Съвет: Кошара за игра-от полза ли е??????????2

  • 13 495
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Зависи от детето. Ние имахме кошара за игра и спане , но  Алекс след като навърши 9 месеца , не се задържаше вътре , а си пълзеше на воля из целия апартамент. Бях обезопасила контактите и острите ръбове на мебелите .  Обикновено пълзеше навсякъде след мен ,така че нямаше проблем къде да го оставя , когато отивам в другата стая.

# 46
  • Мнения: 1 488
Абсолютно ненужна покупка, повечето деца не искат да стоят в кошара. Но за какво ти е на 9 м. да го слагаш в кошара? Достатъчно е голям, че да си лази навсякъде из къщата.

Абсолютно подкрепям това мнение. Кошарите са за по-малки деца. На 9 месеца вече разбира много неща. Може би вече лази или скоро ще започне. Едва ли ще му е приятно да седи там дълго време, когато наоколо е толкова интересно. На мен когато ми се налага да оставя за малко дъщеря ми без надзор я слагам в кревата и. Стабилно, детско дървено легло,с решетки. Но тя не е от тези деца които кротко могат да си седят и играят и да чакат мама да дойде. Дава ми да разбера веднага,че няма да стои там дълго  Laughing Laughing

# 47
  • Мнения: 200
За мен лично не е от полза, предпочитам дъщеря ми да е до мене или да щъка из апартамента  когато върша нещо. Ако закъсам много я оставям в кушетката и. По добре от малка да знае, че контактът не е за ровене, отколкото на 3год. да обяснявам, плюс това той вече не е интерес за нея.

# 48
  • Мнения: 2
Преди седмица взехме кошара за игра за дъщеря ми и съм много доволна. Тя е на почти 8 месеца, вече седи доста стабилно и за моя радост се заиграва с играчките. В шезлонга ме е страх вече да я оставям, защото се набира да става напред и може да се преобърне. Кошарата е удобна и я оставям, докато си върша домакинската работа, а тя ме вижда, че съм край нея и не мрънка. Разбира се, не смятам да я ограничавам в нея, когато започне да пълзи, но засега мисля, че там й е добре. За мен лично тази покупка се оказа удачна.

# 49
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Не сьм имала, но и не мисля че щеше да ми е от полза, защото той не обичаше да седи сам в стаята, пьк и не се заиграваше задьлго Crazy А и не сьм била спокойна да го оставям сам и аз да ходя в другата стая ако е буден Stop

# 50
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
От изключителна полза е при мен.
От навършването на 7 месеца до година и половина детето ми си играеше, стоеше и дори заспиваше в кошарата си за игра.
това е можи би най-сполучливата ми покупка за бебето, особено преди да проходи - няма да пада, да се убива на дървеното креватче, може спокойно да се остави, бебето си става, държи си се, стои си изправено на крачетата, сяда си вътре, ляга, намира си играчки, много, много ми е полезна.

# 51
  • Мнения: 1 919
не знам какво бих правила без нея, играеше си в нея аз докато си вършех домашните задължения, хем ми б е пред погледа, хем си играеше , като стана по голям отворихме ципа отстрани и сам се вмъква вътре, играе си на къщичка, още я ползваме.

# 52
  • Мнения: 362
Ние имаме от тези комбинираните-за спане и игра.Малкият чат-пат спи в нея(по принцип спи при мен),но пък доста си играе в нея.Само че,на него вече му е мъничка(и той е на 9 месеца) Peace

# 53
  • Мнения: 1 558
Да,определено е полезна.Оставяш си детето вътре,даваш му любимите играчки и си вършиш спокойно работата Peace

# 54
  • Мнения: 3 066
За мен лично не е от полза, предпочитам дъщеря ми да е до мене или да щъка из апартамента  когато върша нещо. Ако закъсам много я оставям в кушетката и. По добре от малка да знае, че контактът не е за ровене, отколкото на 3год. да обяснявам, плюс това той вече не е интерес за нея.
Браво!И моята дъщеря е на 15 месеца и превъзходно знае,че контакти не трябва да пипа,но опитай да обуздаеш любопитството с казването си!и не смята,че на 3 години трябва да й обясняваш щом ще е обезопасена за няколко минути!но явно имаш опит повече ! Peace

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 09:25 от tanyatais

# 55
  • Мнения: 1 949
И ние ползвахме. Нашата обаче беше като тези за спане, с цип отстрани за излизане. Известно време я ползвахме за игра - заиграваше се вътре, после й стана интересно да влиза и излиза от нея, като отвън закопчаваше ципа. След като вече стана достатъчно голяма, същата тази кошара се превърна в леглото, къдете спеше детето при баба си. Така че при нас "кошарата за игра" имаше много приложения за доста дълго време  Mr. Green Та моят опит показва, че е полезна покупка  Peace Но все пак зависи от детето. Ако не му харесва да седи на едно място, като нищо ще тръгне да прескача и ще се метне на пода  Rolling Eyes

За контактите - нашите са обезопасени, но въпреки това обяснявахме, че там не се пипа и тя не е пипала. Но има и други опасности. А все пак сме хора, ходенето до тоалетна си е човещинка, нали Wink Едно дете е в състояние да направи доста бели за едни 5-6 мин. докато мама е до 00  Wink

# 56
  • Мнения: 1 305
Имаме и много си я ползвахме.
 Лично за мен ми беше много от полза, малката доста време е изкарала вътре. От бебе я слагах вътре първо спеше в нея, после си играеше. До 1г 6м я слагах вътре, сега вече я прибрах  вече не ни трябва.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 135
За мен лично не е от полза, предпочитам дъщеря ми да е до мене или да щъка из апартамента  когато върша нещо. Ако закъсам много я оставям в кушетката и. По добре от малка да знае, че контактът не е за ровене, отколкото на 3год. да обяснявам, плюс това той вече не е интерес за нея.
Браво!И моята дъщеря е на 15 месеца и превъзходно знае,че контакти не трябва да пипа,но опитай да обуздаеш любопитството с казването си!и не смята,че на 3 години трябва да й обясняваш щом ще е обезопасена за няколко минути!но явно имаш опит повече ! Peace

че то контактите какво ви пречат има си обезопасители, слагаш и забравяш, а със сигурност за детето е по-добре да си лази и щъка из апартамента, отколкото да седи в клетка метър на метър.

# 58
  • Мнения: 86
Аз имам от згъваемите и съм много доволна WinkМалкичт ми син сега навърши 9 месеца и се чувства много добре като му дам и някоя играчка Grinning Също така може да използваш и за спане .

Аз си мисля, че ще ти бъде от голяма полза Peace

# 59
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не сме имали, не съм и съжалявала за което.
Слагах едно памучно одеало на земята и върху него си играеше с играчките.
Не мисля, че бих могла да я озаптя в някаква кошара:)))

Общи условия

Активация на акаунт