Отговори
# 240
  • Мнения: 172
Един бърз въпрос- да ме светне някой как става качването по много снимки наведнъж в снимка.бг?
http://vkaravelova.snimka.bg/baby/raia-09-05-2009.399447.14586968
Ето ви снимчица от днес, ако на някой му се гледа!
След морето още Crazy

# 241
  • Мнения: 2 172
Аз лично мисля да захранвам на 5 навършени месеца,защото бебо все още не дава индикации- нито седи кой знае колко,нито  посяга към нашатаа храна  Joy Другата причина е,че доста ме мързи и ми е по-лесничко само с млякото,иначе се започват едни хамалогии,1-2-3 лъжици,после дохранване с мляко... и по-добре да отложа.Но 6 месеца вече ми се струват много,затова избирам златната среда  bowuu

Клавдия захраних на 4 месеца  .Не е имало проблеми,поне засега.Лапа всичко,което може да се лапне-за предпочитане луканка и  от по-меката  Laughing Само гъби не е яла все още,но и не мисля,след като стане 3-годишна евентуално.Така,че нямам нищо против "ранното" захранване,аз лично не намирам нищо лошо.Все пак тенденциите са 50/50% ,така че кой както намери за добре  Peace То си личи от детето.

Аз пък вчера си чистих ушите и нещо си направих с клечката,заглъхна ми ухото и цяла нощ не съм спала от болка.И днес търчах по лекари за продухване,доста неприятна процедура,с онова което смучи и ти пропищява ухото,но поне сега всичко вече е ОК.Оказа се даже,че въобще нямам  отит,явно се е излекувал едно време като имах проблеми.А си живях с идеята ,че имам болни уши  Laughing
 Ето снимчици от снощи,съвсем по домашно облекло ,който иска разбира се:
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/303#

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 9
здравейте, май-чета!

отдавна не съм писала, но бяхме малко на къмпинг Градина, а преди това активно кръстосвахме Морската градина. ние сме добре, малко настинали. на бебе Ани й капем капки в нослето, че онзиден беше адска нощ - писъци, трудно сучене. сега е по-добре. първо се разболях аз, след няколкото безсънни нощи след Пентаксима - имам чувството, че постоянно сме в криза на растежа. иначе за 3 месеца сме порастнали с 15 см, на кг - точно 3 от най-ниското тегло, т.е. 65см, 6300. за захранването - ще действаме по схемата на братовчедка ми, която е за мами, които искат да си запазят лактацията макс дълго. те са на 9 месеца и са здравички и фини, даже вече ходят, още се кърмят. като ми я даде, ще я сподела с тези, които ги интересува  Hug
много бяха приятни срещичките ни със всички варненски мами - независимо в тесен или широк състав - надявам се да продължим!
Минолтичка - талант си ти! заглавната страница е разкошна!  bouquet сега ще пусна линк към снимки, правени от теб и вашия тати Simple Smile
Фелинка, като се оправи времето и нашата хремичка, сме на линия!!!
Кремче, Луничка, Казабланка, Бобито2, Кайрен - скоро ще добавя снимките от нашата срещичка - сори, но все не остава...
Целувки от нас и лека нощ!!!http://www.facebook.com/album.php?aid=5162&id=10000010801028 … omments&alert

# 243
  • Мнения: 68
И аз да се запиша в групата на кърмаческата стачка.  Sad Извадихме резервите от фризера и се моля бързо да потръгнат пак нещата, че имам запаси само до края на седмицата. Мразя тук да се оплаквам, ама Сиса като каза за силата на форума и викам хайде и това да пробвам. Хич не ми се иска да приключим с кърменето.

И аз съм се изумила Maria-Ciara и Elfi4ка колко добре изглеждат! Шапка ви свалям момичета! Аз съм с 4 кг отгоре, но нищо не ми става  Crazy

Аз съм за приликата м/у Макси и Теодор Simple Smile

Много хубави снимки сте направили мамчета! Aма те децата хубави бе!
ако искате да ни видите и нас моля
http://picasaweb.google.com/loranholl/To6i#5375106852288250418

Айла, месри за поста, много полезен, да видим на практика как ще се справя  newsm78

# 244
  • София
  • Мнения: 12 269
  loranholl в какво се изразява стачката при вас? Изцяло ли отказва да суче бебо или само в определени часове на деня? Опитай всичко което се предлага в този случай основното е да спечелим отново доверието на бебчовците обаче. За целта е хубаво няколко дни да се занимаваш само с него. Гушкайте се и бъдете заедно постоянно целия ден, може да не излизате на разходки дори а да си стоите вкъщи и само и единствено ти да се занимаваш с него. Бебето не трябва да се насилва, но да има  свободен достъп до гърдите ти. Кърмене на тихо и спокойно място, може да опиташ да кърмиш права и бебчето също да е право. Много често кърменето в сънено състояние помага. Хубаво е да прибягваш колкото може по-малко до запасите от изцедена кърма и шише, а ако даваш с шише е по-добре да е прясно изцедена кърма, хем е най-полезна, хем ще поддържаш и ти лактацията
  Ето няколко статии за стачките - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

# 245
  • Мнения: 68
 loranholl в какво се изразява стачката при вас? Изцяло ли отказва да суче бебо или само в определени часове на деня? Опитай всичко което се предлага в този случай основното е да спечелим отново доверието на бебчовците обаче. За целта е хубаво няколко дни да се занимаваш само с него. Гушкайте се и бъдете заедно постоянно целия ден, може да не излизате на разходки дори а да си стоите вкъщи и само и единствено ти да се занимаваш с него. Бебето не трябва да се насилва, но да има  свободен достъп до гърдите ти. Кърмене на тихо и спокойно място, може да опиташ да кърмиш права и бебчето също да е право. Много често кърменето в сънено състояние помага. Хубаво е да прибягваш колкото може по-малко до запасите от изцедена кърма и шише, а ако даваш с шише е по-добре да е прясно изцедена кърма, хем е най-полезна, хем ще поддържаш и ти лактацията
  Ето няколко статии за стачките - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

Просто кърмата не му стига! До преди седмица кърмих само от едната гърда, а сега изяжда и двете и после яко рев. Давам му още по 50 мл. от замразената и се успокоява. Пробвах без тези 50 мл, а да храня по-често, но не става. Пищи докато не се засити. Просто е много нервен докато суче, сякаш и той знае, че няма да му стигне и още по настървено суче. (мята се като риба на сухо, едвам го удържам в ръцете си) Гърдите не ги пуска докато още има, обаче след 15ч вече не стига кърмата. Предиобеда всичко е ОК. Правя всичко, което сме говорили тук. Спокойна съм и си повтарям, че е период и ще отмине. Дано е така, че супер се кефя на кърменето.

# 246
  • София
  • Мнения: 94
Малее какво сте направили бе Майчета - само 6 дни ни нямаше, а сте изписали цяла тема Shocked
Минолтичка, много ти благодаря, че си ни включила в колажа - мноооого е хубав.
Ние преди малко пристигнахме от морето - много беше хубаво. За пръв път от толкова години в България да отидем на чист плаж.
Като се сетя, че почти се бяхме отказали да пътуваме.Единственото ни произшествие беше, че си забравих дамската чанта на една бензиностанция - за щастие са я намерили и утре или в събота ще си я вземем.
С кърмата сме доста по-добре, пу-пу да не ни е на уроки. Въведохме едно допълнително нощно хранене, повечко орехи и един медикамент церукал - бил против повръщане, но увеличава и лактацията. Все още съм на тръни ще ни стигне ли няма ли ама не е като преди. Мисля вече пак да започнем да се храним на 3 часа. Научих го от една майка. Значи като тръгвахме Ники тежеше 5.140 гр., а сега го изтеглих 5.530 и това е за 5-6 дена. Party
Само се чудя стимулирането на лактацията не може ли да стане само с изцеждане през нощта, защото тази сутрин като се кърмихме в 4 после почти не е спал. Навита съм да ставам през нощта, ама ако може само да изцеждам Thinking
Ааа и един въпрос - какво давате на бебчовците против разстройство.

# 247
  • София
  • Мнения: 12 269
  loranholl много е хубаво и важно, че ти самата си спокойна и обичаш да кърмиш. Смятам, че това е най-важното и след враме нещата ще се нормализират.
  Правите ли по-голяма нощна пауза? Разбирам че сутрешните кърмения не са проблем. Остава ли ти тогава кърма в гърдите. Някои майки избират варианта сутрин да изцеждат и изцедената кърма да я дават като добавка следобедните часове, когато може да изпитват лек недостиг.
  Смяташ ли, че може да опиташ преди да дадеш добавката след като си предложила по веднъж всяка гърда, отново да се върнеш на първата и на втората, тоест няколко пъти да предложиш всяка гърда и едва тогава ако бебчо все още иска добавката. Това може да е от помощ защото количеството което додаваш е малко, а в гърдите постоянно се произвежда кърма и бебчо може да изсуче още малко ако отново го върнеш на първата гърда. Гърдите също ще получат допълнетелна стимулация .
   Другия вариант е след като му дадеш добавката да пробваш да изцедиш гърдите, разбирам че си изцеждала и преди това и имаш опит. След като бебчо държи да получи наведнъж количеството мляко и това не ти позволява да кърмиш по-начесто може да се опиташ да стимулираш гърдите с изцеждане.
   Много бебчета минават през този период или тъй наречения скок в растежа, лактационна криза третия месец, но след няколко дни преминава  Simple Smile

# 248
  • София
  • Мнения: 12 269
С кърмата сме доста по-добре, пу-пу да не ни е на уроки. Въведохме едно допълнително нощно хранене, повечко орехи и един медикамент церукал - бил против повръщане, но увеличава и лактацията. Все още съм на тръни ще ни стигне ли няма ли ама не е като преди. Мисля вече пак да започнем да се храним на 3 часа. Научих го от една майка. Значи като тръгвахме Ники тежеше 5.140 гр., а сега го изтеглих 5.530 и това е за 5-6 дена. Party
Само се чудя стимулирането на лактацията не може ли да стане само с изцеждане през нощта, защото тази сутрин като се кърмихме в 4 после почти не е спал. Навита съм да ставам през нощта, ама ако може само да изцеждам Thinking
  При това добро наддаване смятам, че ако ти самата имаш желание и ти е по-удобно няма проблем да останеш само на изцеждане нощем, а не да будиш бебчо, ако той сам не се събужда.
   Наистина има лекарства, които като страничен ефект водят до по-голяма лактация, но само лекар може да ги предпише. Радвам се, че при теб нещата са се нормализирали и бебчо наддава повече от добре  Simple Smile

# 249
  • Мнения: 68
  loranholl много е хубаво и важно, че ти самата си спокойна и обичаш да кърмиш. Смятам, че това е най-важното и след враме нещата ще се нормализират.
  Правите ли по-голяма нощна пауза? Разбирам че сутрешните кърмения не са проблем. Остава ли ти тогава кърма в гърдите. Някои майки избират варианта сутрин да изцеждат и изцедената кърма да я дават като добавка следобедните часове, когато може да изпитват лек недостиг.
  Смяташ ли, че може да опиташ преди да дадеш добавката след като си предложила по веднъж всяка гърда, отново да се върнеш на първата и на втората, тоест няколко пъти да предложиш всяка гърда и едва тогава ако бебчо все още иска добавката. Това може да е от помощ защото количеството което додаваш е малко, а в гърдите постоянно се произвежда кърма и бебчо може да изсуче още малко ако отново го върнеш на първата гърда. Гърдите също ще получат допълнетелна стимулация .
   Другия вариант е след като му дадеш добавката да пробваш да изцедиш гърдите, разбирам че си изцеждала и преди това и имаш опит. След като бебчо държи да получи наведнъж количеството мляко и това не ти позволява да кърмиш по-начесто може да се опиташ да стимулираш гърдите с изцеждане.
   Много бебчета минават през този период или тъй наречения скок в растежа, лактационна криза третия месец, но след няколко дни преминава  Simple Smile


Да имаме голяма нощна пауза от 22 до 6 спим и двамата  Laughing От това ли ще да е? Да ставам ли да изцеждам? И другото, което забелязах е, че много бързо вече се наяжда т.е. по малко време стимулира гърдите. Може ли и това да е причина?

# 250
  • Мнения: 626
Добро утро !

Мойта сладурка се събуди преди час с температура .Вчера и слагахме втория Пентаксим и уж всичко беше наред ама на вдигнала температура , цялата гори направо  ooooh! . Иначе резултатите от прегледа са 6180гр и 60см.  Странно че е толкова дълга , а всички бодита са и малки , от една две седмици носи размер 68 и и стават  newsm78 . А и  ние имаме проблема на Лоранхол от няколко дни не иска да яде , ако не я сложа на гърда даже не се и сеща , смуче си ръцете и толкова. Врезултат на което кърмата май ми намаля и почнах да пия чая на Хип за кърмачки . Дано мине този период , че направо .......
Уф айде стига съм ви занимавала


# 251
  • Мнения: 69
здравейте!Мерси за топлото посрещане  newsm51

# 252
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Slavaa мерси за кафенцето а тази торта ммммм че вкусно изглеждаа
Ще ви се оплача от Евелин че дано се оправи вчера и днес ми се събужда в 05,00ч и не иска нито биба нито вода а си търси  Misc Baby Bottle
и аз какво да правя давам й  Crossing Arms няма гладна да я държа я  hahahaНахраних я и я взех на спалнята при нас да заспи по-бързо че аз едва стоях много ми се спеше а тя й се играе и като взе да си крещи ААААА ООООО ААААААААА АГУУУУУУУУУУУу и да ни рови по очите с баща й той много й се смя и стана и я изкара от спалнята да си играят в хола после я преспал и ми я доведе а той тръгна на работа.Милият ми той  Heart Eyes
Вчера я оставих на майка за 1ч. да сготвя и да напазаря а тя се скъса от рев и майка вика- Росе видя ли дето искаш все да си с нея и не ни я даваш как е свикнала само с вас и сега реве от мен!
Ужас по принцип не обичам деца вързани до полите на майките си ,а контактни деца да се смеят на всички и да са дружелюбни  Peace Но после установихме че майка беше с една пола и като я е взимала е одрала Евелин по крачето с ципа си и тя за това е плакала  ooooh! но после се укроти и аз се успокоих!
Ами изказах ви я дано и този път има ефект  Joy
Хубав и слънчев ден ви желая аз отивам да стягам количката и изчезваме

# 253
  • Мнения: 69
Здравейте мами!Мерси за топлото посрещане  newsm51
Някой има ли опит  smile3506  растът ни зъбки  smile3511 Давам Панадол ама ако някоя мама знае нещо по-ефикасно .... моля да сподели  newsm09

# 254
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте мами!Мерси за топлото посрещане  newsm51
Някой има ли опит  smile3506  растът ни зъбки  smile3511 Давам Панадол ама ако някоя мама знае нещо по-ефикасно .... моля да сподели  newsm09
Панадола ти е достатъчен.Ако започене да поддържа висока Т,над 38С,вземи Нурофен сироп 1мл=1кг.
А за венците има различни гелчета,върни се малко в началото на темата,мисля,че там ги коментирахме.

Общи условия

Активация на акаунт