ДЕТСКАТА ГРАДИНА - 31

  • 13 213
  • 441
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 263
Аз я взимах моята наобяд от яслата (самостоятелна). В градината започнахме направо по цял ден. А ти от къде си? Питам, че има една новост при записването на "новобранците" в ДГ в София .  Peace

# 46
  • Мнения: 1 949
Здравей, Яница!  Hug

Ревове ще има. Въоръжи се със здрави нерви и търпение. Моята дъщеря имаше дълга и трудна адаптация. Не ни беше лесно. Подозирам сега, че всичко ще се повтори след ваканцията, но пък кой знае, може да ме изненада приятно  Peace

# 47
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Аз съм от Костинброд, а вятърче какво точно имаш в предвид под новост?
За ревове със сигурност ще има, ама аз така съм се нахъсала, защото напоследък е станала много лоша, глезена....и в детската ми е надеждата да я стегнат, че в къщи с тия баби и дядовци няма дисциплина, та реве- не реве там ще седи.

# 48
  • Мнения: 2 471
Направо не ми се мисли, какво ни чака септември. Едната и учителка ми беше казала, че  била убедена в това, как Ния никога няма да свикне с градината. Надявам се сега да няма чак такива драми, както в първа група. Притеснението ми е, че една от учителките, беше на граждански договор и не е ясно дали е подновен. Жената е чудесна .
Колкото до началото, пусках я за 2-3 часа и я взимах. Но Ния не е ходила на ясла и за първи път се отделяше от мен.

# 49
  • Мнения: 1 949
Нини, като започнат тези учителки с генералните заключения ...  #Cussing out Едната лелка само ми викаше: Тя Криси и още едно момченце само боледуват. Ама един ден отидох да я взема и бяха вън. Е повечето деца кашляха, доста бяха и сополиви, а едно (това само супях да видя) точеше едни дебели зелени сополи. Викам си, то нормално така да изглежда,ч е само К. боледува, понеже те другите просто не отсъстват като са болни  Crossing Arms  Tired Та, много се дразня от такива изречения и обикновено им се озъбвам мъничко в отговор  Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 6 263
Яница, в отчетната ни тема имаше една мама от Костинброд - Краси. А иначе дочух, че и в София при записване в ДГ искат бележка, че нямаш просрочени данъчни задължения към общината (тия хора кога ще си направят централизирана система, та да не е нужно аз да ходя до общината, за да си взема документ за представяне пред институция, к. е под шапката на същата тази община  ooooh!). Доколкото разбрах, е само за новопостъпили деца. Лошо няма, но ми се ще да погледна наредбата или с какъвто там норм. акт са го приели, та я издирвам.   Hug

На Ади едната учителка напусна още по време на сборните групи - задържа се само една година, а много я харесвах. И другата си я харесвам, ама сега съм в неизвестност каква ще дойде. Иначе и всички учителки, с които имах досег по време на сборните групи, ми допадаха.  Peace

# 51
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Мен нищо не са ми казвали за тези бележки за данъците, но аз мислех, че това е за цялата страна, но просто не е влязло още в сила, явно не съм разбрала правилно.

# 52
  • Мнения: 2 471
Мен нищо не са ми казвали за тези бележки за данъците, но аз мислех, че това е за цялата страна, но просто не е влязло още в сила, явно не съм разбрала правилно.

В новините го бяха казали и даже изредиха и градове, но не помня за кои ставаше дума.

# 53
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Ясно, поредната БГ простотия.
Добре че с мъжо нямаме нищо на наше име Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 187
Не разбирам защо не мога да поствам от офиса  Thinking

Опитай да си изтриеш кукитата! Ако не знаеш как, ще ти обясня на скайпа. Другото, за което се сещам е някаква антивирусна защита или firewall, които да са ви натреси централно, т.е. директно на сървъра.
И това го пробвах. От С-я не знам дали  нещо са направили, но дълбоко се съмнявам.
Ясно, поредната БГ простотия.
Добре че с мъжо нямаме нищо на наше име Mr. Green
Мда, и аз така. Даже смятам тази година да си взема бележка за семейно положение, за да мина на половин такса. Не че не мога да плащам цяла, а защото парите не отиват където трябва  Crossing Arms Сега отивам на работа.

# 55
  • Мнения: 5 393
Честит Рожден Ден, Тарталета! Здраве, щастие и късмет ти желая!

# 56
  • Мнения: 320
Честит Рожден Ден, Тарталета! Здраве, щастие и късмет ти желая!


ЧРД!!! Здраве, семейно щастие и много любов!
Хайде и аз да се разпиша, че утре пътуваме и две седмици няма да съм Ви компания.
Добре дошла на Яница и от мен  Hug.
Всяко дете по различен начин се адаптира към новата среда в ДГ. Моята хубавица цял месец ревеше на сън и нощите ни бяха свързани с успокояване и стресови състояния. Сутрин като я водех в групата, не искаше да влиза в стаята, на пейката в коридора щяла да ме чака да си я взема ooooh!. С госпожата едвам я вкарвахме - тя я подърпва, аз я побутвам - цирк hahaha. Следобяд пък, като я взимах все самичка на една отдалечена пейка си седеше, цялата потна и зачервена с насълзени очи. Всичко отминава - сега няма търпение да иде да си види другарчетата в групата и да се наиграе с тях. Никога не съм я взимала наобяд - още от първия ден госпожата ме увери, че започнем ли с този метод трудно ще се адаптира, все ще чака по това време някой да си я прибере. Изборът разбира се е на родителя - той най-добре познава детето си Peace.
Освен тези бележки за платени данъци има ли представа някоя от вас какво друго ще изискват? Миналата година по спомен - здравен картон и контактна бележка носих, изследвания нямам спомен да сме правили. И тия нововъдения всяка година съвсем объркват родителите - да уеднаквят нещата за цялата страна, може ли различни документи, различни такси, различни условия във всеки град #Cussing out.

# 57
  • Мнения: 284
Здравейте,момичета!
Честит рожден ден,Тарталета!Желая ти много здраве и много,много щастие!  bouquet
Добре дошла на Яница и от мен!
Ние вчера се върнахме от море.Бяхме 2 дни в Кранево, и 3 дни на гости на приятели във Варна.Времето беше чудесно,имаше силни вълни и първите два дни доста силен вятър.Стефи не искаше да стои там,след половин час прекаран на плажа искаше да си тръгва за Ловеч Shocked.Не искаше да се къпе,и аз уж че събираме мидички се мъчех да си поиграе до водата за да я плискат поне вълните,но тя се сърдеше като я залее вълната,започва да реве,и искаше да я подсуша веднага ooooh!.Юли не мога да я изкарам от водата,а Стефи пък не можах да  я вкарам да се къпе.И миналата година беше така.Не искаше и да я снимам.
Интернета ни е доста бавен,та не зная как ще кача част от малкото снимки,които направихме на Стефи.
Нищо не съм чула за бележки за данъци,ще попитам в градината.Не им ли омръзна все нещо да искат,някакви бележчици и документчета,бумащината и бюрокрацията нямат край ooooh!..Но нали всичко трябва да е сложно и трудно за нас ,живеещите и плащащи данъци в тая държавица...............
Не ми се ще да идва 1 септември,никак не ми се пуска на градина Tired.Ама няма как.Като се сетя,че миналата година беше хаос от 1 до 15 септември-сборни групи,по 40 деца в група,беше някакъв кошмар.Пък и после като почнат тия болести та........ Sick
И аз като Симба се ядосвам с вечно болните и сополиви деца.Пък иначе моето и един Мартинчо били болнави разбираш ли.......
И другата седмица само съм отпуск,и после пак на работа..... #Cussing out.

# 58
  • Мнения: 1 949
Честито на Тарталетка! Много здраве и любов!  Hug

Аз вчера щъкнах малко с една приятелка точно по обяд - да обядваме. После се юрнах по едни намаления, по едни разпродажби и "за наказание" от вчера като ме почна една глава да ме мъчи, та до днес. Малко ми е ниско кръвното. Сега ще ударя 1-2 айрана със сол и лягам с малката да поспя, та да се пооправя малко  ooooh!
Айде лека ви нощ почивка  Mr. Green

# 59
  • София
  • Мнения: 6 263
Тарталета, ЧРД!   bouquet

Бележките за данъци в София засега са само за новопостъпили деца, затова издирвам наредбата, за да се уверя.  Peace Искат задължително контактна бележка и здравно-профилактична карта (в нашата ДГ последната я искат септ. & март). Миналата година ми се върти, че искаха и кръв и урина и за втора група, но тази - не.

Общи условия

Активация на акаунт