работно време на детските градини

  • 14 327
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 993
Е като си работила 6 м в градина, и си била втора смяна, сигурно знаеш че втора смяна не е от 6 сутринта до 6 вечерта, ами от обяд...аз лично не жаля учителките, а децата, защото те са там от рано сутрин до късно вечер и милите, знам как чакат...то и за нас е така,може в работата нищо да не правя, даже да си кеся във форума и да пия кафенце, ама друго си е да не съм на работа, нали...

# 16
  • Мнения: 1 138
Плодова фея права си. Аз съм била и първа и втора смяна докато бях в детската градина и да сутрин съм ходела рано а втората смяна съм била до 19 часа, и вярно дечицата с нетърпение чакаха да си ги вземат спомням си как тичаха към вратата. За учителките не че ги жаля ами понякога сигурно им пушат главите от толкова дечица, но все пак те са си избрали тази професия, та не знам  newsm78

# 17
  • Мнения: 388
И при нас официалното работно време е от 7 до 19ч. Но на практика от 7 до 7.30ч и след 18,15ч има само дежурна леля.  Почти всички деца ги взимат до 18-18,15ч.

# 18
  • Мнения: 1 523
На входа на нашата ДГ има написано работно време от 7.00-18.30ч.

# 19
  • Мнения: 46 520
...

разбирам и учителките, че не е приятно да седиш до 19 часа на работа за да чакаш родителите да си вземат децата ...

 Shocked Това серииозно ли го мислиш?
Всеки човек си има работно време, с което се е съгласил като е постъпвал на работа, преценил е устройва ли го и е длъжен да стои до края. Малко са професиите, в които можеш да си тръгнеш преди да изтече.
Последното, което ще ми мине през ума е да се чувствам длъжна на някой, щом си взимам детето ПРЕДИ края му.

# 20
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
До колкото знам трябва да е 12 часа работното време. Ако някъде е скъсено с половин час, може да се оправдае със санитарна дейност предполагам.

# 21
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сега и ние ще бъдем от 15 на градина,и доколкото съм информирана работното време е от 07.00-19.00 ч.-това за градината.Верно е ,че когато закъснееш те гледат накриво,правя изводи от досега посещаваната ясла....
аз съм до 17.00 ч. на работа,живея в малък град,и никога не съм си позволявала да отида да я взема по късно от 17.15 ч. Confused,по простата причина,че ме гледат "на кръв"дори и в това време.Почти винаги е последна,криво ми е ,но нямах друг вариант....веднъж ги попитах за работното време,и тона на отговора беше повече от ужасен ,казан с презрение:ooooh:"ами до 18.00 ч. сме".Побеснях,но замълчах заради детето SadЩом са до 18.00ч.,защо е тогава това сърдене,че отивам в 17.15ч.?Наблюденията ми са ,че работното време НЕ си го спазват....с какво право?С какво са по различни от мен например,или от продавачката в магазина ,която работи до 22.00ч.?
Сега се надявам ,че с градината това няма да е така Tired
Искам спокойно да излизам от работа като другите колежки,не да си "троша краката"от бързане и да се обливам в пот,защото видиш ли учителките искали да си вървят по рано....!!!!!Ами е за искам да си ходя по рано,и калежката,и приятелката....дай тогава никой да не си спазва работното време....
Добре,работят с деца,"надуват им главите",ами и аз работя с граждани,а всеки който е работил му е ясно за какво говоря,но НИЩО И НИКОЙ не ми дава право да си тръгвам по рано от работа,нали?
Така е с всички нормални хора,но явно учителките са с нещо по привелигировани от хората с други професии Sick
Извиняма се,че поста ми е хаплив,но вервайте ми писна ми,близо 2 години да гледам навъсените физиономии на учителките,и то защото отивам в 17.15 да си взема детото от ясла
Силно вярвам и се надявам,че с градината това няма да е така Praynig

# 22
  • Мнения: 5 393
Официалното работно време на детските градини е от 7 до 19 ч. Друг е въпросът, че навсякъде се опитват да накарат родителите да си взимат децата възможно най- рано.

Общи условия

Активация на акаунт