скорошно раждане в Шейново?

  • 350 557
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 2 445
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте,

Септември живот и здраве ми предстои да стана майка за втори път и съм се насочила към Шейново.
Решила съм да бъда с избор на екип, но тъй като не се следя в болницата не познавам никого от докторите там.
По тази причина бих искала, ако има сред вас такива, които имат скорошни и преки наблюдения от д-р Гергана Петрова  да споделят мнение. Кой друг доктор бихте препоръчали също? Благодаря предварително!

# 2 446
  • Мнения: 296
Здравей. Не познавам доктор Петрова, но мога да препоръчам с две ръце д-р Китанова, д-р Зарев, д-р Иванов и д-р Вецев. Първите трима бяха на смяна, когато раждах, а за д-р Вецев знам от раждала два пъти при него приятелка. Ако до раждането ви се е върнала и д-р Гагова препоръчвам и нея. Общо взето няма да сгрешите с който и да изберете от Шейново. Simple Smile

# 2 447
  • Мнения: 390
Аз щях да бъда планово секцио и говорих за вип, но родих нормално седмица преди планираната дата и пак се уредих да съм в самостоятелните стаи. Не знам дали е на късмет или какво, но имаше свободна.

# 2 448
  • Мнения: 296
Да добавя и д-р Йован Даскалов и д-р Татяна Абаджиева!

# 2 449
  • София
  • Мнения: 22
По препоръка от приятелки и колежки също се бях насочила към д-р Гагова, но предвид, това, което я сполетя не знам дали ще се върне до септември. Утре ще ходя на Ден на отворени врати и ще попитам на място. Ще се информирам и за другите споменати доктори. Мерси.

# 2 450
  • Мнения: 59
Здравейте, някой да има кординати на д-р Христо Василев освен телефона в сайта, на който никой не отговаря

# 2 451
  • Мнения: 8
Здравейте някой може ли да ми каже дали бащата може да присъства на раждането с избор на екип? Благодаря ви предварително.

# 2 452
  • София
  • Мнения: 8 646
300лв е присъствието на таткото. При избор на акушерка е 250лв. Предполагам, че такава е цената и при избор на екип, т.е. лекар.

# 2 453
  • Мнения: 8
300лв е присъствието на таткото. При избор на акушерка е 250лв. Предполагам, че такава е цената и при избор на екип, т.е. лекар.

Благодаря ти,а при секцио дали е възможно имате ли идея?

# 2 454
  • София
  • Мнения: 8 646
Чувала съм само за частните болници, по-точно Щерев. Не пречи да питате избрания лекар, но вероятно ще е "нелегално" ако го пусне.

# 2 455
  • Мнения: 411
Нека разкажа накратко за престоя ми в "Шейново".На 25.07 родих естествено с епидурална при д-р КитАнова. Раждането мина сравнително леко и отношението на целия екип беше на ниво.Родилните зали са чисти и модерни,а целия персонал,без изключения,е много мил и отзивчив.Мият пода и сменят боклука по 2 пъти.Чаршафите се сменят всяка седница( за пациенти,които лежат по-дълго),а нощници дават когато поиакаш да си я смениш.Храната става,но на мен ми беше малко. Така е на етажа "Родилна зала".След като раждАнето мине те местят на 1 етаж -там май го водят "Следродилна зала".Хигиенат там не е на особено ниво,персоналът е сприхав,но хубавото е че има стая на Авент с консултант по кърмене.Както и да е за 3-4 дни се изтрайвА.Вижте от неонатологията хич не съм очарована!Обличат бебетата в размандени дрехи с дупки по тях,не ги преобличат,когато им кажеш че дрешката е изцапана-все трябва да ходиш и да се разправяш!На някои бебета обличаха един плътни зелени дрехи и милите бяха все прегряти и майките ходеха да се карат.
Забравят да оставят шишта с АМ..На мен не ми дадоха в деня на ражданвто и мисля целия ден след това..Абе ужасни са!

# 2 456
  • Мнения: 50
Нека разкажа накратко за престоя ми в "Шейново".На 25.07 родих естествено с епидурална при д-р КитАнова. Раждането мина сравнително леко и отношението на целия екип беше на ниво.Родилните зали са чисти и модерни,а целия персонал,без изключения,е много мил и отзивчив.Мият пода и сменят боклука по 2 пъти.Чаршафите се сменят всяка седница( за пациенти,които лежат по-дълго),а нощници дават когато поиакаш да си я смениш.Храната става,но на мен ми беше малко. Така е на етажа "Родилна зала".След като раждАнето мине те местят на 1 етаж -там май го водят "Следродилна зала".Хигиенат там не е на особено ниво,персоналът е сприхав,но хубавото е че има стая на Авент с консултант по кърмене.Както и да е за 3-4 дни се изтрайвА.Вижте от неонатологията хич не съм очарована!Обличат бебетата в размандени дрехи с дупки по тях,не ги преобличат,когато им кажеш че дрешката е изцапана-все трябва да ходиш и да се разправяш!На някои бебета обличаха един плътни зелени дрехи и милите бяха все прегряти и майките ходеха да се карат.
Забравят да оставят шишта с АМ..На мен не ми дадоха в деня на ражданвто и мисля целия ден след това..Абе ужасни са!

Би ли споделила, ако ти е направило впечатление, каква е честотата на бебетата с инфекция (болнична), такива които са на антибиотик?

# 2 457
  • Мнения: 50
А можете ли да споделите, тези които са били секцио, предишния ден ли ви приеха? Мен ме викат един ден по-рано, защото съм планувана за първа на следващата сутрин.
Заявила съм попринцип, че искам вип стая, но нощта преди секциото ще съм в обща, нали така? Чак след реанимация те местят във вип стая, така ли?

Мен ме приеха предишния ден сутринта, слушаха тонове, говорих с доктора и с анестезиолог. Преспах в обща стая и на следващия ден сутринта ми беше секциото. Останах в реанимация 30 часа ( защото нямаше свободна вип стая) и след това ме преместиха  . Останах доволна,че бях толкова време в реанимацията, защото ме раздвижиха няколко пъти, даваха ми обезболяващи, въпреки че не съм искала.

През тези 30 часа дадоха ли ви детето, да го гушнете, кърмите, видите. Получавахте ли информация за него?

# 2 458
  • София
  • Мнения: 3 069
Нека разкажа накратко за престоя ми в "Шейново".На 25.07 родих естествено с епидурална при д-р КитАнова. Раждането мина сравнително леко и отношението на целия екип беше на ниво.Родилните зали са чисти и модерни,а целия персонал,без изключения,е много мил и отзивчив.Мият пода и сменят боклука по 2 пъти.Чаршафите се сменят всяка седница( за пациенти,които лежат по-дълго),а нощници дават когато поиакаш да си я смениш.Храната става,но на мен ми беше малко. Така е на етажа "Родилна зала".След като раждАнето мине те местят на 1 етаж -там май го водят "Следродилна зала".Хигиенат там не е на особено ниво,персоналът е сприхав,но хубавото е че има стая на Авент с консултант по кърмене.Както и да е за 3-4 дни се изтрайвА.Вижте от неонатологията хич не съм очарована!Обличат бебетата в размандени дрехи с дупки по тях,не ги преобличат,когато им кажеш че дрешката е изцапана-все трябва да ходиш и да се разправяш!На някои бебета обличаха един плътни зелени дрехи и милите бяха все прегряти и майките ходеха да се карат.
Забравят да оставят шишта с АМ..На мен не ми дадоха в деня на ражданвто и мисля целия ден след това..Абе ужасни са!

Би ли споделила, ако ти е направило впечатление, каква е честотата на бебетата с инфекция (болнична), такива които са на антибиотик?

Извинете, че се намесвам, но как точно ще определите, че дадена инфекция е болнична, а не е инфекция, предадена на бебето от майката?

# 2 459
  • Мнения: 50
Нека разкажа накратко за престоя ми в "Шейново".На 25.07 родих естествено с епидурална при д-р КитАнова. Раждането мина сравнително леко и отношението на целия екип беше на ниво.Родилните зали са чисти и модерни,а целия персонал,без изключения,е много мил и отзивчив.Мият пода и сменят боклука по 2 пъти.Чаршафите се сменят всяка седница( за пациенти,които лежат по-дълго),а нощници дават когато поиакаш да си я смениш.Храната става,но на мен ми беше малко. Така е на етажа "Родилна зала".След като раждАнето мине те местят на 1 етаж -там май го водят "Следродилна зала".Хигиенат там не е на особено ниво,персоналът е сприхав,но хубавото е че има стая на Авент с консултант по кърмене.Както и да е за 3-4 дни се изтрайвА.Вижте от неонатологията хич не съм очарована!Обличат бебетата в размандени дрехи с дупки по тях,не ги преобличат,когато им кажеш че дрешката е изцапана-все трябва да ходиш и да се разправяш!На някои бебета обличаха един плътни зелени дрехи и милите бяха все прегряти и майките ходеха да се карат.
Забравят да оставят шишта с АМ..На мен не ми дадоха в деня на ражданвто и мисля целия ден след това..Абе ужасни са!

Би ли споделила, ако ти е направило впечатление, каква е честотата на бебетата с инфекция (болнична), такива които са на антибиотик?

Извинете, че се намесвам, но как точно ще определите, че дадена инфекция е болнична, а не е инфекция, предадена на бебето от майката?

Когато е инфекция от майката се вижда много лесно, по показателите на единия и на другия веднага след раждането, дори и преди него. Когато обаче бебето се роди здраво, с добри показатели и в последствие те се влошат, а майката е клинично здрава, водите са били бистри и т.н. си се касае за следродилна инфекция.
Има болници, в които си е масова практика да се изписват антибиотици на бебетата и всяка лежаща там жена може да констатира дали има повече такива случаи или не. На доста болници им е трудно да поддържат хигиената на сградата и обслужващия персонал, което е основната причина за вътреболничните инфекции. Разбира се в повечето случаи, тези инфекции остават неизяснени, защото ако са могат да бъдат подведени под отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт