"ЗЕЛЕНА "(ЕКОЛОГИЧНА) ТЕМА- 4

  • 80 878
  • 1 413
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
Кюбит, мерси за филмите   bouquet

Ама стига с тези апокалиптични- какво ще стане като изчезнем...- аз отскоро съм на вълна какъв ща стане живота ни  след 20-30 години. Замисляли ли сте се? Какво ще представлява утрешния ден на децата ни- без петрол, с каква икономика ще е , как ще се придвижват( дали ще им звучи фантасмагорично че е  имало хора и с по две коли например и че не е било проблем да пътуваме навсякъде?)

# 31
  • Мнения: 3 988
anamar, и аз като Мег не съм тръгнала да изчезвам.  Wink На мен ми бяха интересни тези филми по друга причина - колко много "контролираме" природата - собствената си и тази около нас. Безхаберието и свръх-консумацията са основната причина екологичната криза, към която летим, според моето мнение. Ако потребяваме колкото ни е необходимо и имаме елементарна култура за изхвърляне на отпадъци и преработката им, тогава нещата щяха да изглеждат съвсем различно. Както и да е... топлата вода е открита отдавна.  Wink

Янтра, много си права.  Peace

# 32
  • Мнения: 502
Записвам се и аз. В някакъв бг детски сайт имаше статия за алтернативни почистващи препарати, повечето до колкото си спомням бяха на основата на оцета (обаче домашно приготвен) и на содата. Ако го издиря ще го пусна тук.

# 33
  • Мнения: 700
 Чак на трета страница да се запиша Grinning

# 34
  • Мнения: 4 392
Има и друго нещо - биопродуктите. Примерно - ядеш си био ябълки, ама те са произведени в Гърция. Реално за теб ябълките са супер, но с транспортирането и съхранението им ти нанасяш вреда повече отколкото яденето на местни ябълки, пък даже и да не са био.

Абсолютно точно. Пак опираме до "здравословното" и до "етичното".

А всъщност сме лицемери. Разделяме си боклука, но  си ползваме електричество например и т.н.
Нещо съм се разфилософствала тези дни, но ще ми мине, не се плашете.  Laughing

Наскоро четох "Без земя". Е, много ме разчуства тази книга. Все едно една част от мен е там..

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Да подчертая, както съм казвала преди  - умерено екологична съм. Полагам усилия да намаля вредата си, но има някои неща от които не мога да се откажа. Примерно децата ми пият от пластмасови неразливни чаши, сори, ама ако метнат стъклена бутилка има да събирам стъкълца.

# 36
  • Мнения: 232
хъм, мисля че е дсоста важно  и това че осъзнаваме че сме лицемери донякъде. Предпочитам да ме гризе съвестта всеки път, когато дойдат гости с бира в пластмасова бутилка( въпреки изричните ми забрани )  и на сутринта ги изхвърлям в буклука, отколкото с чиста съвест да мятам найлонови пликчета през балкона.

# 37
  • Мнения: 2 759
...отколкото с чиста съвест да мятам найлонови пликчета през балкона.
                            Нищо лично, но да се гордее човек, че не си мята торбата с боклука през балкона според мен е равносилно на това да се гордее, че не е масов убиец. Всъщност като нищо убийците може да излязат повече от хората, мятащи през балкона. Не знам защо се смята, че всеки втори българин е свиня  Tired.

# 38
  • Мнения: 3 869
... Не знам защо се смята, че всеки втори българин е свиня  Tired.
Рамирес, явно не живееш в България или поне не в някой голям град  Mr. Green Аз като се огледам и точно това си мисля, че всеки втори българин е ужасна свиня..

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
...отколкото с чиста съвест да мятам найлонови пликчета през балкона.
                            Нищо лично, но да се гордее човек, че не си мята торбата с боклука през балкона според мен е равносилно на това да се гордее, че не е масов убиец. Всъщност като нищо убийците може да излязат повече от хората, мятащи през балкона. Не знам защо се смята, че всеки втори българин е свиня  Tired.
Не знам за всеки, ама за много българи.... Живеех в Студентски град, 12 блок, студенти от ТУ, отсреща - 11 блок, студенти от МА. Уж елита на България, бъдещи медици и инженери, а такива прасета. И не е да не чистеха чистачките, сбъркваха се от чистене, всеки ден лека уборка, веднъж в седмицата по-сериозно чистене в по-голям периметър. Е, ми беше чисто до 2 часа след като са минали. Как не ги беше срам!!!! Или примерно - напълнила съм торбичка, ама не съм излизала и съм я оставила отвън до вртата, що някоя свиня ще мине и ще я ритне и то няколко пъти за да се разпилее боклука. И като го събирам - минават и се смеят, даже не подхилкване, ами откровенно ми се присмиват разни "колеги" . Свини, но и дребни души.

# 40
  • Мнения: 4 392
Страхувам се да не се превърна в  свого рода екологичен фашист Confused, но се нервя като видя как хора, които иначе смятам за интелигентни, си изсипват всичкия боклук само в единия контейнер.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Страхувам се да не се превърна в  свого рода екологичен фашист Confused, но се нервя като видя как хора, които иначе смятам за интелигентни, си изсипват всичкия боклук само в единия контейнер.
Абе и аз го правя, щото гледам как изсипват всичко в една кола, за какво да го разделям?!?!?! За Сопот говоря. Откачила бях като го видях, аз толкова старателно да си бях отделила бебешките бурканчета от пюрета, да ги измия, да им сваля капачките, да им махна пластмасовите пръстени, шишетата и те измити, боклук с кеф. И хоп! Всичко в камиона, заедно с осраните памперси....

# 42
  • Мнения: 3 988

СпирОлина, страхотна наслада изпитах от това определение.  Hug Аз съм се превърнала. И мръсния град, в който живея допринесе за това да изказвам възмущението си гласно, силно и ядосано. Зироу толеранс просто...

# 43
  • Мнения: 4 392

СпирОлина, страхотна наслада изпитах от това определение.  Hug Аз съм се превърнала. И мръсния град, в който живея допринесе за това да изказвам възмущението си гласно, силно и ядосано. Зироу толеранс просто...
О, аз не пропускам да обясня всеки път в магазина, защо не искам торбичка. Така ами, да чуят и другите. Mr. Green Във всички квартални магазинчета ме уверяват, че съм единствената, която не иска торба. Дано да не е така.
Отначало само казвах скромно: Не, мерси. Ще си взема от някое дърво! hahaha (Тази фраза я свих отнякъде, но толкова ми хареса Laughing)

Янтра, те и на други места ги карат с един камион, поради липса на достатъчно камиони, но вътре са отделни торбите. така че, разделяй смело.


Все забравям да ви кажа какво стана с моя импровизиран балконен компостер. Претърпях пълен крах.  Sad
Още не съм се отказала обаче. Борбата продължава. Grinning

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Разделям, ама не с кеф и не старателно. И не мия амбалажа, заплаквам и толкова. Не махам гривните от бурканчетата.

Всъщност да се похваля - тази седмица пласирах около 100 буркана от пюрета на един човек, който прави мед. Меда не се разваля и не го стерилизират и бурканчетата от пюрета са му удобни. Бях се затрупала с бурканчета от пюрета с плитка резба. Тези старите си ги ползвам за сладко, не си ги давам.

Общи условия

Активация на акаунт