Защо децата са толкова злобни

  • 5 150
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Здравейте,искам да ви разкажа една неприятна случка от вчера.С дъщеря ми,както всеки обикновен ден бяхме навън в парка.Играхме си ,люляхме се,разхождахме се...И тога се случи това.Бебка,която е на 1г.и 3 месеца си вървеше съвсем спокойно и се беше навела,когато едно детет на възраст около 5-6 годинки се засили зад нея с репликите:"МАХАЙ СЕ ОТ ТУКА МА!!!" след което я ритна.Аз се разтреперах и не знам как внезапно реагирах,хванах го за ръката вдигнах го и му зашлевих един шамар.След което дойде майката,започнаха се едни разправии....Приятелката ми,също с дете на същата възраст обяснява ситуацията и ме защитава.Аз се изплаших много,сложих детето в количката и си тръгнахме.Цялата маса,на която бяха седнали родителите на детето в близкият ресторант ме изгледаха и аз още повече се притесних,разтреперих се.Тръгнахме със забързаха крачка да се прибираме,когато таткото и детето ни настигнаха и помолиха да спрем.ЗАпочнахме спокоен разговор,в който се разбрахме в края на краищата.Знам,че аз не съм права да удрям чужди деца,но реагирах толкова внезапно,че аз самата не осъзнах в началото какво съм направила.Но как е възможно детет на 5-6 години да посяга на току що проходило голямо бебе,което нищо,ама нищо не е направило и то с такива грозни думи.Бащата се оправдава с Детската градина,че там се научавали да бъдат груби и тнт.Е, та това е.Още ми е съвестно,че го шамаросах детето и не мога да се успокоя от снощи,но исках да го споделя Rolling Eyes Sad Cry

# 1
  • Мнения: 4 433
За съжаление почти всички деца така казват ,в парка се нагледах на такива.
До някъде наистина от яслите и градините се започва.... Naughty

# 2
  • Мнения: 360
Може и до някъде да е от детската градина продиктувана тази агресия,но като цяло поведението на повечето деца е огледало на отношението на родителите към тях.Мое мнение,малкия ми племеник е на 5,много е буен не седи на едно място,гледа разни филмчета дето според мен трябва да ги забранят,прави се на нинджа,но към по малките деца е нежен и внимателен.Наблюдавам го всеки ден защото за лятото е с мен и бебка,но вярвам че никога не би направил така.А твоята реакция е напълно нормална,и аз да бях и аз щях да го плесна,за да разбере че не е приятно по силния да налага. Hugне се обвинявай.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Наистина много кофти ситуация се е получила. Но тези деца за да го чуят в градината, някое друго дете го чуло в къщи от родителите си. За съжаление има такива родители които изобщо не се съобразяват с това как и какво говорят пред децата си. И всичко се пренася в заведението което посещава детето и по край него всичко научено се разпространява от другите деца.

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здрасти, аз присъствах на една подобна сцена.
Детето удари другото и майката на набитото дете му зашлеви шамар.
Другата скочи.
Стана жесток, женски бой.
Някакви мъже ги разтърваха.
Майката на побойничето извика бащата и почнаха
да кръстосват градинката да търсят другата майка.

На такова нещо не бях присъствала никога в живота си.
Не намирам за редно чужди хора да посягат на моето дете.

Но, от друга страна, побойничето е много лошо дете.
Аз съм го виждала как посяга на току-що проходило бебенце.
И моделът не е детската градина, защото то е малко.
А сигурно се млатат в семейството му.

Та, в тази ситуация, не знам кое е редно.
Но, за съжаление, това вече става често явление.

# 5
  • Мнения: 109
Ами ти си защитила своето дете! Разбира се, че няма да стоиш и да се усмихваш, когато някой ти тормози детето. Може и малко да си прекалила с шамара, но това дете защо рита беззащитни бебета!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Дъщеря ми е побойничка, нищо, че е на година и половина.
Посяга често на други деца по площадките и на големи и на по-малки.
Потъвам в земята от срам, въпреки обясненията при всеки случай,
ефект няма. Не посещава ясла и  у дома не се "млатим" Wink
Оправдание няма ... Ужасно е, че и възрастни хора не успяват да се
контролират,в случая авторката, какво поведение искаме тогава от децата?!
Оправданието е като задника,  носиш си го навсякъде

# 7
  • Мнения: 4 615
Ох, аз полудях. Адреналина ми се вдигна. Много ме е страх от подобни сцени. Мисля, че не бих могла да се контролирам. да, не е редно да се бие чуждо дете, но как да постъпим. Ако аз не направя нищо, моето деете ще остане с впечатление, че е незащитено. Ако направя нещо, то ще си помисли че така се справя човек с проблема, чрез насилие. Ако отида при другата майка? В някои случаи тя може да е свястна жена и да вземе нещата на сериозно, но в повечето случаи децата на побойници са побойници. Или ще го наби, а на него няма да му пука щото това му се случва редовно в къщи или ще подмине случая и хлапето ще реши, че е свободно да  прави каквото си иска. Боже, дано се случват по-рядко такива неща.

# 8
  • Мнения: 4 292
Защото родителите са злобни! Затова!
Не оправдавам детето, което е ударило твоето. И моят син са го удряли, той пък никога е е бил агресивен. Имам дъщеря на 10 м. и тепърва с нея ще се мъча да избягвам подобни ситуации. Но докато детето на 5-6 години все пак си е дете, то ти не си и теб не мога да те оправдая по никакъв начин. Възрастен човек си, обръщаш се към родителите и изискваш от тях да вземат мерки. Постъпката ти е много първосигнална и въпреки, че разбирам мотивите ти, не одобрявам подобно поведение.
Някак заглавието ми се струва неадекватно, на фона на цялата описана ситуация. Разбира се, много хора ще ти ръкопляскат за шамара и ще кажат, че си била права. Аз не мога, съжалявам.

# 9
  • Мнения: 1 219
aз самата се обвинявам за шамара,но я си помислете,ако бях извикала родителите те какво щяха да направят?!Щяха да му се скарат и дотам.А дали това дете щеше да се поучи от скарването или моят шамар  е повлиял достатъчно,че повече едва ли ще посегне на малко бебе Thinking

# 10
  • Мнения: 1 053
И аз бих реагирала така.И все пак аз мисля, 4е преди да го "нау4и" от градината,то го у4и от улицата.Просто малко му е възпитанието на това дете.Има много такива.И родителите са виновни.Тук при нас какви деца има.....,няма да коментирам,защото е траги4но положението.

# 11
  • Мнения: 1 219
Страх ме е... и аз незнам от какво,но ме е страх.Нещо ми е свито на топка  в стомаха Rolling EyesЧувствам се зле.Детето доста плака,а на беба и нямаша нищо.Е,аз после се извиних на детето,дори се просълзих от случилото се.Знам,нищо не ме оправдава,но добре че хората все пак излезнаха свестни.И въпреки всичко си мисля,че някой може да ме причака....,знам ли Rolling Eyesтакива работи.Масата беше пълна с 10-15 здрави мъже,които се изправиха да ме видят коя съм.А и града не е много голям.Дето се вика:"внимавай с кого се занимаваш,защото не знаеш на какви хора ще попаднеш"

# 12
  • Мнения: 143
aз самата се обвинявам за шамара,но я си помислете,ако бях извикала родителите те какво щяха да направят?!Щяха да му се скарат и дотам.А дали това дете щеше да се поучи от скарването или моят шамар  е повлиял достатъчно,че повече едва ли ще посегне на малко бебе Thinking


Ситуацията е много неприятна.Но не мисля,че ти с шамари можеш и имаш право да възпитаваш чуждите деца!
Ами ако майката на това дете те подпука на шамари теб?

# 13
  • Мнения: 200
В крайна сметка пък, ако не искам дъщеря ми да бъде ударена от друг човек ще я науча на уважение към по малките.

"МАХАЙ СЕ ОТ ТУКА МА!!!" след което я ритна.
 
Дете на какви родители е това, което има подобен речник и държание?
Нека си направи сметка детето другия път дали ще ритне което и да било дете.

# 14
  • Мнения: 1 305
Напълно разбирам авторката, защото постоянно моето дете другите деца го бутат, блъскат взимат му играчките.
Не съм ударила досега нито едно дете, но и нито една майка не е направила забележка на нейното. Дори веднъж като попитах едно дете на 8 г., защо бута дъщеря ми тя беше на 1г. 1м  той ми вика ми да падне.
Кои крив и кои прав незнам, но това да ти блъскат детето хич не е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт