кърмене и отслабване

  • 1 799
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
здравейте,кърмя активно вече 1г.и 3 месеца,но искам да отслабна.Диети не мога да правя,поне така си мисля. BlushНа фитнес пробвах,но не съм от сериозните,а и сега няма кой да ми гледа детето ,за да ходя.Аз от раждането всички килограми ги свалих,но имам 10 кг.които ми тежат адски много още от преди бременността ooooh!Помагайте,давайте съвети.ЗАщото искам да съм дългокърмеща,няма да отбивам,когато тя се отбие тогава,но искам и да отслабна. Wink

# 1
  • Мнения: 9 481
/темата ти е за подфорум "кърмене и захранване", а този е "хранене с млека за кърмачета и преходни млека.." Wink/
Аз лично без никаква диета до 5-ия мес след раждането бях на минус кг, но явно е до организъм...ограничи храните от които пълнееш-ще стане по-бавно, но пък трайно отслабването Peace

# 2
  • Мнения: 2 818
Как се храниш по принцип?
Аз бих ти предложила да пробваш разделно хранене и/или да намалиш, ако ги ядеш разбира се всякакви вафли, бисквити... изобщо джънк фуудс.

# 3
  • Мнения: 1 735
ПРеди няколко дни писах в една друга тема, мисля че и на теб ще ти свърши работа в случая: хем е за повдигане на тонус, хем се и отслабва така интензивно. Не може да има добър тонус, ако има излишни килограми.
Ето линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=416556.msg12113096#msg12113096
Дано ти свърши работа.   bouquet

# 4
  • Мнения: 585
аз кърмя година и 1о месеца вече съм на килограмите отпреди бременостите ми ,но последните 6 килограма свалих за последните двса месеца като ограничих хапването , сутрин пия зелен чай с малко мед , ям когато приспя децата набързо каквото и да е само да не съм гладна и почва да върша домакинската работа , следващото ми хранене е към 10-11 часа обикновено като ги приспя , сега когато има плодове и зеленчуци хапвам най-вече 1 домат с парче сирене и хляб , 1 краставица или доста диня  . Преди тези 6 кг си хапвах редовно и доста добре за да съм сигурна че имам достатъчно кърма за малчо , но сега вече реших че го кърмя най-вече  заради антителата а и вече не аларгичен към краве мляко и така реших че мога да се поспра  с хапването . Кърмата ми в интерес наистината не е намаляла както очаквах че ще стане. Имаше един период в които за 5 дно свалих килограм и половина , а след седмица и още 1 кг , само като спрях да ям всичко съдържащо рафинирано бяло брашно или захар , само хляб тонус цели зърна и нищо сладко , не се ограничавах иначе в количествата храна

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Колко време вече кърмя и немога да ги сваля тези килограми  Cry Всички наопаки, аз на терсене, както се казва. Уж кърменето спомагало за отслабване, да, ама аз съм карък и на мен ми действа обратното. Хем и на диетолог ходих, направи ми човека схема на хранене и пак същата работа. Пък за корема ми да не говоря. Сякаш съм бременна в 5-тия месец. Вече напълно съм се отчаяла.

# 6
  • Мнения: 1 219
Как се храниш по принцип?
Аз бих ти предложила да пробваш разделно хранене и/или да намалиш, ако ги ядеш разбира се всякакви вафли, бисквити... изобщо джънк фуудс.

Храня се здравословно,но по мойте разбирания WinkВ смисъл за мен здравословно е всичко домашно произведено и приготвено.Например мога да ями 2 3 парчета кекс,но направен от домашни яйца,мляко и тнт......,но никакви боклуци с консерванти и подобрители не ям NaughtyМога да ям свинско със зеле,но само ако месото е домашно и така.Гледам колкото се може по-маклко купени неща да консумирам Peace

# 7
  • Мнения: 1 219
аз за цялата бременност качих 11 кг и веднага още седмица след като родих(защото тогава се претеглих за първи път) бях точно 11 кг. минус.Но както вече споделих от 3 години имам да свалям едни 10 кг,които страшно ми тежат ooooh!Аз не съм от мързеливите,всеки божи ден без пропуск излизаме по 2 пъти на разходка и не се спираме.Вървя много,но не намирам подобрение от ходенето.Само дето си натоварвам много краката.Аз съм от Смолян и когато дойдох да живея в Добрич,от където е мъжа ми за една зима ги качих тези 10 кг.Бях 48,а сега съм 58 Close в жегите стигам и до 57 Laughingто нали винаги варира 1 кг. плюс-минус.

# 8
  • Мнения: 1 219
а а а,забравих да кажа,че темата ми знам че е за форума Кърмене и Захранване,но по погрешка я пуснах тук,а незнам как да я преместя.Ако някой от модераторите може да ми съдейства ще съм благодарна Peace  bouquet

# 9
  • Мнения: 76
Колко време вече кърмя и немога да ги сваля тези килограми  Cry Всички наопаки, аз на терсене, както се казва. Уж кърменето спомагало за отслабване, да, ама аз съм карък и на мен ми действа обратното. Хем и на диетолог ходих, направи ми човека схема на хранене и пак същата работа. Пък за корема ми да не говоря. Сякаш съм бременна в 5-тия месец. Вече напълно съм се отчаяла.
Напълно ти съчувствам  Cry аз съм същата работа.Нито килограм откакто съм родила не съм свалила за жалост!Но продължавам с опитите  Peace

# 10
  • Мнения: 330
Всичко е до ген явно, и до метаболизъм. Аз за 6 месеца след раждането отслабнах 5 кг от това преди да забременея. И понеже и преди това си бях много слаба, сега съвсем на нищо не приличам. И мисля, че беше именно заради кърменето. И заради това, че работя в къщи без да съм спирала след като родих. На 9 месеца го отбивам и се надявам да се върна в старите си дрехи. Със сигурност кърменето изяжда доста калории дневно.

Общи условия

Активация на акаунт