2880 лв. накуп за майки студентки - 2

  • 57 085
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Искам да попитам колко време след подаването на документите излиза резултата дали съм одобрена? И какъв е срока за превеждането на сумата?
А, имало ли е случаи на отказ? Аз съм редовна студентка, магистратура и ми предстои защита на дипломна работа.Предполагам, че отговарям на изискванията  newsm78
Мисля,че имаше случаи на отказ.Върни се по-назад в темата Peace

Ако в момента на подаването на документите за помощта си със статус "редовна студентка" -имаш право.

Резултатът излиза навсякъде различно-май след около две седмици, превод-месец ,месец и нещо/два  след подаването.

# 676
  • Мнения: 65
Мен един месец ме мотат и ми казват 4е не знаят какво да правят с мен защото не са имали такъв случай.Аз съм взимала майчинство от октомври до сега и ми казват че щом съм взимала майчинство нямам право на тия пари.




А знаете ли дали на майки, които са редовни студентки и имат близнаци, сумата от 2880 лв. се полага двойно?
за студентки е 2880, а за майки на близнаци без да са студентки е по 1200 на дете, така че пробвай и двете суми да вземеш

даниелка
Цитат
Няма значение дали сте работили, дали сте осигурени, дали детето е родено преди да сте се записали да учите- единствено в момента на подаването на молбата трябва да сте редовна студентка и детето ви да е под 1 година или ако вече сте завършили, че сте била студентка, когато сте родили. Също така тази помощ е различна от майчинството от НОИ и от майчинството и детските от соц. осигуряване, както и от еднократната сума за раждане-250лв.  и не е свързана с тях-  не се гледа взимате ли нещо от изреденото или не.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Бубка,ами то половината жени тук взимат и майчинство т.е са работили,а помощта не е обвързана с доходите Peace

Явно просто те разиграват.

# 678
  • Мнения: 65
Ми така ми казаха. сега в понеделник чакам отговор окончателен. тая тук шефката щяла да пише писмо до юристите на Агенция за социално подпомагане - те щели да кажат имам ли право да ги взема или не. А имало ли е някои такъв случай като мен?- да е получавал майчинство и да е взел и тия пари?



Бубка,ами то половината жени тук взимат и майчинство т.е са работили,а помощта не е обвързана с доходите Peace

Явно просто те разиграват.

# 679
  • Мнения: 95
За мен е несправедливо майките да се делят на:
1. обикновени
2. майки на близнаци
3. студентки
4. и прочие и прочие...до безкрай...
Смятам че трябва да има равенство или поне да не е така дразнещо за обикновените майки. И аз съм била студентка. Работила съм и съм си внасяла осигуровките. И на мен биха ми дошли добре почти 3000лв накуп. А майките на близнаци...знам че е трудно с две или три бебета, но от заплатите ни е вземано по равно. По равно трябва и да получаваме по време на майчинството.
Дано не е прозвучало егоистично и злобно, но мисля че е несправедливо едни да получават 300 лв примерно а други 3000.

# 680
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
То пък все едно 2880 лв са кой знае какво - една нормална заплата, според мен... но понеже всички живеем с нищо, ни изглежда ехеее

# 681
  • Мнения: 262
съгласна съм с skoksi
за мен не са никак малко  тези пари при положение, че се налага сега да живея с 190 лв. на месец.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
skoksi ,майкте-студентки получават тези 2880 лв,защото не са могли да работят /в повечето случай/ и това им е помощ,за да не останат само на социалното майчинство.А ти като работеща си взимаш 2 години майчинство и не се оплакваш.
Съвсем нормално е да се делят майките на различни групи.Аз не се чувствам дискриминирана от това,че на студентките се давата тези парички-радвам се за тях.Когато аз бях студентка не ми е стискало да раждам деца и им се възхищавам.
Също трябва да се променят нещата за майките на близнаци и да получават двойно майчинство през втората година.Знаеш какви са разходите по едно дете,а две наведнъж ....
Но в БГ сме така-аз съм зле,но нека и Геле да е зле.

# 683
  • Мнения: 676
Аз също не съм вече студентка, та не мога да разбера тези коментари.
Майките студентки в общия случай не работят, а учат. Съответно ще получават минимално майчинство, за разлика от работещите, които БИ ТРЯБВАЛО да се осигуряват на парите, които получават. Друг е въпросът, че повечето не го правят, а после са недоволни защо парите, които получават са малко.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ми така ми казаха. сега в понеделник чакам отговор окончателен. тая тук шефката щяла да пише писмо до юристите на Агенция за социално подпомагане - те щели да кажат имам ли право да ги взема или не. А имало ли е някои такъв случай като мен?- да е получавал майчинство и да е взел и тия пари?
Да,има и това не са единици.Критериите за получаване на тази помощ са съвсем други-предишни или настоящи доходи не е един от тях.

Аз взимам майчинство и съм получила помощ.

Работя от първи курс на смени и бях редовно обучение.Забременях края на трети курс,родих първото си дете в четвърти  курс.Второто си дете(породени са Crazy) родих ,когато записах магистратура.Само аз си знам какво ми коства всичко и колко ми е трудно,но имам желание и го върша.
И да -взимам майчинство(работила съм като идиот за него),кандидатствах за помощта,получих я и с нея си платих магистратурата.

пп:при отказ,мисля,че може да обжалваш Rolling Eyes

# 685
  • Мнения: 199
За мен е несправедливо майките да се делят на:
1. обикновени
2. майки на близнаци
3. студентки
4. и прочие и прочие...до безкрай...
Смятам че трябва да има равенство или поне да не е така дразнещо за обикновените майки. И аз съм била студентка. Работила съм и съм си внасяла осигуровките. И на мен биха ми дошли добре почти 3000лв накуп. А майките на близнаци...знам че е трудно с две или три бебета, но от заплатите ни е вземано по равно. По равно трябва и да получаваме по време на майчинството.
Дано не е прозвучало егоистично и злобно, но мисля че е несправедливо едни да получават 300 лв примерно а други 3000.

Не мога да разбера честно...
Защо се дразниш? При всички положения майчинството по време на следване или на повече от едно дете е майчинство с повишена трудност. ОК - ти като "обикновена" майка може също да имаш трудности, но съм сигурна, че такива може да има и майка на близнаци примерно,  само дето тя има 2 бебета.
По твоята логика да не делим въобще хората... я колко дразнещо - за инвалидите има спецялни места за паркиране, откъде на къде! ...Но помисли и друго - може ти и някое майче студентче живеете с еднакви средства или даже тя да е с по малко ( въпреки тези 3000 лева ) - ако тя не работи и разчита само на минимална сума от 200-250 лв , само дето ти се радваш на 2 години отпуск в които си взимаш сигурните 90% от заплатата, докато тя взима изпити и ходи на лекции, от които излиза за да си кърми бебето.

# 686
  • Мнения: 67
здравейте имам малък въпрос и аз - аз в момента съм задочно студентка,термина ми е на 17 октомври 2010 и тогава вече ще съм 3 курс 5 семестър. Интересувам се ако тогава се преместя редовно т.е.от септември 2010 и живи и здрави родя октомври дали ще ме хваща тая еднократна помощ??? И тъй като аз в момента работя и се осигурявам ще имам ли майчинство през следващите 2 години? По принцип съм решила така или иначе да прекъсна тоя семестър и да продължа следващя (или да го заверя служебно а да се ява само на изпити) - та мисълта ми е целия ли размер ще ми изплатът ако съм одобрена и кога мога да се върна пак в задочна форма???? И ако я получа евентуално тая помощ какво ще ми бъде майчинството през следващата 1 година?
Благодаря предварително Simple Smile

# 687
  • Мнения: 199
Ами в момента в който станеш редовна студентка можеш да си вземеш уверението и да подадеш документи, но не съм сигурна дали и ако си редовно прекъснала..по вероятно е не. Пък и незнам как от задочно ще минеш толкова лесно в редовно и после пак в задочно  - в моята специалност в СУ няма такава шашма, да не кажем, че въобще я няма в задочна форма- т.е проучи първо как стоят тези неща  Laughing  Ще си получаваш и майчинските 2 години както си му е реда, ако си се осигурявала за определен период ( който  незнам колко е)  - те нямат нищо общо с тази еднократна помощ. 

# 688
  • София
  • Мнения: 175
Аз мисля, че майчинството не е обвързано по никакъв начин с въпросната помощ! Всички въпроси за промени в статуса редовно/задочно си ги разучи в самия университет, а относно помощта е важно да си редовна форма на обучение по време на подаване на документите към социалните! Т.е. ако септември запишеш редовно, а подадеш документите ноември в уверението ще пише редовно! След одобрение или отказ вече няма значение под каква форма учиш ... И все пак имаш доста време ... Наслаждавай се на бремеността  и като се появи бебче, тогава му мисли!  Успех   Peace

# 689
  • Мнения: 67
много ви багодаря за инфото, защото винаги в тая държава някои сме ощетени (в моя случай задочните студенти), знам че редовните винаги са с предимство във всяко едно отношение, обаче не мисля че е редно спрямо другите студенти. А аз по принцип съм в Свищовската академия и знам от една моя колжка че е била 1вата година редовно и после забременяла и по време на бременността се премести задочно за 1 семстър за да си изкара по леко бременността и сега както разбрах пак се е върнала редовно, но няма да ходи на лекции а ще си завери семестъра служебно за да си гледа бебчето и после ще се яви само на изпитите. След това не съм сигурна дали пак ще се мести задочно, но както казахте имам време за да разбера и живи и здрави дано всичко е наред да се запиша и аз редовно септември със служебна заверка за изпитите и междувременно да си гледам съкровището!!!!!!!
Лека вечер на всички ви

Общи условия

Активация на акаунт