Свински ребърца , как?

  • 10 100
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Цитат
Всички сиви скариди след топлинна обработка стават розовки 
И не само малко печене, ами всякакво малко готвене - пържене, варене, задушаване... За всички морски дарове важи 

Казах че КУПУВАМ сивички. Тези които се продават вече розовки са гаднички. Wink

http://i138.photobucket.com/albums/q270/svetlia40k/Cook/DSCN2417.jpg

# 16
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Цитат
Всички сиви скариди след топлинна обработка стават розовки 
И не само малко печене, ами всякакво малко готвене - пържене, варене, задушаване... За всички морски дарове важи 

Казах че КУПУВАМ сивички. Тези които се продават вече розовки са гаднички. Wink

http://i138.photobucket.com/albums/q270/svetlia40k/Cook/DSCN2417.jpg

Ама и сиви ли има?Аз знаех само за розовите,така или иначе не харесвам скариди Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 780
Сивите скарида се казват banana prawns - бананови скариди.

В какъв смисъл розовите са гадни? Тук пресните розови (или по-скоро оранжеви) кралски скариди са най-едри и съответно най-скъпи.

# 18
  • Мнения: 4 380
 Mr. Green ВСИЧКИ скариди са сиви. Когато са СУРОВИ. Когато са розови значи вече са топлинно обработени.

Когато предварително са обработени топлинно са гадни. Вкусът им изобщо не е същия.

# 19
  • Мнения: 503
СВИНСКИ РЕБЪРЦА С КОКА-КОЛА

1 малка глава кромид лук;
175 мл. кока -кола;
60 мл. соев сос;
35 гр. кафява захар;
2 с.л горчица;
зехтин/олио/;
мащерка/По желание/;
сол, черен пипер.

На слаб огън се запържва нарязания лук, кока -колата, соевия сос, горчицата и захарта.Бърка се до завиране на сосчето,до хомогенна смес.
През това време се осоляват ребърцата и се овкусяват с черен пипер и зехтин.Пекат се в намаслена тава 20- 30 мин. на 175 градуса.
След това с дървена лъжица се заливат ребърцата с предварително приготвения сос и се връщат във фурната за още 20-30 мин.

# 20
  • Мнения: 27 524
Mr. Green ВСИЧКИ скариди са сиви. Когато са СУРОВИ. Когато са розови значи вече са топлинно обработени.

Големите са сиви. От малките има и розови  Peace

Тези си пълзят по дъното съвсем розови  Wink



# 21
  • Мнения: 780
Mr. Green ВСИЧКИ скариди са сиви. Когато са СУРОВИ. Когато са розови значи вече са топлинно обработени.

Когато предварително са обработени топлинно са гадни. Вкусът им изобщо не е същия.

Мъжът ми потвърди горното, а той не просто е изял доста скариди през живота си. xeniaPeace

Аз не съм забелязала вкуса на "розовите" да е гаден. Купуваме ги, когато не ги готвя, а само ги белим/почистване и ги хапваме студени със сос Тартар. Тук са просто задължителни за Коледа и се ядат в промишлени количества.

# 22
  • Мнения: 4 380
За мен е откритие че имало сурови и розови. Crazy Аз не купувам розови. И как се отличава варената от суровата розова?

Аз пък не съм пробвала розови и не гадни. В Австралия сигурно продават розови сурови, при нас розови варени. Laughing

# 23
  • Мнения: 27 524
Сивите са от северно море основно. Розовите са от топлите морета. Деликатес и с по-силен вкус и по-вкусни като цяло са сивите и тигровите, да.  Simple Smile
Но как се разпознават сурови розови от обработени -   33uu В Белгия си пише на опаковката, аз по това се ориентирам  Laughing Но само на замразените. Охладените - може и да ме метнат, знам ли   Grinning
Има над 1950 вида скариди, иди ги разбери  Crazy

Темата беше за свински ребърце все пак, де, сори за спама  Blush

# 24
  • Мнения: 4 380
Почвам вече да обръщам опаковките да гледам пише или не пише. newsm78 Докато не подозирах за съществуване на сурови розови, си нямах проблем с търсене на надписи по опаковките. Laughing Laughing Подминавах всичко червено и това е. Мъжа ми ако се сбърка да донесе някой път розови, така и не ги поглежда после.

# 25
  • Мнения: 35
Забравих да направя снимки , справих се перфектно благодарение на вас  bouquet

# 26
  • сусурлево
  • Мнения: 474
каквото слагам на скара винаги го мариновам - било с алкохол , било с прясно мляко , соев сос , подправки . С прясно мляко месото става много крехко

# 27
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Марината - подправка за скара и обилно лимонов сок. Пека на грил тиган, когато нямам възможност на жар.

Общи условия

Активация на акаунт