Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 12 243
Да имаме голяма нощна пауза от 22 до 6 спим и двамата  Laughing От това ли ще да е? Да ставам ли да изцеждам? И другото, което забелязах е, че много бързо вече се наяжда т.е. по малко време стимулира гърдите. Може ли и това да е причина?
  Да паузата със сигурност оказва влияние на количеството кърма, защото е доста голяма. Добре е нощем да има поне едно хранене или изцеждане особено при съмнение за недостатъчно кърма. Колко са ви храненията по този начин през деня? Смяташ ли че ще е възможно или да будиш бебчо и да хапва сънен поне веднъж през ноща, например преди ти да си легнеш ако лягаш по-късно или пък самата ти да включиш едно изцеждане. По този начин от една страна ще увеличиш лактацията, защото хормона пролактин който е отговорен за производството на кърма е с най-високи нива нощем, а от друга ще може изцеденото количество да го даваш като добавка в следобедните часове.

# 286
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
С новият съм ето този точно за това че е доста уплатнен със дунапрен и има полулегнало положение като в столче за кола мисля че може да се ползва но все пак исках мнение на човек който е ползвал.
Благодаря ти  KayRenn  Hug

# 287
  • Мнения: 68
Да паузата със сигурност оказва влияние на количеството кърма, защото е доста голяма. Добре е нощем да има поне едно хранене или изцеждане особено при съмнение за недостатъчно кърма. Колко са ви храненията по този начин през деня? Смяташ ли че ще е възможно или да будиш бебчо и да хапва сънен поне веднъж през ноща, например преди ти да си легнеш ако лягаш по-късно или пък самата ти да включиш едно изцеждане. По този начин от една страна ще увеличиш лактацията, защото хормона пролактин който е отговорен за производството на кърма е с най-високи нива нощем, а от друга ще може изцеденото количество да го даваш като добавка в следобедните часове.
Още снощи ставах 2 пъти и цедих и днес дохранвах само в 22ч. с 50 мл. Кърмата започва да се нормализира. Сега остава да се справя и с малкия, който е все така много неспокоен и се мята по време на кърмене. Но не се отказвам, посягам към шишето, чак когато вече и съседите са разбрали, че детето се дере от глад  Rolling Eyes

# 288
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
С новият съм ето този точно за това че е доста уплатнен със дунапрен и има полулегнало положение като в столче за кола мисля че може да се ползва но все пак исках мнение на човек който е ползвал.
Благодаря ти  KayRenn  Hug
Да, този става. Старите са подходящи за бебета над 6 месеца.

# 289
  • Мнения: 397
здравейте,
аз да питам Айла и КайРен нещичко. Тошко в последно време като се кърмим започва да суче и след няколко минути се извива на дъга- извива глава много назад и започва да мрънка. Аз го придърпвам към гърдата, посуква малко и пак се извива и промрънква. И така няколко пъти, докато на мен ми омръзне да го връщам на гърдата. По принцип мисля, че му никнат зъбки и го боли, и за това го прави. Но по този начин си увеличи храненията, защото мисля, че не се наяжда. Какво мога да направя да не го боли и да суче ефективно?

# 290
  • Мнения: 68
По принцип мисля, че му никнат зъбки и го боли, и за това го прави. Какво мога да направя да не го боли и да суче ефективно?
Е явно Тошковците са е еднаква серия. Едвам го удържам в ръце и на гърдата, Мислите ли наистина, че може да са зъби?

# 291
  • Мнения: 826
Мамчета доброутро и заповядайте в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425718.msg12350539#msg12350539

Общи условия

Активация на акаунт