Пилешки дробчета споделете как ги приготвяте

  • 40 794
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 419
В плик за печене стават превъзходни Peace
Как се приготвят в плик?

# 46
  • Мнения: 1 798
В плик за печене стават превъзходни Peace
Как се приготвят в плик?
Измивам и почиствам дроба,нарязвам лук,моркови,гъби/по желание /,магданоз.
Слагам всичко в плика,наливам малко бяло вино,соев сос,олио,черен пипер и "Вегета"/на вкус/.
Завързвам плика и пека в тавичка.

# 47
  • Мнения: 419
В плик за печене стават превъзходни Peace
Как се приготвят в плик?
Измивам и почиствам дроба,нарязвам лук,моркови,гъби/по желание /,магданоз.
Слагам всичко в плика,наливам малко бяло вино,соев сос,олио,черен пипер и "Вегета"/на вкус/.
Завързвам плика и пека в тавичка.

Благодаря   bouquet, ще се изпробва довечера   chef.

# 48
  • Мнения: 4 187
Дробчета и сърца приготвям на тиган, без мазнина! Сърцата обикновено пускат много  Grinning. Праз или лук нарязани както ни е удобно, задушени с малко вода, добавям дробчета и/или сърцата, осолени и поправени с черен, и червен пипер, периодично разбърквам.
Понякога добавям и буркан с домати, предварително пасирани.

Миналата зима през ден- през два това ми беше вечерята  Rolling Eyes.

# 49
  • Мнения: 759
В плик за печене стават превъзходни Peace
Как се приготвят в плик?
Измивам и почиствам дроба,нарязвам лук,моркови,гъби/по желание /,магданоз.
Слагам всичко в плика,наливам малко бяло вино,соев сос,олио,черен пипер и "Вегета"/на вкус/.
Завързвам плика и пека в тавичка.

Последният път и аз по същия начин процедирах  Peace После даже и със сърца пробвах и приятелят ми докато не ги изяде, не стана от масата  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 406
Аз ги приготвям с бира и след това добавям малко домашна лютеница  Flutter

# 51
  • Мнения: 59
По принцип ги правя оваляни в брашно и пържени.Пръскат ужасно.Слагам сол в олиото,след като ги метна вътре и обезателно пържа в по-дълбока тенджера и под капак.

И аз ги правя оваляни в брашно и яйце и ги пържа. И аз слагам понякога сол, но пак си пръскат.

# 52
  • Мнения: 1 437
печени с бира и лук

# 53
  • Марс
  • Мнения: 439
Аз тук с много "русичък" въпрос, но все пак, трябва ми рецепта за дробчета, но да не са панирани или пък с домати или други сосове, освен пържени нещо друго да ви идва на ум. Не ми се смейте на въпроса, че докато пишех и аз сама си се смеех, надявам се да сте ме разбрали за какво иде реч Crazy


`dessi, на тези дробчета с бирата усеща ли се горчивият вкус т.е. долавя ли се бирата newsm78

# 54
  • Мнения: 5 001
Аз тук с много "русичък" въпрос, но все пак, трябва ми рецепта за дробчета, но да не са панирани или пък с домати или други сосове, освен пържени нещо друго да ви идва на ум. Не ми се смейте на въпроса, че докато пишех и аз сама си се смеех, надявам се да сте ме разбрали за какво иде реч Crazy
Овалваш в брашно,нареждаш в намазнена тава и печеш....Можеш да добавиш бяло вино(или бира),лук,подправки(черен пипер,джоджен)....Както искаш.Може натюр,може и с подправки...

Или с ориз да ги направиш пака във фурната...

# 55
  • Мнения: 1 798
Аз тук с много "русичък" въпрос, но все пак, трябва ми рецепта за дробчета, но да не са панирани или пък с домати или други сосове, освен пържени нещо друго да ви идва на ум. Не ми се смейте на въпроса, че докато пишех и аз сама си се смеех, надявам се да сте ме разбрали за какво иде реч Crazy


`dessi, на тези дробчета с бирата усеща ли се горчивият вкус т.е. долавя ли се бирата newsm78

Пилешки дробчета с бекон,лук,гъби,кашкавал.
Дробчетата се почистват, измиват и се пържат в олио. Като се позапържат се добавят нарязания на полумесеци лук,гъбите и бекона/нарязан на жулиени/сол и чер.пипер на вкус.
Пържиш до готовност накрая поръсваш с настърган кашкавал.
В това ястие може да сложиш вместо бекон -пил.гърди на хапки.

# 56
  • Мнения: 27 524
Дроб-сарма с пилешки дробчета - става страхотно  Simple Smile

Дробчета на фурна с лук

Или просто потапям дробчетата в олио-брашно и пак олио, нареждам в сгорещена мазнина в тавичка и запичам. Така правя и телешки и свински дроб, става перфектно  Peace

# 57
# 58
  • Мнения: 221
Пилешки дробчета в гювечета.

1кг. пилешки дробчета, 4-5 глави лук, 1-2ч.ч. олио, 500г. картофи, 1ч.ч. бяло вино, 1 лимон, чер пипер, сол. В половината мазнина, задушавам, ситно нарязания лук с дробчетата( под капак) докато омекнат. Посолявам на вкус, поръсвам с чер пипер,  заливам с виното и задушавам още десетина мин. Отденно в останалата мазнина изпържвам картофите. Разпределям дробчетата в 6 гювечета, отгоре слагам изпържените картофи, най отгоре нареждам разънчета лимон. Печат се десетина мин. в силна фурна. Поднасят се топли.

Също ги правя и с скестени.

По селски
С домате сос на фурна
Панирани ( но много пръскат )

# 59
  • Мнения: 427
Моето голямо дете яде дробчетата печени на пръчка.
В тавичка оплитам лозова пръчка слагам малко вода и поставям предварително овкусените дробчета.(Сол,подправки,олио)Пека но не прекаленно много да не изсъхнат.По този начин го няма този тежък гъст сос около тях.

Общи условия

Активация на акаунт