ЮЛЧЕТА 2009 - ТЕМА 3

  • 12 178
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 250
Айде и аз да се запиша. Видях в предната тема сте започнали да говорите за секса след нормално раждане. Аз родих нормално, с епизотомия (малката излезе с помоща на форцепс Sad ) Шевовете ми паднаха 10 дни след раждането,а външните ги махнаха още на следващия ден след като ме изписаха (родих на 24ти,махнаха ги на 29ти ),но лекарката каза до септември никакъв секс,че положението е страшно.

Аз родих секцио и с мъжо правихме секс на 15-тия ден от раждането на Дани.
Твоята лекарка обясни ли ти какво може да стане,ако правиш секс преди септември  newsm78

Последна редакция: сб, 15 авг 2009, 13:34 от чочо-сан 1

# 31
  • Мнения: 32
Здравейте. Честито на месечковците Simple Smile
Сигурно вече сте обсъдили отдавна въпроса за кърменето и даването на вода и т.н на бебето, но наистина незнам вече кой да слушам. Доки каза че на бебо му стига само кърмата засега,обаче свекито постоянно "дай му на това дете малко водичка да си изплакне устата поне след ядене", "една лъжичка поне защо не му дадеш"...ит.н.... Та моля за съвет...вие вода давате ли и ако да по колко ?

# 32
  • Мнения: 123
Julsko bebe/ Драга - бях на 12 етаж във ВИП, ама колко беше ВИП, само аз си знам, единственото хубаво беше че с бебка си бяхме заедно.....обаче няма да раждам пак там..., изобщо не съм доволна #Cussing out
А за секс - не мога да мисля още, още ми е дискомфортно и ме боли малко, много се разкъсах докато раждах #Puppy dog newsm45

# 33
  • Мнения: 2
Драга,  smile3532

eyani, и аз съм на мнение, че по принцип кърмата е напълно достатъчна. Но е важно да се плакне устичката след хранене, за да не се развият гъбички. Така може и да прецениш дали иска вода или не. Няма лошо да му предложиш водичка, все пак той не може да си каже, ако иска. НО не му давай, когато е гладен. Някои педиатри казват да се дава вода между храненията, но ние не сме на режим и си цока понякога и през час. Така няма опасност да се обезводни. Пробвала съм да му давам и вода, но той не я харесва.  Peace

# 34
  • Мнения: 253
Честита Ви Богородица!!!Честито и на именниците днес.
Бъдете живи и здрави!!!

Драга,направо се смях с глас докато четях за свекър ти.Мойте и те са със стаааааари разбирания,но .....
На нас ни казаха да ползваме калиев перманганат за подсичането долу на "розичката"....Те не са пъпчици,ами седи като червено петно направо  ooooh!

# 35
  • varna
  • Мнения: 211
Момичета , кога правите масаж на бебетата преди или след къпане !Честити месечинки!

# 36
  • Мнения: 281
Здравейте. Честито на месечковците Simple Smile
Сигурно вече сте обсъдили отдавна въпроса за кърменето и даването на вода и т.н на бебето, но наистина незнам вече кой да слушам. Доки каза че на бебо му стига само кърмата засега,обаче свекито постоянно "дай му на това дете малко водичка да си изплакне устата поне след ядене", "една лъжичка поне защо не му дадеш"...ит.н.... Та моля за съвет...вие вода давате ли и ако да по колко ?

Аз давам вода само ,за да си изплакне устичката Grinning,малкия така или иначе не я харесва Hug

# 37
  • Мнения: 793
Айде и аз да се запиша. Видях в предната тема сте започнали да говорите за секса след нормално раждане. Аз родих нормално, с епизотомия (малката излезе с помоща на форцепс Sad ) Шевовете ми паднаха 10 дни след раждането,а външните ги махнаха още на следващия ден след като ме изписаха (родих на 24ти,махнаха ги на 29ти ),но лекарката каза до септември никакъв секс,че положението е страшно.

Аз родих секцио и с мъжо правихме секс на 15-тия ден от раждането на Дани.
Твоята лекарка обясни ли ти какво може да стане,ако правиш секс преди септември  newsm78
Когато отидох да ми маха шевовете каза 1 месец ,после след месец отидох на контролен и ми каза да почакам още месец ( и без това още на са ми минали лохиите).До колкото разбрах иска да е 100 % сигурна че всечко е зараснало,защото вътрешните шевове са ми много  ooooh!

# 38
  • Мнения: 32
Мерси за съветите  Hug Този път явно свеки се оказа права, а не като в началото дето "бебето се маже с олио едната вечер отпред на коремчето , другата вечер отзад за  да диша кожата " newsm78..... аз го мажех после допълнително де .
Ще пробвам да му давам малко водичка след хранене.

п.с. И аз знам че трябва да спрат тези лохии и чак тогава секс. Не било хубаво да се слага нищо във влагалището, даже тампони.   Thinking

# 39
  • Canada
  • Мнения: 649
Благодаря на всички за поздравленията относно 1 ни месец!

Наистина Инедика се загуби?! newsm78
А момичета да ви питам нещо: днес забелязах че на Нико езичето му е малко бяло, въпреки че давам редовно чайче след като се храни. Предполагам че това е млечница. какаво се прави ако има млечница?

# 40
  • Мнения: 61
Поразрових се из нета да намеря чистата молитва, която четат в църквата на 40-тия ден, защото нямах намерение да ходя на църква и един вид да видя от  какво пречистване точно се лишавам Wink Ето примерен текст:
Благословен Бог наш! Господи, Боже наш, който си дошъл заради спасението на човешкия род, дойди над рабинята си (името) и я сподоби с честното си презвитерство, влизайки в храма на Твоята слава. Отнеми и телесните страсти и душевната нечистота при навършването на 40 дни, като и дадеш достойното причастие на честното Ти тяло и на Твоята кръв, така че да се сподоби да влезе в Твоя свят храм, за да прослави с нас пресветото Твое име, и на Отца, и на Сина, и на Светия Дух. И сега, и завинаги, и във вековете, амин!

Много думи, малко смисъл, остава място за различни тълкувания. Така или иначе, не се чувствам нечиста заради раждането на дете, а още по-малко искам да се лишавам от телесните си страсти. Mr. Green

eyani, вода не давам дори и за изплакване на устата. Проблеми с млечница сме нямали, дори и при често връщане на мляко.

карелиа, посъветвай се с педиатър, обикновено се маже с нистатин.

дейзи, моите деца са тийнейджъри и за гушкане почти не може да става въпрос. Като оставям дъщеря ми с колата пред училище, първо се оглеждаме дали има някой да ни види и после евентуално ми дават целувка за довиждане. А  това, че нямат копанчета и кълки за омачкване няма нужда да се споменава. Аз си вземам всичко, което мога сега, защото бебешкия период бързо отминава - верно, идват други средства за общуване, но пък сега ми е толкова сладко Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Ние се храним на поискване, но отдавна сме се нормализирали и си правим прилични паузи между храненията. Интересно ми е мамите, които кърмят и поддържат режим на 3 часа как се справят с кризите на растежа?

# 41
  • Мнения: 32
 newsm78...хмм...ами и доки каза че няма нужда , но много ми се струва бяло езичето му като се нахрани и се чудя дали не му дразни..

А какво представляват тези кризи на растежа?

# 42
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте пак от нас  Hug Минавам да ви предам много поздрави и целувки от Берушка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и да ви пусна малко снимки на малкия ми мъж от днешния празник - http://amanita.snimka.bg/baby/gabriel.402426.14196471
Аз вода не давам.Засега да чукна на дърво нямаме проблеми с гъбички.Габи и без това не понася шишета и в болницата беше голяма борба да му давам да яде докато още нямах кърма.От тогава друго освен цица не признава  Naughty Laughing
Карелия,аз знам че се маже с Дактарин, но най-добре се обади на педиатъра  Hug

# 43
  • Canada
  • Мнения: 649
да ще звънна на педито, но в понеделник. Надявам се да не откаже да се храни дотогава...

# 44
  • Мнения: 9 110
карелия - ако са гъбички, ще има навсякъде по устичката вътре, не само по езика.

Общи условия

Активация на акаунт