2880 лв. накуп за майки студентки - 2

  • 57 085
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 927
Много странни изказвания в тази тема  Rolling Eyes. Сега пък задочниците ощетени били  Laughing. Защо не се чувствате ощетени като ходите само месец на лекции и плащате по-малки такси? А и формата на обучение в повечето случаи е личен избор.
А това за "обикновените" и 'необикновени" майки не се нуждае от коментар...Българите сме си такива.. очите ни все в купичката на другия  Rolling Eyes.
Аз искам да благодаря на всички момичета, които така търпеливо отговарят на всички въпроси   bouquet

# 691
  • Мнения: 11
Вики Перник, непосещаването на лекциите може да е свързано с преминаване в индивидуална форма на обучение .След като преминеш в редовна форма,за майки студентки повечето университети дават възможност на т. нар. облекчен режим-посещаване само на 50% от лекциите....

Бих искала да изкажа моето (скромно) мнение,че тази помощ не цели майките да се записват,и непосредствено след получаването и, да се отписват от редовното обучение,а именно да подкрепи майките студентки...В моя случай-аз не работя, защото посещавам лекции и упражнения,нямам баби, които да помагат и ако тази парична помощ не съществува,би трябвало да се замисля кое да прекъсна; обучението или бременноста... Извинявам се за отклонението, но струва ми се думите: "дискриминиран" и "ощетен" не се използват съвсем на мястото си...

Леко бременеене!

# 692
  • Мнения: 67
Да вие си имате право от вашата гледна точка - обаче.... аз съм дете на разведени родители, майка ми едва помага на сестра ми  седмокласничка камо ли на мене - 2-ра година студентка. Баща ми си има ново семейство с нови 2 деца и хич не му пука за нас. Ако не работя няма да мога да си позлоя да ям newsm64, камо ли да уча smile3529 макар и на по ниска такса..........ама това е друг въпрос (вие не го гледате имате си баби, родители дават ви пари за ядене поне). Бащата на детето ми от януари е съкратен заради кризата и не работи Cry, не че не търси......има само един родител, който е пред пенсия и няма пари за нищо камо ли да ни помоге......и извднъж се оказвам бременна EFP, което е най-хубавото нещо на света!!!!!!! Какво очаквате да направя???????? Аз искрено съжалявам за тия момичета "редовните студентки" които ходят на лекции "всеки ден" и харчат патите на родителите си........ аз поне знак какво е да искаш да учиш,а просто да нямаш тази възможност. newsm11
Много съжалявам че се отклоних много от темата, но мисля че не е справдливо да ме обвинявате без да знаете в какво положение съм......надявам се всичко да се оправи - все пак най-хубавото нещо в живота ми тепърва предстои!!!!!!!! newsm07

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Вики Перник ,много ти е трудно,мила. HugСтрупали са се доста неблагоприятни обстоятелства при вас.Дано от тук нататък да ви върви повече и да сте по-добре финансово.

# 694
  • Мнения: 67
и аз така се наявам защото се оказа че дори и да си вдигна осигуровките пак няма да мога да взимам някакво по прилично майчинство, а докато бъдещия ми съпруг не си намери работа (каквато и да е) не мога да позволя аз да давам моята заплата, за това търся накава светлина в тунела, защото знаеш какво е с новородено - колко разходи mamma и пари ти трябват. Не че аз не искам да уча редовно и да се забавлявам newsm74, но в живота има много по смислени неща от това и ще опитам от тях с пълни шепи - пък каквото ми е писано ще стане!!!!!!  newsm10

# 695
  • Мнения: 676
Вики, трудно ти е, но това не е по вина на студентите и не са те виновни за положението, в което се намираш.

# 696
  • Мнения: 67
Либи, аз не ги обвинявам тях - просто казвам че държавата ми е малко скапана и всичко това е нечесто  bg, не че аз искам да зимам правото на редовните студенти - но просто ситуациаята е малко по сложна при мене...... smile3505
Благодаря че ме изслушахте все пак!!!!!! Hug

# 697
  • Мнения: 199
вики перник, наиситна не ти е леко.
Но не мисли, че и всички редовни студентки имат баби да помагат.. ( е, не говоря за себе си - аз нямам никакво основание да се оплаквам до момента  ..)
Имам една позната.. редовна студентка в СУ. дори не се е надявала на тази еднократна помощ, защото беше по-голямо и не влизаше за малко в "заварените случаи". Милата живее с майка си, която работи цял ден и не може да го гледа,  и малкия, баща и живее в друг град до колкото знам. а бащата на детето... няма да казвам къде е, не е моя работа. във всеки случай тя е преценила,не че той се натиска особено, че по-добре детето да расте без баща, отколкото с ТАКЪВ ( това решение не го е взела лесно със сигурност). Незнам с колко пари живеят, но до колкото познавам обстоятелствата - неприлично малко. Тя е едно страшно способно и добро момиче попаднало в скапани обстоятелства. Шапка и свалям - в момента взима трети и четвърти курс в една година ( само с отлични оценки и това не е преувеличено!  ). Стиска зъби, защото знае, че това ще и помогне да си намери по-добра работа, пък и има прекалено голям потенциал, за да не иска да го развие.  Не съм я чула веднъж да гъкне да се оплаче. А съм сигурна, че вътрешно е непреекъснато на нокти. Освен всичко обича малкото си момче със цялото си същество ( предполагам това е така с повечето майки   Laughing ), въпреки лекции какво ли не - съумя да го кърми до година и 5м ( други мои познати майки студентки се отказаха преди да са започнали - как на лекции и да го кърмя... Е и на мен не ми беше леко затова, но се справих.)
В смисъл, всички житейски неволи могат да сполетят всекиго... редовни, задочнички, работещи... въпроса е, че  има определени обстоятелства, които могат да бъдат смекчени. Пък и държавата преценява ( колкото и да им е размътен расъдъка на наще управници..). Ухапал ги комар като датат на редовните студентки  - нали сме само около 1500 макс 2000. за тях тея пари не са нищо. поставят си наякакви критерии., което  е логично до някъде. Незнам. Предполагам, че се счита, че задочничките имат време да работят. и ако работят могат да си докарват повече от еднократните 3000лв.
Всъщност наиситна редовните студентки биха могли да са най-ощетени - ако не са осигурявани на работа и взимат само минималната сума, ако нямат кой да им помогне и нямат време да работят. ако тогава не им даваха и тея 3000 лв... смятай.

# 698
  • Мнения: 14
Мами моля ви кажете ми,трябва ли да имам сключен брак,за да ми отпуснат еднократната помощ 2880лв.Някой знае ли нещо повече по въпроса,моля ви светнете ме,че нищо не разбирам.Никой не иска да ми обясни,като си зададеш въпроса и ти затварят телефона....е за какво говорим..България.........Мами ще чакам отговор във вас ми е надеждата!!! Praynig

# 699
  • Мнения: 199
Вики Перник, пожелавам ти успех и много сила (: Само не се  ядосвай на редовните, а на тея дето поставят критериите. Прецени за себе си какво може да се направи, за да вървят нещата по-добре и давай пълен напред! (((;

# 700
  • Мнения: 199
Мами моля ви кажете ми,трябва ли да имам сключен брак,за да ми отпуснат еднократната помощ 2880лв.Някой знае ли нещо повече по въпроса,моля ви светнете ме,че нищо не разбирам.Никой не иска да ми обясни,като си зададеш въпроса и ти затварят телефона....е за какво говорим..България.........Мами ще чакам отговор във вас ми е надеждата!!! Praynig
Абсолютно не. Аз нямам брак и взех парите. Wink

# 701
  • у нас
  • Мнения: 1 871
не е необходим брак и мисля че 2-3 поста по нагоре на страницата имаше същия въпрос+ отг.

# 702
  • Мнения: 67
Baduizm аз не се ядосвам на редовните студенти - ти никога незнаеш какво ще ти се сучи в тоя живот - отиваш да учиш редовно ОК smile3529; ще си имаш бебе  1crib- това е най-хубавото нещо на света - пожелавам го на всички  love001. Просто в тази криза в която всичко затъва все повече и повече  badcomp- всеки има нужда да се хване за някоя сламка (не съм сигурна дали при мене ще стане - но поне ще опитам).
Иначе благодаря на всички ви з разбирането Hug

# 703
  • Мнения: 927
Вики Перник, надявам се нещата при теб да се оправят, но наистина това, което ни се случва в живота си е лично наш избор и никой не бива да обвиняваме за това, най-малко пък държавата или хора, които честно и почтено искат да получат нещо, което по закон им се полага.

 За всеки проблем има решение, но понякога сме твърде заети да мислим, че на всички други им е много лесно и да се самосъжаляваме, вместо да работим в посока разрешаване на създалата се проблемна ситуация.

Не мога да разбера и идеята, че родители трябва да издържат децата си плюс внуци до преклонна възраст. Аз, когато не можех да си плащам таксите ( въпреки че работех на 2 места ) и ми беше трудно - прекъснах и 8 г. по-късно, след продължителен престой в чужбина, започнах наново и сама си гледам детето ( имаме работеща баба), така ще е и с бебчо. Не е лесно, но не се оплаквам, защото избора си е изцяло мой.

Успешно завършване на всички  bouquet

# 704
  • Мнения: 50
И аз да попитам трябвали съм държавна поръчка, за да получа такава помощ.
И ако запоша редовно, получа помоща и после се прехвърля задочно , дали е проблем.

Здравейте!
mezzatr май късно се включвам по въпроса ти, но все пак нека да си кажа. Аз не съм държавна поръчка и преди седмица видях, че парите са ми преведени  Simple Smile .
Няма да е проблем да се прехвърлиш задочно, понеже ти когато подаваш декларация за помощта ще си редовно обучение ( а това е важното)

Общи условия

Активация на акаунт