Раждане във II САГБАЛ Шейново (тема 6)

  • 47 282
  • 760
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 687
Добре дошли в темата за II САГБАЛ Шейново.
Адрес: София, ул. "Шейново" № 19
Регистратура:
02/ 965 94 81
02/ 965 94 82
 

РАЖДАНЕ:   
https://sheynovo-ag.eu/za-pacienti/razhdane
Кога да тръгна към болницата? Когато контракциите станат на интервал от 4-5 минути и мине поне половин час с този интервал - е време да тръгнете към болницата. Други причини за хоспитализация са, ако преждевременно се пукне околоплодния мехур и изтекат околоплодните Ви води или имате кървене. Тогава дори и да няма родова дейност, трябва да постъпите в болницата.

Къде трябва да отида и какво да нося със себе си? Постъпването в болница Шейново става през кабинет №15, който е денонощен. Трябва да носите със себе си документи за самоличност, заверена амбулаторна карта, направление №7 от личния лекар, обменна карта, в която са нанесени изследванията, направени в женската консултация. Задължителни изследвания са Wass, HbSAg, пожелателно – HIV (не по-стари от 6 месеца преди постъпването). Носете също така лични принадлежности, прибори за хранене и чаша, нощница и халат, чехли, както и пелени и мокри кърпички за тоалет на бебето.

Още полезна инфомация:
Бебетата са с майките си от 6 до 7 часа сутринта (освен ако не са били за цялата нощ), от 10 до 20 часа и от 22 до 23 часа.





Скрит текст:

Телефонен указател на отделенията
Ценоразпис
Бременност
Фейсбук страница

Предишни теми:

Пожелавам на всички леко раждане и здрави бебчета! Purple Heart

# 1
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, разбрах че не допускат татковци до стаите или да видят бебетата, но дават ли родилките да излизат на двора да се видят с тях или изобщо не?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 687
Дават на родилките да излизат(или поне никой няма да ви спре) , но бебето таткото ще го види на изписването.

# 3
  • София
  • Мнения: 241
Дават на родилките да излизат(или поне никой няма да ви спре) , но бебето таткото ще го види на изписването.

Благодаря (: а някой знае ли ако не се следя там, но спонтанно започна да раждам и отида в болницата дали ще е проблем ако поискам секцио? Трябва ли предварително договаряне?

# 4
  • Мнения: 602
Дават на родилките да излизат(или поне никой няма да ви спре) , но бебето таткото ще го види на изписването.

Благодаря (: а някой знае ли ако не се следя там, но спонтанно започна да раждам и отида в болницата дали ще е проблем ако поискам секцио? Трябва ли предварително договаряне?

Ако не се следите там, но искате да родите планово секцио доколкото знам трябва да отидете месец преди термина и да се уговорите за дата.

# 5
  • Мнения: 60
Здравейте момичета, предстои ми планово секцио другата седмица. Какво да си подготвя за реанимацията? Thinking

# 6
  • Мнения: 295
Телефон, зарядно, 2x500 вода, шоколад (понякога е противопоказно според състоянието на родилката и трябва да се пита лекаря), мокри кърпички, стерилни гащи- страстоубийки и превръзка за следващата сутрин след раздвижването и преди прибирането по стаите. Сигурно пропускам нещо, най- добре питайте лекаря или някоя от акушерките. За година и 1/2 разлика между двете ми лежанета там, разликата миналата есен беше, че не видях изобщо бебето си в този период, другите мами се бяха уговорили с лекарите си да им пратят снимки по вайбър. И това си спомням като липса, сега не знам как е, може да е било заради Ковид. То и маски носехме по коридорите и в интензивното. Успех Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 20:46 от Lora Lay

# 7
  • София
  • Мнения: 241
Благодаря много за отговорите, първо раждане ми е и нямам никаква идеа по принцип как се процедира с повечето неща. Имам още един тъп въпрос - от колко до колко ч. може да се отиде в Шейново да се запиша за планово секцио? Не си вдигат телефона изобщо, на мен по принцип ми е по-удобно по-късно следобяд и не знам до колко ч. работи регистратурата.

# 8
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, някоя от вас да има снимки на ВИП стая?

# 9
  • Мнения: 295

Има и поне една доста по- голяма, има и маса за повиване, малките стаи нямат, за съжаление само това имам. Нито една няма собствен санитарен възел. Основният плюс за мен на самостоятелната стая беше, че можех на спокойствие да се справям с някои трудности при идването на кърмата и кърменето.

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 17:00 от Lora Lay

# 10
  • Мнения: 207
Здравейте,
1. По колко легла има в обикновените стаи?
2. Доколкото разбрах всички стаи са без собствена тоалетна и баня?
3. Сега с новите ковид мерки, има ли някакви промени?
4. Каква е организацията за раждащите със секцио - доколкото разбрах, предишния ден ме
приемат, на следващия е секциото. След това предполагам реанимация и после ме връщат в първата стая или ме настаняват в нова? Раздвижването на следващия ден след секциото ли е?
5. Кога най-рано мога да взема бебето при мен, искам да е постоянно с мен възможно най-рано.
Благодаря!

# 11
  • Мнения: 2 496
Наистина ли няма стаи със собствен санитарен възел? По колко души най-много се падат за една тоалетна? В Тина Киркова бях в стая с тоалетна и баня, която се ползва от четирима души.

За бебето в темата май писаха, че ти го дават на другия ден, според акушерка там може почти веднага след като го прегледат. Това обаче за нормално раждане. За секцио може би след като излезете от реанимация. Предположения само.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 715
На 4 етаж има голям ВИП, където са две стаи с обща баня и тоалетна. На третия етаж има зз всички стаи две бани и две тоалетни. Аз лично за тия 5 дни никога не съм попадала на заета баня или вц, не го усетих като недостатък. Бебето след като ви настанят в стая може да го вземете. Във виповете ги носят, на втория етаж вие ходите да го взимате.

# 13
  • Мнения: 1 219
Аз бях на първи етаж.има 3 или 4 тоалетни и три бани.Не са ме притеснявали , а и водата се чува като има някой вътре и се изчаква.Всъщност само веднъж ми се случи да ме чака някой.

# 14
  • Мнения: 544
Стаите на първия етаж са двойки или тройки. Орехчето е казала за баните и тоалетните. Храната е добра. Важното са добрите специалисти и неонатолози. Другото не е от значение, че ще деля една стая с 1 или 2-ма човека или пък ще има една тоалетна и баня на етажа. Все пак престоят е 4-5 дни. Бебчо е преди всичко!

Общи условия

Активация на акаунт