скорошно раждане в Шейново?

  • 350 223
  • 2 534
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета!
След около месец и половина ми предстои раждане, секцио по медицински показатели. Много се колебая какво и къде да правя. Раждала съм преди 4 години в Шейново, при лекар, който ме наблюдава от години и на когото имам безкрайно доверие. Чувствах се спокойна и всичко мина прекрасно. За съжаление, той вече не работи там. Разбрах, че и д-р Богословова не е там. А аз други практически не познавам. Може ли мами, които наскоро са раждали оперативно там, да ми дадат препоръки? Чудя се и дали има смисъл да правя предварителен избор на екип, при положение че нямам особени предпочитания? Много бих искала обаче да съм в самостоятелна стая след реанимацията (след предишното раждане два дена не можех да ставам сама). Има ли шанс за това, ако нямам плащане за избор на екип? Изобщо какво е положението в това отношение през последните месеци? Нещата наистина се менят и затова моля за прясна информация.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 313
Аз раждах нормално в б-ца Шейоново, но при същата лекарка снаха ми и една приятелка раждаха секцио по мед. показатели - д-р Китанова. И аз, а и те са доволни, тя е чудесен специалист. Изборът на екип става в деня на раждането - попълваш едни документи докато те подготвят и там указваш. Но и е добре да говориш с лекаря преди това. А за самостоятелната стая - май варианта е само ако си платиш за ВИП, иначе не съм чувала за самостоятелни стаи в Шейново. Освен ако случайно не са малко родилките и да се случиш без компания Simple Smile

# 2
  • Мнения: 74
Благодаря!
Имах предвид именно този тип стаи, но не ми харесва да ги наичам ВИП (не съм very important)  Laughing
Но съм чувала, че тъй като са малко, а желаещите са много, няма да се "класираш" за тях,  ако не си платил и избор на екип. Или е преувеличение?
За д-р Китанова - благодаря! Вероятно трябва да отида да се запиша две седмици преди термина за някоя дата, нали? И тогава се избира лекаря?

# 3
  • Мнения: 16
За самостоятелна стая само ВИП, мисля че е по 45 на вечер и делиш една баня и тоалетна с още една Вип стая. Братовчедка ми работи в Шейново - акушерка и ми предстои раждане тия дни - нормално по термин. От нея знам, че всички са добри , но ако искаш имена д-р Гагова е мн добра. Когато съм имала проблеми моя човек винаги при нея ме е водила. Но, за да си избереш екип( т.е. доктор) трябва да плащаш. Ако иска по голяма информация ще разпитам.

# 4
  • Мнения: 6 274
Но съм чувала, че тъй като са малко, а желаещите са много, няма да се "класираш" за тях,  ако не си платил и избор на екип. Или е преувеличение?

Без значение дали си платил или не, ако в този момент няма свободни стаи, дори да си си платила за ВИП или за екип, пак няма да си в такава стая.
Тоест, получаваш такава стая, само ако в момента има свободна.

# 5
  • Мнения: 74
Значи е въпрос на късмет. Благодаря ви! Аз не че не искам да съм с други момичета, но просто да съм мнооого близо до тоалетната през първите два дни след операцияята, това е. Предишния път мъжът ми ми помагаше за тези няколко крачки, изобщо не можех да стана сама.
Freely, желая ти успех, стискам палци!

# 6
  • София
  • Мнения: 175
Привет от още едно бъдещо мамче Simple Smile Имам питане за Шейново - при избор на акушерка цената включва ли и епидуралната упойка? Също така има ли определени изисквания за марка и брой на памперсите и мокрите кърпички? И последно има ли някоя от вас информация или личен опит за Албена Тошева - акушерка в болницата? Благодаря предварително! Поздрави на всички Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 313
Няма изисквания за марка памперси или кърпички, но за бройка - май искат 20 бр. Знам че ако платиш избор на екип, това включва и епидуралната, за избор на акушерка плащаш 400лв (според ценоразписа в сайта), а само епидуралната е 300лв. За тази Тошева не знам нищо Wink
Успех и леко раждане  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 555
Но съм чувала, че тъй като са малко, а желаещите са много, няма да се "класираш" за тях,  ако не си платил и избор на екип. Или е преувеличение?

Без значение дали си платил или не, ако в този момент няма свободни стаи, дори да си си платила за ВИП или за екип, пак няма да си в такава стая.
Тоест, получаваш такава стая, само ако в момента има свободна.


Не е точно така. Аз родих вечерта към 22 часа. Нямаше свободни ВИП стаи, за да ме преместят веднага и ме настинаха в стая, която по принцип е за 6 човека, но беше празна, в друго отделение, за да бъда сама и за да може съпругът ми да остане още известно време с мен. На другия ден ме преместиха в нормална ВИП стая. Т.е. зависи и от екипът, който си ангажирал. Някой могат да кажат - ами няма стаи, други могат да потърсят някакво решение.

# 9
  • Мнения: 6 274
Не е точно така. Аз родих вечерта към 22 часа. Нямаше свободни ВИП стаи, за да ме преместят веднага и ме настинаха в стая, която по принцип е за 6 човека, но беше празна, в друго отделение, за да бъда сама и за да може съпругът ми да остане още известно време с мен. На другия ден ме преместиха в нормална ВИП стая. Т.е. зависи и от екипът, който си ангажирал. Някой могат да кажат - ами няма стаи, други могат да потърсят някакво решение.

Е, кое не е така?  newsm78
Няма стая - не те настаняват в такава.
Има стая - настаняват те.


.... И последно има ли някоя от вас информация или личен опит за Албена Тошева - акушерка в болницата? Благодаря предварително! Поздрави на всички Simple Smile

Ако това е "Бенджи" - страхотна жена е!!!   bouquet
Моята акушерка и тя самички изродиха големия ми син, защото тогава докторката си спеше и не намери за необходимо да си нарушава съня, само защото аз раждам.
Определено няма да съжаляваш, ако избереш нея.
  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
Джуличка - Имах предвид, че все пак ме настаниха в самостоятелна стая (макар не ВИП), а не в стая в още 4-6 (всъщност не знам по колко са) жени. За мен беше важно да съм сама в стая.

# 11
  • София
  • Мнения: 175
Мила Rhiana, цените и аз мога да го видя в сайта... Въпроса е дали в избора на акушерка, което струва 400лв се включва епидурална упойка, или се доплащат още 300лв?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100
Записвам се да следя, защото живо ме интересува Peace
Още се колебая, ако е там, с избор или без.
Казват, че всички лекари са добри, а и нямало по-различно отношение към раждащите с или без избор на екип.
Лежала съм в отделението по патология на бременността 4 пъти и съм много доволна от всичко.
За добри специалисти знам, че са Д-р Гагова, Д-р Китанова, Д-р Фаикова, Д-р Велев, Д-р Панайотова, Д-р Станков (със сигурност пропускам доста имена).
Лоши отзиви за Д-р Мишел, Д-р Виденов- син, Д-р Чорбова, Д-р Ковачева .
Лично аз съм с леко неприятно впечатление и от Д-р Хафузова, но това си е мое мнение, като става дума за отношение, а не за качествата й на лекар Peace

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 13:12 от Marleen

# 13
  • Мнения: 6 274
Джуличка - Имах предвид, че все пак ме настаниха в самостоятелна стая (макар не ВИП), а не в стая в още 4-6 (всъщност не знам по колко са) жени. За мен беше важно да съм сама в стая.

Да, и мен.
При това без да съм плащала.  Wink
Просто защото имаше свободни такива.
Мисълта ми беше, че ако в момента нямат свободни ВИП стаи, няма да те настанят в такава.
А мацката питаше специално за ВИП-овете.

Както и да е, надявам се, че сме се разбрали.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
Богословова е във Вита, приятелка ражда преди няколко месеца там. като ще плащаш 800 лв. за избор на екип и 200-300 лв. за стая ... помисли си

Скоро станал някакъв сакатлък в Шейново, за щастие с добър краен резултат... та там били забъркани Попова, Колицова и Китанова... за последните 2 имах добри впечатления newsm78

Общи условия

Активация на акаунт