Калиев перманганат - как?

  • 38 811
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Здравейте, момичета!
Трябва да приготвя разтвор от вода и калиев перманганат за почистване на забелената пишка на детето.Можете ли да ми кажете - колко вода, колко перманганат в нея, и колко време трябва да стои топнато пишлето в течността.Готовата течност съхранява ли се или при всяка процедура се прави нова? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 98
Няколко кристалчета, колкото водата да стане леко розова. Мисля че 1-2 мин. са достатъчни. Прави си нов разтвор всеки път.

# 2
  • Мнения: 377
Благодаря! И след това стои въпроса как да го задържа със забелено пишле в разтвора и то прав ..... Той се е травматизирал и трябва да е легнал, баща му да му държи краката за да издърпам кожичката.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 106
ако е толкова травмиран - слагай копрес риванол в пампата и не го тормозете детето.
иначе да - 1-2 кристалчета - важно е да са мн добре разтворени, иначе може да изгориш детето, в малка
ашка и се топва пишата отворена вътре и седи няколко минутки....

# 4
  • Мнения: 377
Ние с риванола приключихме.Вече няма - разранено.Но се е насъбрала мръсотийка и като го къпя искам да забеля, за да я измия - не дава.Та затова още повече се чудя как ще извърша тая процедура като за нея трябва да е прав newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 44 106
риванола успокоята и почиства, като трябва да е легнало, ляга , отваряте поливате обилно с риванол...1 капачка например и затваряте.... или простооставяте детето на мира....явно и без друго му е било рано за процедурата....
за клеевият перманганат, може и да е седнал в теб например, не е нужно да е баш прав...но щом изпитва такъв ужас в момента и това няма да се получи.

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
В такъв случай можеш да пробваш така:

Подготвяш си разтвора, забелваш пишлето и докато детенцето е във ваната (ако имате) обливаш лекичко. Така ще минава процедурата по-бързо. И ще я повтаряш по-често, за да има ефекта на потапянето за по-дълго време.

# 7
  • Мнения: 377
Мерси!Май наистина ще трябва да го оставя да позабрави и тогава.Едва ли нещо фатално може да се случи.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 585
За разтвора наистина шега не бива - няколко кристала (ако ми кажеш някаква концентрация, която ти е казана мога да ти я преведа на прост български колко точно да сложиш - за прецизност).  Hug

# 9
  • Мнения: 27
Съвсем скоро минахме по този път, аз правех течноста в каничка мноого бледо розова и поливах след баня като стоеше прав пред мен, аз държа пишлето, а татко му полива- става за секунди.
Другото което мисля че много повече помогна е баните със смрадлика(Тетра) варя според указанията на опаковката и като го изкъпем го слагам да седне в едно легенче с тетра и до колкото мога отравям пешлето да се накисне поне малко. Травмиран не травимран трябваше защото точно след като е прясна раната опасноста от инфекция е мн голяма, и той пищеше буквално милото, но нямаше как, за негово добро беше и мина за 3 дни всичко.  Кремче което помогна е Дипрогента но предполагам са ви изписали ако не такова подобно , нашето още го ползваме като е позачервена.

Бързо възтановяване ви пожелавам  Hug

# 10
  • България
  • Мнения: 757
Аз напоявах памуче с реванол и го поставях направо върху пишлето!
Не знам защо,но изпитвах страх да го почиствам с калиев перманганат!
В крайна сметка ти си преценяваш как да процедираш!
Направи много бледо-розов разтвор и предполагам няма да има проблем.

# 11
  • Мнения: 230
Майка ми много хитър начин е измислила за тази процедура. Значи разтвора е бледо розов и майка ми го сипала в една надуваема лодка, ама такава детска и малчо вътре хем щастлив от басейна, хем с лечебна цел.

# 12
  • Мнения: 31
 Rolling Eyes   добре, но в кой месец се прави тази процедура   
 Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 39 761
Аби, тази процедура, т.е. потопяване на пениса на бебето в р-р на калиев перманганат, може и изобщо да не се прави. Прави се ако след забелване има някакъв проблем.
Самото "забелване" също може да не се прави.

# 14
  • Мнения: 136
Много внимавай дали си разредила кристалчетата достатъчно. Водата наистина трябва да стане много бледо розова. Калиевият перманганат е много силен, ако не е разтворен добре, може да нанесе много лоши поражения, да не говорим за толкова нежно място като пишлето на детенцето.

Извинявай, ако съм те наплашила с думите ми или ако тези неща ги знаеш,  но наистина трябва много внимателно да се действа с него.

Иначе аз също почиствам с риванол след банята. Големи мъки са с тия пишлета, дано не ви се наложат някакви по-сериозни интервенции (същото си пожелавам и на моя син). Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт