Пастели върху мазилка

  • 3 060
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Мами, моля да ми помогнете, как да махна надраскано с пастели върху минерална мазилка
Опитах с Меглио, Астониш, спирт и лакочистител, също пробвах и с кислородна вода /не знам откъде ми хрумна/, но нищо не помогна
Единственото, което постигнах беше, че мазилката почна да се рони   ooooh!
Ако имате някакви идеи, готова съм да  пробвам  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 166
Предполагам са мазни, а не сухи пастели и май...нищо няма да помогне Tired, успех все пак Peace

# 2
  • Мнения: 580
А с по-слилен препарат опитвала ли си ? Циф например ?
ПП А уж се почиствало с веро всичко от минералните мазилки - все едно  ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 257
Toва ако го има при вас ще ти свърши работа.

# 4
  • Мнения: 183
С Циф не съм пробвала...а пък и нямам. Мислех си, че Меглиото е по-силно, но може и да бъркам
Имам обаче Апта, веднага ще я опитам.
Сетих се, че имам и Медикс грил, той е доста силен и с него ще пробвам
Само ме притеснява това, че мазилката започна да се рони, не знам дали е от търкането или от третирането с различни химикали....
Дали да не изчакам до утре да поизсъхне мястото и тогава да пробвам отново с гореспоменатите newsm78

# 5
  • Мнения: 183
Джи, не съм го виждала, но може и да го има и да не съм забелязала
Утре със сигурност ще го потърся  bouquet

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
С пароструйка дали няма да стане? Аз така чистя прашоляка по мазилката на терасата, понеже освен че е минерална, е и от драсканите.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Дъщеря ми "нарисува" стените вкъщи /латекс/ с пастели и на единственото местенце, което успях да почистя падна и боята. Сега чакам да и мине вдъхновението и хващам мечето.

# 8
  • Мнения: 69
Ще се изчисти с ензимен препарат. Аз така изчистих стените от детски писания. Може да напръскаш стената, а може и да натопиш гъба в разтвора на ензимите и после леко да овлажниш стената. След около час изчеткваш с четка или ако може измиваш мястото. Става като ново. Нито пада боята, нито мазилката.

# 9
  • Мнения: 6
Опитай с гъбите на Сано. Аз едва днес опитах как почистват - фантастични са!
Фирмата има щанд в халите - на първия етаж.
Почистих и някои стари петна по латекса. Затова предполагам, че ще успееш.
Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Ще се изчисти с ензимен препарат. ..............

Какво е ензимен препарат ? Кой препарат е ензимен ? Ако дадеш и пример ще си спестя едно боядисване  Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 69
Аз ползвам zymbiose powder, ще ти пратя линк към продукта. http://www.chrisalbalkanrvd.com/Formuliari/info-show.php?lang=bg … amp;estate_id=28= Разбира се има и на други фирми, да не излезе като реклама. Много съм доволна, всичко чисти. Взема се една чаена лъжичка и се разтваря в около литър гореща вода. Изчаква се около 5 минути да се активират ензимите. Пък как мие само, вилиците блестят като нови. Значи с мокра гъба се нанася на замърсена повърхност без да се търка. Идеята е да се покрие повърхността с ензимите, после те почват да действат. Просто изяждат мръсотията. След около час се почиства с мокра гъба отново, не се натиска. Може да се слага и в пералнята. Особено хавлиените кърпи се изпират много добре от микроби, заради това, че са влажни.
Една кутийка от 300 грама струва 8 лв. Това е около 50 чаени лъжички. Смятай дали е скъпо или не. Продават ги във Варна, не знам в други градове дали имат.
Не чисти само варовик.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт