ЮЛСКИ БЕБЧЕТА - тема 8

  • 20 725
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 86
Ох, пак съм аз, забравих нещо“
Първо, исках да се похваля, тъй като съм много щастлива - оправих си помпата и сега се изцедих като бял човек, без да прилагам зверства върху гърдите си Blush Искало само да сменя една пластинка, мембрана по-точно. Благодаря и на магазин Касида, че бяха толкова отзивчиви, да ми обяснят Hug

И второ - спешно, тези мами от вас, които имат сгъваеми кошари, трябва ми музикална играчка за легло от този тип:


проблемът на тази е, че е за дървени кошари, заради специфичното закрепване. Трябва ми нещо, което може да се сложи на сгъваема кошара, с навиране тоест. Много благодаря предварително Hug

Стеф, нашата въртележка е тази:

http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.1443

Марти много си я харесва и се забавлява с нея, на същия сайт има още други видове - виж дали ще те устрои закрепването. На тази въртележка закрепването е с навиване. Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 6 157
Здравейте!Да се похваля-вече официално сме приети в детската градина  newsm44 Утре ще ходя на 1ва родителска среща.Както винаги обаче има едно голяяямо НО-градината ще бъде в ремонт най-рано до ноември #Crazy #2gunfireНяма такава ненормална държава #Cussing out
Мойта фръцла днес беше облечена с чорапогащник и минижуп Heart EyesЕй,голям кеф е да имаш момиченце Party(Lennyh,Lotus-сори Peace)
Стеф,мерси за темата Hug Бях писала и преди-въртележки за сгъваеми кошари открих само на фирма Tolo,но не знам в Пловдив къде ги продават.
Galeto123,д-р Кирил Стоянов 0886432518.Часове се записват от 8 до 9ч и от 17 до 18ч.Ходи на домашни посещения с/у 50лв за 1вия път и 40лв. за следващи.Много е симпатичен,виках го,когато бебка беше с Т.
Lennyh,много ми е драго да те "видя".Все така хубава да ви е почивката и дано времето да се оправи.Чакаме разкази Hug
Маймун,имунизационният калндар при вас е доста различен PeaceТук в рамото се прави БЦЖ(против туберкулоза),но това е още в родилния дом.

# 47
  • Canada
  • Мнения: 649
О-о-ох и аз съм много глупава... Досега си мислех че сме в старата тема и се чудих защо не помръдва... newsm78
Копирам си предния пост:
"Вирджинити, честити ви два месеца! Да сте живи и здрави...
Ние днес бяхме малко по работа извън града с малчо. Той доста порева - явно не му хареса обстановката.
Аз уж се оправих от вируса, но нещо ми е отпаднало все още.
Иф73, според мен е много индивидуално и няма основание за притеснение. Аз честно казано въобще нямам спомен Кари да е гукала.
Мами, я кажете по колко време през деня бебчетата ви са будни и спокойни, т.е. разглреждат около себе си без да ги люлеете, държите на ръце или други подобни?"
Радинке, стискам палци бързо да се оправиш че този вирус е много гаден. За съжаление не мога да ти дам акъл за лекарства...

# 48
  • Мнения: 1 113
Да се отчета от днешната консултация - Михаил тежи 5,690 кг и е станал 60,5 см. Сложиха му Пентаксима и доста си поплака. Тази вечер е нервен и не му е особено комфортно. Сега го взех при мен на леглото да го следя, въпреки че педиатърката каза, че от тази ваксина не вдигали Т.

Миласара, честито за градината и дано наистина ремонта да е до ноември.

Фортуне, радвам се да те видя  Hug Наистина звучиш уморено, успя ли вече да се климатизираш?

Гале, дано да помогне лосиона. На мен, след като родих Лили, започна да ми пада косата на цели кичури и след като изпих сумати опаковки Мерц и Ревалид, споделих с личната си лекарка, която ми даде тази рецепта. На мен ми подейства. Давала съм я на много приятелки, някои си я правят всяка пролет и са много доволни.

Охх как може някой да си мисли, че не си гушкаме децата  newsm78.Всяко дете е гушкано, но по различен начин.

Дейзи, явно не ти се отдава да ме четеш, затова имам една молба към теб - по-добре не ме и коментирай. Никъде не съм споменавала, че не си гушкате децата. Писах персонално на Тани80, защото си спомням, че и преди беше споменавала, че се притеснява да не свикне детенцето й да заспива на ръце. Написах мнението си и не съм търсила дебати, а само споделих собствен опит. Ето, че Стеф ме е разбрала. Тани - също. Друг е въпросът, че при нея нещата са различни. Ако беше друг подфорум бих ти отговорила по-остро, защото супер се издразних на постинга ти  Tired

# 49
  • USA
  • Мнения: 675
оох, в къщи е пак ад, но този път не от колики,а нещо и има от ваксината,вдигна и Т, дадох и лекрство, чакам дая отоусне малко.Не дране, а направо пищи това дете,сърцето ми се къса като я гледам.Сега мъжа ми пита един негов колега и при тях било така около два дни, нито яли, нищо.И моята не е яла 6 часа вече.Аотносно туберколозата,тук я отричат и понеже мъжа ми има, и учи медицина iскат да му я премахнат,и трябва да пие антибиотици 7 или 9 месеца, не помня вече.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 025
записвам се

# 51
  • Русе
  • Мнения: 57
 Запис и от мен в новата темичка   bouquet

 Joy Joy Joy Joy Joy

Имам претенции да ме сложите на първа страничка като най-дълго продължило кърмене  Joy
Като сме започнали към 21:20,след банята та до преди 20тина минути  Joy.Е разбира се не сучеше интензивно през цялото време,унасяше си и заспиваше,но сложех ли го да легне и след максимум 5 мин,зяпваше...Колко ли е изсукал идея си нямам,но определено е доста  #Crazy
Чак се притесних да не си разшири стомахчето,защото мляко имам и не е преглъщал на празно.
Утре сме на консултация и явно иска да счупи кантара  hahahaДори  и в момента премлясква и ме гледа с половнката на едното си око,другото вече спи LaughingИзлишно е да ви казвам колко ме боли дупето и кръста в момента,макар и да сменях позите си се схванах от всякъде.

И аз взех Пентаксима да ни я сложат утре.Надявам се да ни понесе добре и да няма странични реакции след това,че сме гости на приятели, а ако бебчо не ми е добре няма да отида.Доста познати вече са ми леко обидени,че не се срещаме,но за мен е най-важен комфорта и спокойствието на мъничето ми.Малко съм се вманиачила,но и в нас не ми е приятно да идват,защото заради странични хора не мога да отделям достатъчно внимание на малкия.Най ми е добре единствено и само с него,толкова го обичам,че целият ми свят се върти около него.Сигурна съм,че ме разбирате отлично какво имам в предвид Hug

С килограмите съм ок,още 2 и ще съм във перфектната си форма.Иначе сега съм 2кг. под теглото с което забременях.

Нашата косичка все още не е започнала да пада,но това мисля е неизбежно така че сам в очакване да видя каква ще порасне.

# 52
  • Мнения: 9 094
Изкарахме ужасна вечер, и аз съм като изцедена Confused
както всичко си беше ок - че даже и поспа Ивчо, 2 часа, стана към 8 - изчипкахме го и после се почна...първо кротък рев, после премина в писъци и дране, гласчето му трепереше, захласваше се, прегракна му накрая гласа...всичко това от глад, че не може да изтрае да го облека, а беше ял преди 2 часа, 100мл. Вбеси ме накрая, разкрещях се...кулминацията беше, че като му дадох да яде - изцедена кърма, с триста зора и на пресекулки изцедена - плюеше и се дереше пак..тогава почнах и аз рев, викам си - край, утре се обаждам на док, ще спирам кърмата, не издържам, това е гавра...да плюе и да не я яде, при условие, че толкова се мъча заради него...Мъчих го от инат, давам му шишето, дере се и бута...след като помислих, че ще припадне от рев, склоних и му дадох доза АМ, излапа я..и повърна всичко...пак рев..и заспа Confused Нямам думи просто...

Карелия - при нас е различно, но май като че ли следобед до към 3-4 е по-самостоятелен. При това само в шезлонга-люлка се случва това, в кошарата абсурд да си седи кротко...
Върджи - забравих да ти кажа, че Калоян е страшно променен и наистина ти е одрал кожата, да ти е жив и здрав! За АМ - на Лактана Био сме, много е питателна, ако съдя по съдържанието, гъста е доста...не съм се замисляла, че може да не го засища Thinking
Фортунче - има и такива моменти...не си виновна, случва се на всеки! Hug
Маймун - дано се разминете само с Т. Hug
Миласара - Толо има в онлайн магазините, веднага ще погледна сайтовете им! Мерси много и честита ви детска градина Hug
Евита - мерси много, ще погледна и този сайт, а я кажи, тази въртележка колко минути свири, доволни ли сте като цяло?

И сега поредната доза въпроси, да не ви е скучно:

1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си - както се смее, и усмивката му преминава в плач?
при нас е така и не мога да му хвана спатиите на Ивчо Laughing
2. какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате? при нас май е на моменти, един път се сеща сам, друг път трябва да нареждам. но като цяло не се оплаквам хич, можеше и по-зле да е. щадя го, че на работа му е много тежко, но не искам да се дистанцира от бебето и контактът им да е само за радване и айде чао. искам да го познава както и аз, да му знае тънкостите, поведението, нуждите...но е трудно, като го вижда само вечер. мисля да взема да го образовам, че ако се наложи някой ден да му го оставя, няма да знае кога иска ядене и кога иска гушкане Rolling Eyes
3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички? питам, защото днес в парка бяхме само 3 майки, на десет метра разстояние, но никоя не изяви желание да се сближим Mr. Green
4. тези които ползвате Памперс- миришат ли ви понякога на гадно...нещо като градска тоалетна Sick май улучих кофти пакет...мислех да не е от урината на беб, но какво да й е пък на нея Thinking
5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа? - аз онзи ден се осъзнах, че ако нещо се случи с лаптопа ми, всички снимки отиват на кино...и купих един бебешки албум, та мисля периодично да изкарвам снимки.

# 53
  • Мнения: 179
Дейзи дес - ти ме разби с това кърмене.Как така не се ли схващаш Mr. Green.Какво търпение само.Наистина трьбва да те сложат в класацията  Wink.
Маймун -дано малката се оправи бързо.Това с туберколозата ми е много интересно тъй като и дъщеричката ми няма.Извениме за любопитсктвото, но какво учи мъжът ти?Може и на лични.
Миласара -Честито за градината и чакаме снимки на фръцлата с минижубчето хихихих  Hug
Фортун - Hug
Сафо - някъде да виждаш да съм написала твоя ник или да съм те цитирала newsm78.Писала съм общо тъй като на по предната тема това обсъждахме за гушкането и носене на ръце.За разликата между двете.Както и да е ...кой каквото иска да си мисли  tired:.
Лека и спокойна нощт  Hug

# 54
  • Мнения: 9 094
Забравих да питам: от кой месец вече се взимат по-смислени играчки за бебето и какви?

# 55
  • USA
  • Мнения: 675
Карелия,зависи,ако е спал 1.5-2 след това мълчи будна, и естествено аз и говоря, занимавам я с играчки, около 40 мин.Значи ако е спала 3 пъти през деня + вечерта се падат окoло 3 часа горе-долу, но това е при положение че коликите и са леки или няма.Иначе плаче когато е гладна и и sе спи.Аз едно обясняване направих, а ти питаше само за часовете, но нищо.Кротува най-много сутрин след сън.

1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си -да ако има колики както се смее и заплаква и обратно.

2.какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате?-ами моя е много зает, има желание само да я изведе навън когато аз съм много уморена, и я държи ако трябва , когато имам да свърша някаква работа.Но вчера трябваше да сготвя и го помолих да глеада бебето,т.е.да и говори и да я занимава, той предпочете да сготви.

3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички?-сама излизам, тук нямам познати с бебета.

4.тези които ползвате Памперс-на мен ми миришаt на урина, но не съм обърнала дали само Памперс.
5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа?-имам албум , но съм изкарала само 5 снимки.Мъжът ми е купил нещо(hard диск или незнам как се казва), в което се съхранява цялата информация от компютъра, така и че и да стане нещо, снимките ни няма да се изгубят.

дейзи$-решил е да учи анестезиология,но дали доктор или нещо по малко още не се знае,предполагам че знаеш тук е доста скъпо,много трудно, и доста години.например , за да стане анестезиологична сестра(nurse anesthetist) или незнам как се превежда, е минимум 6 години, а за доктор е 8 год.без стажa. А той милия е едва втора година.

Stef, и аз се чудех за играчките.Аз мисля да и взема ето такова нещо, но незнам дали такъв модел точно .

http://www.walmart.com/catalog/detail.gsp?image=http://i.walmart … 23372036854775808

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 02:35 от maimun77

# 56
  • София
  • Мнения: 6 157
Стеф,мъчно ми стана за вас 2мата.Много е гадно като се изнервиш така.И на мен ми се е случвало.За съжаление,в тези ситуациии,докато ти не се успокоиш и бебчо е нервен.Най-добре да те отмени някой за малко(ако има кой,разбира се Laughing).Опитай Лактаната на вкус-много е възможно да е по-сладка от кърмата ти и затова да я предпочита .Не съм я ползвала и не знам как е,но Милумила ,например,е доста сладък.Не виждам друга причина да ти отказва кърма,а съм напълно наясно колко те е яд,че нали и аз го играя този филм с цеденето HugСамо дето при мен дозите кърма вече станаха лечебни(изцеждам по около 100мл. на ден Sad) и мисля вече да приключвам.
На въпросите ще отговоря по-късно-отивам да си доспя,ако ми разрешат  smile3507 smile3507smile3507

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Еее, вече тотално се разсъних... Диана се събуди в 4:30, смених памперса, яде до 5, уж заспа, сложих я в леглото, ококори се и ревна. Дадох пак да яде от другата гърда, яде до 5:30, повърбаи се наака зверски. Смених памперса и се разхълца... Аз се чудя да лягам ли или да я чакам да видя какъв друг номер ще измисли...

Иначе за кърмата - сега като че ли е доста по-добре положението, обаче и Дидето яко суче. Явно е съвпаднало хем намаляването по време на цикъл, хем и тя има скок в растежа... Обаче сега пак се върнахме на старото положение, дето тече силно и тя се дави, така че гледам в началото да я кърмя легнала и малко по-малко се изправям.

Аз мога да се отчета за още един гаф... Докато я къпехме, баща й й поля малко вода в устичката. Тя май не се разстрои много от това, дано само да не й стане нещо, че водата не е преварена Simple Smile

Стеф, много кофти се е получило така. Аз като видя, че Дидето почва да се захласва от рев след къпане, съкращавам максимално продедурите и й давам да яде. Някой път дори и полуоблечена, само ио само мир да има, защото колкото по-ядосани са, толкова по-изнервени са при яденето и може да забравят за какво реват... Нали казват, че рева е късен признак на глад. Само не му се ядосвай на детенцето, то вина няма, а и така се получава порочен кръг и то се изнервя повече.
Маймун, дори и да отминат тези симптоми след ваксината, май е добре да се обадиш и да уведомиш лекаря, поне така бях чела, че трябва да се отчитат реакциите след поставянето. Дано да не продължи много дълго Sad
Деси_дес, аз добре, че не засичах оня ден колко време кърмих, защото имах чувството, че цял ден само това правих, ту ядеше, ту само цоцаше. Стигам до извода, че когато правят така е, защото чакат да потече ново мляко и затова толкова време висят. Защо да е неизбежно падането на косичката, при всички бебета ли е така?

Малко отговори на анкетки Simple Smile
За килограмите - не мърдат и това си е, заковах ги на 60, а ми се иска да смъкна поне още 4, в най-добрия случай 6...
За спокойните часове - ми май не съм засичала, но напоследък стават все повече, което много ме радва, може би 1-2.
Физиономии и настроение като че не се мени рязко, или е спокойна, или кисела.
Таткото ми помага за всичко и съм спокойна, че може напълно,но да ме отмени, ако реша да изляза за по-дълго. Само да кърми не може Simple Smile
Аз все още не съм излизала сама, все с таткото, от другата сеедмица ще видим как ще е.
Ползвах Памперс известно време, но не съм забелязала да мирише на лошо.
Подариха ми един албум за снимки и мисля да извадя на хартия, като се съберат повечко хубави.
За играчките нямам никаква идея, мисля да взема някакви дрънкалки пластмасови и гумени играчки също, ще се консултирам и с продавачките в магазина. Засега имам само музикалната въртележка над леглото.

Имам и аз един въпрос - ако бебето плаче неудържимо, а сте решили да не го вземате на ръце и да не го люшкате в люлката, за да не свиква, как го успокоявате? Че на мен нещо не ми се удава.

пс. Миласара, и ти ли будуваш Simple Smile И аз отивам да се пробвам да поспя...

# 58
  • USA
  • Мнения: 675
Кеит,ами в момента в които започна да пищи,направо не знаех какво да направя и веднага звънахме на доктора, нормално било.Сега е добре, хапна и спи.И аз доста поплаках с нея.  smile3518    action032

Някои питаше кога се отразява храната на кърмата, в този сайт пише до 6 часа. http://www.annecollins.com/breastfeeding-diet-weight-control.htm

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 07:10 от maimun77

# 59
  • Мнения: 651
Добър ден!   bouquet

1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си- ДА

2. какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате?-помага във всичко!!!

3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички?-самичка,защото когато спра с количката принца се буди и  newsm45 кой ще ме търпи все във движение?

4. тези които ползвате Памперс- миришат ли ви понякога на гадно...нещо като градска тоалетна-да,но не и на градска тоалетна...  Laughing

5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа?
- само на компа!!!

Стеф и на мене ми се случи това!Кофти е,но....май колики бяха  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт