ВНИМАНИЕ-!Стафилококи в ШЕЙНОВО

  • 4 994
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
и ние сме с пъпчици по бузките и телцето, Огнян се роди в началото на август в Шейново

темата изключително ме притесни...а откъде е тази информация, че бебчетата родени преди около месец в Шейново са заразени?

какво значи хъркащо носле, нашето хърка отвреме-навреме, само като го метна на рамо да го оригвам и не е в удобна поза

Неискам да те плаша,но и моят син се роди в началото на август в Шейново и нослето му хърка отвреме навреме.Задължително се консултирай с педиатър за пъпчиците Naughty

# 31
  • София
  • Мнения: 212
Случайно видях тази тема във форума и искам да споделя с вас,че и моето бебче е раждано в "Шейново".Носленцето му хъркаше и беше доста неспокойно на моменти.Имахме и обриви по бузките,които в последствие се оказа че са от АБКМ.Нашият лекар каза,че е нормално нослето зимно време да ни хърка,въпреки че аз обясних,че нямаме хрема.За бузките каза,че имал чувствителна кожа и ни изписа "Linola fett">
Впоследствие от колега на мъжа ми разбрах за неговото бебче(също родено в"Шейново",няколко месеца преди нашето),което имало стафилококи и било със същите симптоми!Настоях лекарят да вземе на бебчо секрет,както и на мен(бях чела тук,че и майката може да е носител)и се оказа,че имаме стафилококи-масово(само бебчо,аз-НЕ).Капахме капки "Tobrex" В нослето 7 дни и повторихме секрета-Всичко беше ОК!!!
Пиша ви това,защото в повечето случай,ако ние-родителите не се доверяваме на интуицията си и на това как се чувстват децата ни ще е невъзможно да се открият и диагностицират някои заболявания!!!Не бихме могли да се осланяме единствено на преценката на педиатрите!!! Flutter

# 32
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Добре де - навсякъде ги има, но КЪДЕ са по-малко? Аз мислех да раждам в Шейново, но тази тема жестоко ме изплаши, защото раждането ми е следващата седмица. Къде да отида?  smile3514

# 33
  • Мнения: 577
Еми искам да ви каза че аз раздах в Окръзна болница и там няма,защото никои от родилите там нямат стафилококи.

# 34
  • Мнения: 4 668
Аз също раждах в Окръжна и там няма . Имам приятел лекар от родилно , който го потвърди . Освен това лекарите и акушерките са много симпатични !!!

# 35
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Добре де - навсякъде ги има, но КЪДЕ са по-малко? Аз мислех да раждам в Шейново, но тази тема жестоко ме изплаши, защото раждането ми е следващата седмица. Къде да отида?  smile3514
Ако си решила да раждаш в Шейново,там си роди!Аз родих там на 10.03.2005г. и нямах никакви проблеми!Моя позната роди на 20.05.2005г. в Св.София и се прибра със стафилококи/бебето беше чисто/. За всеки родилен дом ще чуеш нещо негативно.От теб зависи да прецениш къде плюсовете са повече от минусите.

# 36
  • Мнения: 1 427
Еее,не мога да разбера каква е тази истерия със стафилококите Close Понеже преди 100 години Шейново е била болница с такава слава,сега периодично изниква някой и всява паника сред бъдещите майки  #Cussing outРазберете, стафилококи(и каквито там коки се сетите) има във всяка една болница!Ама във всяка!Друг е въпроса,дали ще имате късмета да си ги хванете или ще ви се разминат!Аз лично раждах в Шейново преди 10 месеца и проблеми със стафилококи не сме имали!Две мои приятелки родиха в Шейново-едната преди 3,другата преди 4 месеца- не са имали такива проблеми!Направете си сами извода.......

# 37
  • Мнения: 2 171
Доротея, а защо ваксината Анаста не е добро решение? и как се взема проба за стафилококи от възрастен, пак ли секрет от носа? Питам защото съм чувала, че при по-големи деца се правят кръвни изследвания и си мисля че така трябва и да е при възрастните.
И само да споделя - и аз раждах в Шейново и Алекс имаше стафилококи в нослето, които ужизчистихме, но пак периодично хърка и аз се опасявам че не сме се изчистили съвсем.

# 38
  • София
  • Мнения: 212
На възрастните секрета се взима също от носа!Скоро ходих на гинеколог и исках да знаят,че бечето ми е имало стафилококи,които сме излакували,за да видят дали аз нямам(имам впредвид-гинекологично,защото както вече писах заедно с бебето и на мен ми взеха секрет от носа,но аз нямах).Лекарката ми каза,че с изследването ще се види дали имам такива.-Слава богу-нямаше нищо.
По повод на твоя въпрос за повторното заразяване-гинеколожката ми каза,че е добре да се взима секрет на всеки член от семейството,защото възрастните и по-големите деца са само преносители,но могат да заразяват бебето-без да подозират за това!(Тя работи и в"Шейново"и в 25п-ка,но остана учудена,че са ни изписали със стафилококи от там.Предполагам,че и самите лекари там нямат представа за това!Може би са малко родителите,които настояват лич.лекар да взима секрет,за да провери!)
На нашият тати и на каката не взеха секрет,защото все още не знаех,че могат да бъдат носители!!! Embarassed

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
moeto dete e na 2g i2m,rodi se v Sheinovo.Lqtoto razbrah 4e ima stafilokoki,kato go zavedoh na edna homeopati4na lekarka,za6toto postoqnno harka kato spi i di6a po-6umno.Tq mi kaza 4e ima stfilokoki o6te ot rodilnoto.Pihme nqkakvi homeopati4ni lekarstva za pribirane na tretata slivica,za6toto ot infekciqta se e uveli4ila

# 40
  • София
  • Мнения: 212
А как ви ги откриха стафилококите?Секрет ли ви взеха?! Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 2 967
КОНКРЕТНО ЗА СОФИЯ, СЪМ НА МНЕНИЕ, ЧЕ ВЪВ ВСЕКИ РОДИЛЕН ДОМ ИМА СТАФИЛОКОКИ. ДАЖЕ СЪМ 100% СИГУРНА.

Общи условия

Активация на акаунт