увери,че след като има вече международен паспорт,той(Теди) е в базата данни и няма нужда от удостоверение за постоянен адрес.Но като отидохме служителката ни обясни,че това наистина е било така,но до преди два месеца.Та се наложи да ходя до общината.
Това за свидетелите явно е най- новото. Laughing

Не съвсем по темата ,но около нея.
Миналата година като подавахме заявления на децата за международен паспорт се оказа ,че в компютъра на РПУ-то е сбъркана една буква в бащиното име на дъщеря ни.Та по този повод ни изпращат до ЕСГРАОН в нашата община да напишат съответния документ с правилното име.Служителката отвори една много дебела книга и започна да търси в нея нашето дете.За всеобща изненада в графа семейно положение беше записано -омъжена и ние  Shocked  А детенцето е набор 2000 все пак! Joy Joy Joy
Напуши ни смях,но след като въпросната служителка ни попита дали да поправи грешката, ние с мъжът ми само дето не легнахме да ритаме от смях.Просто такава абсурдна ситуация! hahaha

# 40
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Благодаря ти, noshtna_ptica, ще пробвам с межд. паспорт.
Все пак мисля, че ни е полезен преговора по процедурата, защото от началото на 2010 г. започва офанзивата по смяната на личните ни карти, които вадихме през 2000 година.  Wink

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 20:25 от Скубиду

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Елица, ти не се смей толкова, а вземи да почерпиш, че си омъжила дъщеря! И шампанско!

# 42
  • Мнения: 7 161
Дами, cool_witch от време на време пуска някакви точки (.).
Това щото няма какво да каже ли е?
Или го раздава "модератор" и иска да ни каже, че сме извън темата.
Изтрит постинг?
Или аз пропускам нещо?

# 43
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте и от мен
размързеливих се аз... Laughing
Браво на Знаток - като войник е -   bouquet
Lady - това е кошмар. Аз обичам животните, но няма природозащител, който да ме убеди, че цяла глутница заслужава едно ухапано и най-вече уплашено дете... Подай жалба или нещо подобно в община или каквато институция се сетиш. Според мен не трябва да оставяш нещата. Не искам да съм жестока към животните, но кое е по важно - децата ни или осверипели и подивели животни.
Имам въпрос и аз за ЛК - ние сме пресрочили 3 месеца - ще ни глобяват ли? И второ - някой вадил ли е ЛК в 4-то РУ, И там ли искат бележки за местоживеене. Ние имаме международен паспорт.

# 44
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен! Благодарности на Знаток за новата тема!!!
Маргарита, щом сте закъснели повече от 1 месец има глоба за родителя.В РПУ-то господата полицаи съставят акт и така се начислява съответната глоба.Това е -нарушаваш закона т.е. не си спазила установения срок. И аз бях такава нарушителка!!Младежът навърши 14г. малко преди цялата офанзива с кандидатстването и предпочетох да си платя, но да изчакам да попремине лудницата. 

Общи условия

Активация на акаунт