ЮЛЧЕТА 2009 - ТЕМА 3

  • 12 179
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 232
Честит празник на всички Марии!
Карелия, напиши в google images гъбички в устата да видиш как изглеждат. Но иди и на лекар. Няма да откаже да се храни, няма страшно за няколко дни.
medula, ми как се оправяме с кризите на растежа - разваляме режима в този ден  Laughing И се тъпча с диня.
eyani  и мен много ме насилваха да давам вода, едва ли не че ще умре детето от обезводняване, добре но като намалих захарта и тя отказа да я пие. Накрая викам ще махна съвсем захарта така и така се мръщи и сега давам вода само ако много реве и съм опитала какво ли не. Понякога пие по 20 ml...

Някой питаше усмихват ли се бебетата - ми да, даже се смее ако е на кеф и й говоря нещо миличко.
Абе много лошо се е научила да седи вънка по улиците или на люлката, ако я сложа в леглото през деня откача. И на всичкото отгоре ако заспи в количката по някое време проверява с едно око какво става и ако сме навън продължава да спи, ако недай си боже съм се прибрала да ям се почва мрънкане, ужас.

# 46
  • Мнения: 72
Stef - и моята бебка преди се хранише  и заспиваше. А от 2-3 дни яде, заспива и като я сложа да спи след 10 минути отваря широко очи и като че ли е забравила, че е яла, та си похапва на ново.
zara75 - бързо свикване с домашния режим и дано бебенцето е  много послушно  и здравичка Simple Smile
Milasara - не ти е лесно с близначетата, но предполагам че скоро ще спреш да цедиш, като започнат да сучат повече и ще ти остава повече време. Ти храниш ли ги едновременно или само едно по едно?
kukumiavka - моето бебе също се усмихва, предимно след ядене има 3-4 минути усмивки и сладки муцки. Има си и трапчинка. Един ден съм я дебнала за да я снимам Simple Smile
А4 - тези везни до колко кг теглят? Защото гледах някакви които са по 170 лв. но ако има по 20-30 лв. ще си взема.
eyani - аз не давам вода, до миналата седмица й давах когато хълца, само да преглътне 1-2 пъти и спираше да хълца, но тя пък нещо не иска да засмучи шишето и спрях да и давам напълно. Дай някоя статия от Интернет да прочете свекито да се информира. И моята ме караше да давам вода и беше изумена как така няма да давам,ама прочела в интернет че вече така се прави Simple Smile Но ако бебето е на АМ се дава вода.

# 47
  • София
  • Мнения: 15
Да ви кажа в началото и аз не давах вода, ние сме на комбинирано хранене кърма и АМ, Катрин не я искаше, а и се давеше ужасно докато ядеше и аз се ужасявах от всичко което трябва да се слага в устата й, но сега самата тя си я търси и пие някой път до 100 мл. на ден, но не я насилвам само когато поиска й давам, дави се много с нея защото е по-рядка от млякото. Примерно яла е преди час и знам, че не е гладна а плаче или си лапа ръчичките, знам, че е жадна, всъщност аз й давам чайчето на Хип за колики, харесва го повече от водата.

# 48
  • Кърджали
  • Мнения: 10 349
Вече влизаме в рамките на норрмално хранене. Почна и да будува повече. Храня е когато поиска, а ако се успи гледам да я събудя..
Акането остана засега да се нормализира....Вчера не беше акала, но пък днес аак като за целия китайски бебешки народ..Таткото се побърка да я мие  Laughing
МАй ще я почнат коликите. Днес почти цял ден е неспокойна , кисела, размята се, свиса си краченцетата..А така се надявах да и се разминат
А за осоляването, с таткото взехме решение да кажем на бабите,ч е сме го направили... Да мирясат, пък ние нищо няма да правим. Това дете не е печено прасенце все пак

# 49
  • USA
  • Мнения: 675
Благодаря ви Fortune и Napetia. Hug
Napetia, в Замунда нищо не ми излиза, би ли го дала още веднъж.Благодаря.  Praynig Hug

# 50
  • Мнения: 36
Линет-тя е до 2 килограма-мерят се само памперсите,за да прецениш дали изхожда за 24 часа минимум 500 мл-тези за теглене на бебе са минимум 170 да
Напетия-и на мен не ми излизат тези звуци,на английски ако изпиша излизат много резултати
Въпрос-след като родихте как се развиват отношенията Ви с половинките Ви-промяната към добро ли е

# 51
  • Canada
  • Мнения: 649
A4, интересен въпрос за отношенията с половинките. Първият път леко се бяхме посдърпали, защото имахме различни мнения по много въпроси, а и аз честно казано бях леко психо от притеснения. Сега няма никакво разлика в отношенията ни преди и след... Peace
А пък аз да ви се оплача, май свикнах малчо на ръце, защото днес цял ден ако не е в ръцете ми - плаче... ooooh! Май ще си изпатя, а всичко тръгна от гадните колики... Tired

# 52
  • Мнения: 32
Емили и нашата ламичка отказва вече водата, след като махнах захарта.
Аз давам само да заплакне устата, някъде лъжичка, не мисля, че ще й навреди нещо, а и така или иначе отказва в повечето случаи вече. Сама си показва какво иска и какво не.
А4, не се бях замисляла, нали се въртим само около бебето. Сега ще ме накараш да обърна внимание Simple Smile. Теб каквото те притеснява, че си се сетила да питаш?
Ние днеска се разходихме до Комо- то, че нашия татко реши, че ни трябва специален кош за пране за бебето. Взехме си много сладък, зелен с капак на цветенца, само за бебешки дрешки е Grinning.
Между другото, който ни види си мисли, че Андреа е на 2 месеца и само шокираме хората Laughing

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте!
Аз не съм писала много одавна, но това е защото немога да смогна да седна на компютъра. Ние сме добре. Гого растес всеки изминал ден. За коликте ми препоръчаха капки КОЛИЕФ, малко са скъпички, но пък са много ефикасни. Струват 30 лева - 7 милилитра. Дават се по четири капки при всяко хранене, общо на ден трябва да има прием от 28 капки. Ако бебето е на кърма се дават в малко изцедена кърма с лъжичка, а акое на АМ се слагат в шишето с мляко.

# 54
  • Мнения: 253
Момичета,аз днеска пак как си изкарах акъла  ooooh! ooooh! ooooh!
Малката се нахрани,урегна и я слагам да спи.Заспа и след 15мин като се задави,посиня и изплю малко мляко  #Crazy #Crazy Направо незнам вече-трябва да и вися постоянно на главата,толкова мее страх вече....
А4,и аз не съм обърнала внимание,но да ти кажа май нищо не сее променило.Тати излезна от вчера в отпуска и реших днеска да се наспя следобяд.Легнах в 3ч и станах в 6ч.Като се събудих и отивам да видя малката,а таткото ми вика:Не съм спал 6часа заради НЕЯ  #2gunfire #2gunfireАз му викам:Ами аз всеки ден съм така  ooooh! Та днеска цял ден я гледа и я държи,даже и я храни  Crazy Crazy
Момичета да сте забелязали като лежите дали едното ви ребро е по-изпъкнало?
Аз снощи като легнах и забелязах,че лявото ми е по-изпъкнало.
Да ви се похваля,че вчера си купих колан и го слагам.Да видим дали ще се прибере тази престилка от пъпа надолу. Rolling Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 121
Запис  bouquet
Честити месечинки мили мами и дечица!
Честито на именничките!

Вода не давам, няма млечница за сега.
Дарка,, внимавай!!! Оригвай задължително бебка, сложи я да спи под наклон и я наблюдавй с бебфон или стой близо до нея . Това не е шега със посиняването, да не те плаша, но си е опасно.
Днес цял ден бяхме на разходка в центъра до късно, беше страхотно , сега сме си спретнали домашно кино вкъщи а Цвети спи блаженно , въобще идилия  Heart Eyes
Хубава и спокойна нощ на всички!

# 56
  • Мнения: 140
Благодаря ви Fortune и Napetia. Hug
Napetia, в Замунда нищо не ми излиза, би ли го дала още веднъж.Благодаря.  Praynig Hug

ето линк, но не знам дали ще ти излезе, че си влязох с паролата.
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=116473&hit=1
Иначе пълното име на програмата е Natura Sound Therapy

# 57
  • Мнения: 179
Медула - еми то няма никакви кризи Mr. Green.Колкото до така наречения някакъв режим, не значи , че си будя детето на точният час, напротив той сам си направи режима.По някога сме като по часомник др.път 5-10максимум 15мин. плюс -минус.Отделно не аз го ръчкам за манджата, а той си я иска ако това означава поискване с "прилични паузи" значи и ние сме на поискване Mr. Green.Тук имам наблюдения на една позната която си гледа 7месечният си син на поискване.През деня докато сме на кафе си кърми детето на 40мин върти се не може да заспи в количката пак го взема пак го кърми то мрънка и така докато сме на кафето.Оплаква се , че не спи и е изморена през нощта 3-4пъти пак го кърмила.Да не говорим , че никакво внимание не обръща на по големият си син и е толкова изнервена, че само му крещи.А тя самата сърдита, нервна светът и е крив.И накрая ми вика, че съм късметлийка, че мъжът ми ми помагал..., а нейният какъв бил ...явно и там работите не вървят.Но работата е там, че всеки както си го направи нама нищо общо с мъжът ми Wink.Аз , бебчо, каката , мъжо сме щастливи и спокойни, защото никой не е лишен от внимание, защота така сме си го направели.Ако бях допуснала да ме използва като биба да цока когато му скимне, еми няма как да не се изнервя и покрай мен другите.
Колкото до гушкането не си мисли, че не си гушкам бебчето.За мен има разлика между носенето на ръце и гушкане.Аз на ден по 1000пъти си целувам бебчето по крачетата и ръчичките такъв е пухчо не мога да му се нарадвам-шише Heart Eyes.Аз си гушкам бебчето всяка нощт все още спим заедно -двамката.През деня си играя с него като е на плота за преобличане на легло, на плажа в по вечето случаи в легнало положение, по рядко на ръце.Най вече на ръце се носи бебе което реве, което се пресвива, мрънка и т.н.За това казвам, че съм против постоянното носене на ръце и изказването "сега е момента".Между носене на ръце и гушкане разликата е огромна.Ако съм против носенето на ръце не значи, че не си гушкам детето Wink
Мисля , че бях изчерпателна.Всеки си решава сам за себе си как да си гледа детето с режим, на поискване и т.н.
На въпроса на А4- след като родих сме още по сплотени.А и самото раждане беше много вълнуващо при мен ,тъй като освен мъжо пресъстваше и каката и никога не бих забравила лицата им, как преживяхме всичко заедно Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз за себе си съм сигурна, че това е правилният начин да е щастливо моето семейство.Имам време за всичко.От нищо не се оплаквам.Мога само да кажа , че живота е прикрасен и съм щастлива майка на две съкровища Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 5 254
Честит имен ден на всички майчета и бебенца носещи името Мария!   bouquet
Честита месечинка на всички бебчета, а те днес са много   bouquet

Ние днес имахме гости, правих питка на малкото човече за 40-я ден. Много съм доволна, добре се получи  Hug Само едно се чудя нали като се разчупи питката се оставя едно парче и парички в една кърпа, след което се завързва и се слага на високо. Колко време трябва да седи там? После знам, че с тези парички се купува нещо на малкото, а питката се дава на някое животно, но защо нямам идея. Ако някой знае защо се прави всичко това нека сподели, че ми е интересно  Thinking
Аз да ви кажа, ако не беше Марулка, нямаше да отида на църквата за чистата молитва Rolling Eyes Мръсна не се чувствам  Wink
Карелия, както са ти казали момичетата ако е бяло само езичето не е млечница.
Елин също ми се усмихва като му говоря, много ми е сладичък  Heart Eyes Не мога да спра да си го гушкам и целувам. И в такива моменти кърмата ми започва да "слиза"  Mr. Green

Забравих да честитя празника на варненки Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 авг 2009, 23:00 от Radina

# 59
  • Мнения: 72
napetia - благодаря за линка, програмата е страхотна. Точно исках да купим прожекционна лампа със звуци за бебка (за 65 лв.), аз я исках заради звуците Simple Smile))))))
дейзи$ - напълно съм съгласна с теб, аз храня бебка под час (+-10-тина минути), и съм много щастлива че тя свикна и се буди сама за ядене. А и си знам когато излезна и стане към 12 да се ориентирам към някое кафене или градинка, и после продължавам.
А4 - така е за везните. Днес се теглих с бебето на кантара, и после без него. Излиза ми че е 5 кг. (голичка) и по груби сметки е наддала 1800 за 1 месец. В понеделник сме на консултация. Не ми се вярва да е истина. Вярно че ми изглежда много пораснала, ама чак пък толкова ..
Бях питала дали някой е возил бебето на влак, но никой не отговори. Означава ли че никой още не се е качвал?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт