Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 673
  • 255
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 274
Моля майките на деца-таекуондисти  да ми разкажат малко повече за административната страна на нещата!
Моята първокласничка тръгна с голям ентусиазъм в училище по някаква програма "Спорт за учениците" (приемрно) на Полицейския Таекуон-до Клуб, въпреки моя скептицизъм, и тъкмо се канех да свикна с идеята, и ето на - вчера ми носи някаква декларация, която ме хвърли голям душевен смут.  Как ще ме карат да декларирам, че съм запозната с рисковете, че съм направила застраховка и прочие, като нито съм запозната, нито знам за каква застраховка и какви прегледи става дума?! Едно на ръка, че ни искат лични данни и на тримата, които само пръстови отпечатъци не включват...
---
Копирам въпроса си от друга тема и моля тези, които ще го четат по няколко пъти, да ме извинят, но така се надявам на повече отговори, преди да се налага да пускам тема. Естествено, паралелно търся и друга информация, вкл. контакт с въпросния Полицейски клуб, съответната Асоциация и пр.
Ами аз подписах едно малко листче, че съм наясно с рисковете на този спорт и че детето е застраховано. Не са ни искали никакви лични данни. Синът ми също тренира в Полицейски Таекуондо клуб.

# 76
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте мами, разбирам , че е трудно да намерите подходящия спорт за вашето дете, имайки в предвид ниската възрастова група. Често на тези годинги децата биват насочвани от своите родители в спортове, като : художествена или спортна гимнастика. Знаейки, с какво натоварване и лишение трябва да се сблъскат децата, това често сеоказва демотивиращо за тях в бъдещите им спортни занимания. За мое щастие попаднах на интересна спортна програма, включваща деца във възраст от 4-10г. възраст, водена от двама лицензирани преподаватели и трябва да Ви споделя, че децата наистина се забавляваха там. Става въпрос за тренировки по джу-джицу / спортна система съчетаваща в себе си: карате, джудо, борба, самбо, бокс, айкидо и др. спортни дисциплини/, които се провеждат на стадион "Герена" всеки понеделник, сряда и петък от 18.00-19.15ч. Имената на инструктурите са Михаил и Крум. От собствени наблюдения мога да Ви кажа, че развитието във възпитанието и дисциплината на децата е  изключително  Peace

# 77
  • Мнения: 1 615
Мерси на тези, които ми отговориха!!! Аз успях да проверя директно от източника как стоят нещата и условията не ни устройват, така че ще сменим с плуване Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 817
Записвам се и аз в тази тема.
От няколко дни се ровя за инфо, за всичко свързано с източните бойни изкуства, къде и какво е най-подходящо за малки деца.
От всичко изчетено разбирам, че предимно се препоръчва айкидо и таекуондо.
Имам върос ако някой знае за тренировки в кв. Изток.
За 105 СОУ вече знам интересуваме друго.
Благодаря ви предварително.

# 79
  • Мнения: 758
И аз се записвам да следя.

# 80
  • Мнения: 71
Айкидото не е интересно на децата. А и не е толкова безопасно, колкото си мислите. Вижте демонстрации в интернет. Там има доста повече вътрешна енергия, концентрация, философия. Освен това има едни хвърляния и падания, които могат да бъдат и опасни.
Ако е специализирана група за малки деца, карате и таекуондо са подходящи. Няма да уточнявам какво точно карате, защото за 4-5 годишните няма стил.

 newsm10 newsm10

# 81
  • Germany
  • Мнения: 7 996
Записвам се и аз в тази тема.
От няколко дни се ровя за инфо, за всичко свързано с източните бойни изкуства, къде и какво е най-подходящо за малки деца.
От всичко изчетено разбирам, че предимно се препоръчва айкидо и таекуондо.
Имам върос ако някой знае за тренировки в кв. Изток.
За 105 СОУ вече знам интересуваме друго.
Благодаря ви предварително.

Във 119 у-ще има айкидо. Треньорът е приятел на наш познат и бил много добър. Доста строг е обаче, така че първо поговори с него и си прецени.

# 82
  • Мнения: 71
Имам познат,треньор по карате.Занимава се вече повече от 25 години с тренировки.Ако някой се интересува ще му дам координатите.или пък ако се интересувате от някой клуб,мога да ви дам информация. не се притеснявайте да питате. 

# 83
  • Мнения: 9 052
При нас предлагат джудо zа деца над 5 г. и айкидо zа деца над 6  .
За да водя сина (4г.) ми на джудо  , трябва да пстувам до съседния град на 20 км 1х седм. или zа айкидо от 4 г. трябва да пътувам около на 120 км 2х седм.  Sad
Май ще иzбера джудото, zащото пътуването ще ми е по лесно.
Има ли някой информация zа как се отраzява джудото на малки деца и какво въzпитава у тях и дали 1х седм. е ОК?

# 84
  • София
  • Мнения: 2 271
jabata_dil, няма да му навреди джудото, но и нищо няма да научи. И ако мислиш след 1 година да го местиш в друг клуб, който е във вашия град, имай предвид, че това не се отразява добре на децата, защото те се привързват към треньора и към клуба, като цяло и трудно биха приели друг треньор.
Моят съвет е да изчакаш две години с бойните изкуства, освен ако не намериш специализирана група за много малки дечица.

# 85
  • Мнения: 9 052
Лошото е, че при нас няма много спортове zа малки. Ходи с градината на плуване 1хседмично и има 1х седмично пиано в къщи.
Иначе градината е спортна и имат доста спорт и гимнастика. На мен идеята ми беше да има отбор и малко дисциплина, zащото е доста чувствителен и иzбухлив . Например ако играе на гоненица и някой го хване се обръща да се бие . Не може да го хващат (айде това лека полека го попреодоля). В щафетите също се сърди ...
 

# 86
  • София
  • Мнения: 2 271
Казвала съм го и друг път в темата - агресивните деца не се успокояват от заниманията с бойни изкуства, напротив - вярват, че могат да бъдат, като големите батковци в залата и като героите от филмите.
Била съм треньор по карате на малки деца  и гореописаното е наблюдение върху много деца.

# 87
  • Мнения: 9 052
Той иzобщо не е агресивен. Просто не иска да губи  Wink

# 88
  • София
  • Мнения: 2 271
Например ако играе на гоненица и някой го хване се обръща да се бие .
Той иzобщо не е агресивен. Просто не иска да губи  Wink

Rolling Eyes Щом налита на бой, без да има конфликт, значи е агресивен.

Ще започне да се бие повече, защото ще знае, че е по-силен от другите.

# 89
  • Мнения: 1 615
Собствените деца никога не са агресивни, само чуждите Wink Нашите просто "са си такива", придружено с всеопрощаваща усмивка и очакването всички околни да проявят разбиране, вкл. потърпевшите чужди деца...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт