Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 614
  • 255
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 052
Ехе ... как сте с нервите?
Със сигурност форумските психоложки са с най правилно мнение. Интересно zащо таzи в детската градина го определи като чувствителен и нетърпелив и че просто трябва да научи , че ако някой му ритне топката на футбол няма нуджа да се скъа от рев, zащото детето не е имало нищо лошо в предвид и ...  ако го хванат на гоненица не zначи , че го дърпат . Просто играта е такава.
Както жената се иzкаzа има нужда от братче или сестричкка  Wink

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 14:29 от jabata_dil

# 91
  • София
  • Мнения: 2 271
Никой не обвинява детето ти в нищо - спокойно.
Ти така го представи и за това си правим изводи.
Пък за бойните изкуства ти казах, от къде знам със сигурност това, което те посъветвах.

# 92
  • Мнения: 7 420
  И на мен не ми се струва,че поведението на детето на jabata_dil говори за агресивност.
  Нещо друго е това и съм сигурна,че е преодолимо.

  Не съм специалист нито в психологията,нито в бойните изкуства,но ми се струва,че детенцето има нужда в изработване на някаква вътрешна увереност в собствените си сили.Може би точно бойните изкуства биха могли да му помогнат да изработи това вътрешно чувство,което би му помогнало да се отнася по-снисходително и великодушно към "победите" на другите.

   Когато един човек знае,че е по-силният,той не цели постоянно да го натрапва на другите.И съответно прави впечатление на по-миролюбив човек. Peace

# 93
  • Мнения: 9 052
Никой не обвинява детето ти в нищо - спокойно.
Ти така го представи и за това си правим изводи.

Как го представих  ooooh!
А след бързите и агресивни изводи , които прочетох доста се зачудих кой ли ви позволява изобщо да работите с деца?
И ако си изобщо някакъв психолог би трябвало да знаеш, че призива "спокойно" може да има единствено обратен ефект.
В градината мислят, че той просто трябва да се научи да не се сърди , като губи. Било на "Не се сърди, човече " или щафета. Дори в последния протокол от изпита по физическо (не знам в БГ как се нарича - проверяват ги как са физически - ходят по греда, подскоци на 1 крак, кълбета напред и назад, скок на дължина и на височина, бягане, щафета ... и други), който получих казаха, че се радват да видят значителен напредък в тази насока  (т.е. не реагира така негативно на загуба).
За бойните изкуства ми хрумна, защото аз съм спортувала 10 години (воден спорт) и знам каква е ползата за работата в екип и зачитането на авторитетите и да се научиш да губиш и да печелиш. Но ако БОЙНИТЕ изкуства имат толкова бойни треньори - тенк ю. Може да видя как стоят нещата в спорта конна езда  Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 2 271
Не съм искала да те засягам и да обвинявам детето ти в нещо. Съжалявам, ако съм го направила неволно.

За агресията си направих извод, защото моето дете също не обича да губи, но не се бие с децата, когато го победят. Ако реагира така, също ще сметна и за своето дете, че е агресивно.
Треньорите по бойни изкуства са най-малко агресивните и бойни хора на света! Просто имам наблюдения върху това как влияят бойните изкуства на много деца - за това си позволих да те посъветвам. С очите си съм виждала дете, което налага с юмруци друго и му крещи "Аз съм каратист, ще те пребия, аз мога да те убия", опитвайки се да имитира нас - по-големите в залата, които се бием наистина, но с точни  премерени удари. Освен това гледат по телевизията в някой филм, как Джеки Чан чупи крак на някого и се идентифицират с този герой, понеже и те са "каратисти".

 Щом си решила, запиши детето, без да искаш мнението на другите. Странно е, защо хората искат съвет и като не чуят това, което им се иска, започват да се обиждат...
 Може пък твоето дете да е различно от повечето деца - ти си го познаваш най-добре.
Успех!

# 95
  • Мнения: 7 420
  Lara,искам да те питам за моя син,който е на 3 годинки.
  В ДГ често бива нападан от по-големите момчета.Как става това?

  Той има много нетипично поведение на фона на неговите връстници.Много е подвижен,трудно заседява на едно място и направо с мъка спазва правилата,които му се налагат от госпожите.В моменти,когато изведнъж темперамента му изпреварва съзнанието,може да скочи от стола посред заниманието и да затича някъде и тогава често получава шамари от другите деца,защото те осъзнават,че той извършва нещо нередно и го наказват по своя си начин.

   Когато разбрах,че такива (както и разни подобни) ситуации се повтарят редовно ,отново се засилих да записвам детето на карате (има го в градината).Дали,според теб,това ще му помогне да бъде по-организиран ,както и с по-добро самочувствие,което би могло да отблъсква намеренията на другите деца да го удрят?

# 96
  • София
  • Мнения: 2 271
Щом има Карате в Детската градина, тогава можеш да го запишеш спокойно. Когато няма батковци и каки за подражание и тренировките са само на малки деца, съответно съобразени с възможностите им, тогава е като всеки друг спорт. Спорта възпитава у децата идеята, че има определени правила, които трябва да се спазват и децата го правят с удоволствие. Освен това отнема част от тази бликаща енергия и емоция, за която говориш. Моят син е същия - трудно му е да седи на едно място, не обича много да изпълнява това, което му казват госпожите. За това гледам да му осигурявам физическо и емоционално натоварване, за да отнема, това което му е в повече.  Аз самата изчаквам със заниманията по Карате. В момента синът ми е  на почти 5 г. и не мисля скоро да го занимавам с вътрешна енергия, дишане с диафрагмата и кой мускул, за какво е отговорен... а без тези знания, Карате е безмислено размахване на ръце и крака - по-добре плуване или футбол.

# 97
  • Мнения: 7 420
Щом има Карате в Детската градина, тогава можеш да го запишеш спокойно. Когато няма батковци и каки за подражание и а без тези знания, Карате е безмислено размахване на ръце и крака - по-добре плуване или футбол.

 Ами....Тогава излиза,че ще е безмислено и за моя син?
  Плуване в градината няма,а за футбола....веднъж видях тренировката и се отвратих от грубото държание на треньора....
  Затова само каратето остана засега.

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 14:34 от Селма

# 98
  • София
  • Мнения: 2 271
Исках да кажа, че когато е  пригодено за децата, не е вредно за тях - не ги прави агресивни.
Безмислено е, като бойно изкуство, но като спорт не е  - всеки спорт е полезен. Примера с плуването  и футбола дадох, защото едно дете може да ги разбере по-лесно и да научи нещо полезно, покрай спорта.

# 99
  • Мнения: 7 420
  Ясно.Благодаря ти!  bouquet
  Остава само да видя треньора ,за да взема окончателно решение. Peace

# 100
  • Мнения: X
Селма, мога да ти препоръчам.
Малката(3г.8м.) тренира от няколко месеца Crazy
Изключително доволни сме! И от отношението към децата,
и от начина, по който провеждат тренировките.
На лични или тук...? Thinking

# 101
  • Мнения: 7 420
meca,много ти благодаря! Hug
Не мисля,че ще водя детето на по-различно място от градината.
Ако сте наистина доволни,можеш да споделиш тук за всички,къде ходите.И други майки ще го имат предвид. Simple Smile

# 102
  • Мнения: X
И тя тренира в ДГ, но знам, че провеждат тренировки и в няколко училища Peace
Става въпрос за този клуб, и по точно за Веселин Панайотов Simple Smile
http://www.bushido-sofia.org/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

# 103
  • Мнения: 3 576
Синът ми от 2 месеца тренира таекуондо, в началото уж му харесваше, но от известно време непрекъснато мрънка, че не му се ходи....
Причината според него е, че не му оставало време за игра, т.к тренировките са събота и неделя, а не толкова, че не му харесва, макар че вчера се прибра бушониран.

Много се чудя какво да правя - да го отпиша ли от тези тренировки и да пробваме друг вид бойно изкуство с часове през седмицата, за да може да му е свободен уикенда (няма такуондо около нас през седмицата и трябва да избирам между айкидо или карате)
или да го заставя да ходи, т.к според мен така изгражда непостоянен характер и не може щом му скимне да се отказва?
Бях си казала, че иска - не иска ще ходи до края поне  на учебната година, но в момента се колебая как да постъпя....

# 104
  • Мнения: 71
детето трябва да тренира с удоволствие,не насила.Според мен е по-добре да отидете двамата да видите тренировките в другите клубове -карате или друго и ако му харесва да се премести в друг клуб

Общи условия

Активация на акаунт