ЮЛСКИ БЕБЧЕТА - тема 8

  • 20 742
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 092
Добро утро , момичета

Включвам се в отговорите на анкетата на Стеф :
бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си- ДА
какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате?- за жалост все трябва да му се казва какво да прави .прибира се уморен и му се почива .Но определено се занимава с каката  - слага и да вечеря , къпе я и после я приспива , така че не е като без хич , ама има много какво да се желае де ...( чиниите ми си стоят в мивката и си ме чакат ... Cry)
събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички - сама излизам , разхождаме се с Нана и си говорим .По площадките се засичаме с други майки , но не се уговарям с никого , а става инцидентно .
Памперс не ползвам.
имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа-само във фотото са още .

Стеф , имала си гадно изживяване снощи - абе и аз зор видях дра се и рева докато накрая заспа върху мене -беше около 10.30 болеше ме глава от недоспиване и нерви .
Между другото сега си спомних за един период на сестра му - ей така си сучеше на около час и половина доста време Свързах се с консултант по кърмене и се оказа че това  е перфектно няма проблем ,, но на мене ми беше дотегнало много.Сега се старая това да не ме изнервя , но ще видим .Имам толкова други проблеми , че някак си не мога да се съсредоточа изцяло върху децата си и нещо взех да се сривам .....ох няма да продължавам в това минорно настроение !
Пожелавам ви усмихнат ден

# 61
  • Мнения: 576
Ха здравейте  Hug
Моишокът е голяма работа, като се е наспал не може просто да си седи и да ме изчака да се събудя, трябва да мрънка да ставаме и когато това се случи пада голяма радост. Много ме ядосва докато мрънкоти, но като станем и се ухили до ушите ми идва да го изпапкам. Много ще ме работи, усещам Heart Eyes

Стеф, ужасни са такива ситуации, а това, че и ти се изнервяш допълнително нажежава ситуацията. Знаеш моето мнение, имаш моята подкрепа  Peace По-добре детето ти да е спокойно, усмихнато и сито, отколкото изнервено, ненаядено и ревливо. От теб зависи той да се чувства добре Hug
А сега по въпросите ти...

1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си- Мда, както се смее и радва усмивката му преминава в рев  Joy

2. какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате?- Много ми помага. Сега откакто сме на АМ нощем той става да го прави. Ако съм много уморена и не могада гледам го взима, храни и преоблича, за да си поспя. Ходи на пазар, вече е компетентен шпо всички бебешки въпроси  Heart Eyes

3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички?- сама или с някоя приятелка.

4. тези които ползвате Памперс- миришат ли ви понякога на гадно...нещо като градска тоалетна - не

5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа?- от онзи ден имаме и му ги подредих хронологично с надписи, кога, къде... Wink

за играчките - може би от другия месец.Сега много се радва на играчката над леглото, неспира да й се раадва, да й говори , това най-много 30мин, после рев  Joy Другото, което го занимава е една нарисувана на стената катеричка, която се пада над повивалника. Слагам го там и се почва " мами, къде е катеричката", а той я гледа в стената и се смее, рита с крака. Вече познава първото животно, чак се нервира като го вдигна и изведа от стаята  Laughing


Да ви кажа, от лекарството кожата му е многооо по-добре. Даже се изненадвам колко му е мекичка. Вчера отидохме и на дерматолог, който каза, че не може на толкова малко бебе да се говори за АД, Според него се проявявал към 10м., тези пъпки и лющене били заради невъзможността на кожата им да се овлажнява.
Козметката я сменихме с Адерма зелената серия. Ако всичко е наред другата седмица на ваксина.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 09:31 от Mambina

# 62
  • Мнения: 5 254
Здравейте, аз днес съм по добре. Да се надяваме, че скоро няма да се повтори, че беше ужасно Sad Единстеното хубавото нещо е, че свалих 2 кг  Mr. Green

1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си- рядко
2. какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате?-  таткото има задължение да гледа баткото, къпе го, храни го(когато аз не мога), води го и го взема от градина, от плуване... А с бебето се занимавам изцяло аз, ако ми потрябва помощ му казвам.
3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички? - да събираме
4. тези които ползвате Памперс- миришат ли ви понякога на гадно...нещо като градска тоалетна- като цяло нещо не останах доволна от Памперс
5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа? Снимки на хартия имам само на Йоан, на Елин още не. Всичко е на компютъра, но и качено на няколко диска, за всеки случай


# 63
  • София
  • Мнения: 121
  Добро утро и от мен.

  И за нас снощи беше кошмарна вечер без да успеем да разберем колики ли бяха (за които бързах да се похваля, че са преминали), нещо друго ли го болеше, от глад ли, но страшен рев. Изобщо не успявах да го успокоя, за първи път и докато ядеше от шишето прекъсваше и пищеше. Оставих го на баща му, защото нямах сили вече и бях супер изнервена, та той някак си го поуспокои. Накрая заспа както си ревеше. Sad Утре сме на консултация и ще слагаме пентаксима, дано всичко мине добре.

 1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си -да.

2.какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате?-много е натоварен мъжа ми в работата, излиза рано и се прибира късно. Много се изнервям, когато го е нямало цял ден и тъкмо най-накрая си дойде и започват пък да му звънят и поне още 1 час са разговори по телефона. И въпреки това не се оплаквам, защото и в малкото време което е с нас ми помага. Обича да се занимава с детенцето. Понякога ми става много съвестно, че съм си в къщи по цял ден, а много рядко смогвам и да сготвя, та той като си дойде се заема с това. Има обаче и моменти, в които като седне пред телевизора или компютъра и ние все едно не съществуваме, та трябва да го сръгам ако искам нещо, но това са мъже все пак , да не забравяме - друга порода. Mr. Green

3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички?-не.

4.тези които ползвате Памперс-не съм ползвала Памперс.
5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа?-подариха ни много сладко бебешко албумче и започнахме да изкарваме снимиките на хартия.

 Хубав ден ви желая.  bouquet

# 64
  • Мнения: 140
Здравейте мамчета!
Бързам да се запиша, че да не пропусна и тази темичка
Поздрави от морския бряг  Hug

# 65
  • Мнения: 192
Момичета, психирала съм се яко - вчера на памперса на Борянка имаш малко кръв - спомням си, че някоя от нас имаше такъв случай - ако може да сподели какво точно стана, как процедирахте и т.н....Много съм притеснена.....

# 66
  • Кърджали
  • Мнения: 10 332

Искам да се върна в леглото и да заспя! Ама само искам.... Тази мъничка се събуди към 6 часа за да яде. Всъщност, уж да яде, защото само ми се плюнчеше и не знам изобщо колко яде...Добре, че преди това като се беше събудила в три и половина яде като невидяло... След това уж си я оставих в легълцето да спи, и се върнах на спалнята да си доспя и аз. Ама кой ти дава братче... Мъничка се разрита, размрънка, разпъшка... Някак си с успокоявания успях а си извоювам малка дрямка / чак и да сънувам съм имала време/...Като се събудих, мислех че е станало обед, ама телефона показа че съм спала има няма половин час. Отказах се да спя, взех  мъничка и дойдох в хола, поне телевизора да си включа. Резултата - сега си седи кротко на дивана, и гласа почти не и се чува. Какво и пука , че на мама и се спи, та две не вижда. Само се надявам мъжа ми да се прибере още на обяд и да му я връча, а аз да се пратя в леглото отново. Знам, че най - вероятно тази мечта ще потъне в небитието, нокво ми пречи да се надявам, нали....

1. бебчовците ви променят ли рязко настроенията и физиономиите си - Ако има колики се гърчи , мрънка, после изведнъж се успокоява и почва да раздава щедро усмивки. Да, мени си настроенията. Макар че ако не я тормози нещо е предимно усмихната.

2. какво възлагате на татковците да правят и изявяват ли желание да помагат, или само ако ги сръгате? - Таткото предимно я къпе и се заема с тоалета и след това - маже я, облича я. Предимно той си играе повече с нея. Често се занимава с мъничка. Е, налага се от време на време да му казвам да направи еди какво си, но досега не се е налагало да повтарям два пъти. А и обичам да гледам каква е любовта между тях. Иначе помага и за работата в къщи, сутрин измива чиниите,  понакога прави нещо за ядене, помага в чистенето. АБе златен си е , стиг асамо да му хвана поне един почивен ден, че напоследък са рядкост.

3. събирате ли се с други майки по парковете, или си излизате самички? - Засега излизам предимно с таткото, като не е на работа, за да се възползвам от неговата помощ за количката - сваляне, качване, бутане... Mr. Green По - нататък ще видим..

4. тези които ползвате Памперс- миришат ли ви понякога на гадно...нещо като градска тоалетна ? - И на мен ми миришат някак странно, чак имам чувството че се е наакала. Събличам я и гледам няма нищо....

5. имате ли албум за снимки, хартиени, или имате снимки само на компа? - Още не съм изкарвала, но ще си изкарам, че не ми се иска някой ден да остана без снимки.
Изчезвам, преди да си е изяла ръчичките.
Досега гледаше една картинка, ама вече глада е актуален и картинката изведнъж стана неинтересна.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 10:33 от Sandra_19_84

# 67
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от нас!
Момичета, днес не съм във вашия отбор... Ние изкарахме добра нощ! Peace Сякаш сме влезли горе-долу в коловоза вече... Имаме си колики, но са на определени периоди вече и си ги минаваме с успокояване, без капки и илачи (щото и без това не ни помагат)...
Радинке, радвам се че си по-добре! Peace
Стеф, по въпросите ти:
- Нико сякаш не си мени рязко настроенията;
- като цяло този път мъжът ми не изявява желание да помага с малкия, но сякаш и аз не се натискам. Предпочитам той да се занимава с каката. Когато ме гони недоспиване обаче, той го гледа от 21 до 00 часа, но вече това става по-рядко.
- не се събирам с други майки;
- не ползвам Памперс, но е възможно да има фалшиви пакети.
- по принцип имам изкарани снимки на хартия. Не са много. Имам и много снимки в рамки на стената.
Днес обаче денят ми тръгва кофти, че имаме лоши финансови новини от мъжо, което бая си ме притесни... Cry Дано дупката е временна...

# 68
  • Варна
  • Мнения: 893
и при нас беше добра нощ за българската демокрация  Mr. Green даже май сме пропуснали едно хранене, защото сутринта едната ми гърда беше твърда Thinking вече върша всичко с такава инерция и в полусън, че не знам истина ли е или сънувам  Mr. Green

1. рядко се случва толкова рязка смяна,но все пак се случва, особено ако някой любопитен непознат се засили да му се радва, за секунди подлага джука и иска да се скрие в полата на мама  Mr. Green

2.таткото изцяло се занимава с каката, и толкова ... домакинската работа е табу Tired
понякога готви,(и то хубаво!) но трябва да е в мн.добро настроение Laughing
но не се оплаквам, когато Лора беше бебе и толкова не е правил  Crazy

3.събирам се да, сама ми е скучно Tired и трудно...трябва да има на кого да оставя малкия дзвер ако се наложи да усмирявам големия #Cussing out

4.до сега не ми е замирисал лошо...освен след като се изака каката , тогава е бетер от градска тоалетна  Sick Joy

5. албуми имам много, но все забравям да изкарам снимки Blush от Лора имам 2 ДВДта със снимки и клипове Crazy сега мисля да не се вманиачавам толкова  Mr. Green но обмислям варианта да си взема един външен хард, за да си складирам "боклуците" както казва мъжа ми  Mr. Green и детските неща там Peace

6. по-смислени играчки....в какъв смисъл? в момента могат само да ги гледат така или иначе , достатъчно е да е нещо шарено...пробвайте с черно-бели предмети да видите какво блещене пада  Mr. Green много се заглеждат по контрастни комбинации от този тип Peace
а играчки в истинския смисъл на думата - след като започне да посяга към предмети и да се опитва да ги хване - т.е. към 4 месеца  Peace

отивам да се претегля, напомнихте ми че не съм го правила скоро Confused но вчера като се погледнах в огледалото и после цял ден бях в депресия Cry мисля да се гледам само от кръста нагоре докато не се върна на нормалните си кг  Joy

# 69
  • Мнения: 1 054
Стеф,  Hug наистина неприятно преживяване, съчувствам ти. Направи каквото трябва, за да сте спокойни и двамата. Имаш моята подкрепа и разбиране.
От вчера нещо странно се случва с Преслава... По цял ден нямаме едно хранене като хората. На всяко кърмене (изключвам първото след дългия нощен сън, то е наред, защото е озверяла от глад явно) пада един рев, едно пъчене, плюе, бута с език... или просто цоква два пъти и със зърното в уста започва да пищи. Направо съм в чуденка какво й е. Вчера като стана така за пореден път започнах подред да изследвам - дрехи за етикети, свалих горното заради качулката, мерих Т, смених памперса, обух по-дебели чорапки, защото краката й бяха студени... и НЕ! Сигурно нещо съм пропуснала, защото пак така се случи. Хапва 1-2 минути и се дърпа, реве, търси - като зацока пак така 2 смуквания и заплаква, а устата й е пълна с кърма Tired Снощи се сърди, сърди съблекохме я да я къпем и млъкна - цялата баня и масажа минаха в пълна тишина от нейна страна, хапна що годе нормално (без рев само се дърпаше и аз пак бутах цицата) заспа в 21:30 и се събуди сутринта в 6:40... хапна добре, поиграхме си с един крокодил и преспа 1 час пак. И на следващото хранене картинката с дърпането и рева беше същата... Сега след дърпането си лежи и гледа през прозореца видимо доволна.. не е гладна, но не е и яла (според мен)?!  Shocked  Приемам идеи, защото от цялата работа кърмата ми не намалява, а гърдите ми се препълват и болят ужасно... започва да ме хваща страх  Confused
По въпросите:
1, Чак рязка смяна не е имала.
2, Таткото може само да си говори с нея и да подава разни неща докато я къпем, полива ми и така. Всъщност това ми стига.. смяната на памперс никога не ми е била в повече, за да искам да ме отмени.. не може да я храни.
3, На разходките съм сама, ако е вечер с таткото. С други майки досега не съм била.
4, Не ми е мирисал, но съм ползвала Памперс рядко.
5, Имам албум с хартиени снимки - по няклолко от всеки повод по който сме се снимали. Снимките ги слагам и на дискове, за да не стане фал. Ще ги извадя сега всичките, защото и аз нещо се зарибих с тоя сайт снимкитеВИ.
6, Играчки - има няколко плюшки, които аз й показвам отвреме навреме гледка си ги с кеф. Иначе има подарени няколко дрънкалки и дъвкалки, на които им е рано още.

Е, който е имал търпение да ми прочете оплакванията благодаря... дано имате съвет, защото хич не ми харесва да я гледам така  Tired

# 70
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мами!
Стеф, много неприятна ситуация, но виждам, че тези дни и други мами се оплакват от "непослушни" деца и аз съм една от тях, вчера не ме остави и за 5 мин. да я оставя някъде, вися ми в ръцете и все мрънкаше недоволно и от сутринта е така ето и сега почва. Точно я оставих с въртележката за малко в легълцето, ама кой ти обръща внимание на въртележка като е кисел. (Нашата се закрепва по подобен начин на тази която показа една мама по-напред с промушване и подпиране) Пак ти казвам за къпането пробвай ако искаш да му даваш малко преди банята, за да не се изнервя от глад. Май няма да ми даде възможност да пиша.
Да почна с въпросите:
1. Да има резки смени в настроенията.
2. Таткото помага с каквото може и най-вече когато иска. Иначе си го ръчкам де, но някой път инициативата е в него и може да прави почти всичко, но не й знае тънкостите яма как да искам това от него, цял ден е на работа, а аз цял ден с нея и сега като гледам май пак не й ги знам. Тя всеки ден е различна. Къпем я заедно, говорят си заедно, носят се и по някога е по-изобретателен от мен в смисъл, че открива начини да я успокоява, колкото и да не ми се вярва. Понякога обаче се връща много изнервен и я държа далеч от него да не го отнесе тя. И аз вчера след банята бях така изнервена, че цял ден мрънкори и неспира, че като се викнах и тя се стресна и млъкна, тати я мзе от мама, а мама рев в другата стая.
3. В парка я разхождаме с тати или я пращам в повечето случаи с баба, аз малко да отдъхна през това време.
4. Не съм усещала такава миризма от памперса.
5. Незнам колко смислени й изглеждат тези играчки, но май й изглеждат страшни. Имаме един дрънкащ динозавър и едно ние му викаме страшното пиле, което вибрира и аз мисля, че се страхува от тях. Има ли други дечица които да се страхуват от играчките си?
6. Като каза за снимки аз нали се похвалих, че вчера получих 200 бр. от Снимките ви и сега се сетих, че имам един албум да взема да ги подреда.
Да задам и аз едно въпросче: Вашите бебоци откриха ли си вече ръчичките? В смисъл гледат ли си ги и знаят ли, че са техни? Мойто още не.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 12:31 от cveten prashec

# 71
  • Мнения: 281
Хайде и аз да отговоря на въпросника Hug(едно време си умирах да ппълвам лексикони Joy Joy Joy)

1.Както и при другите мами,да-има резки смени в настроенията Grinning
2.Може ли да не отговарям точно на този въпрос Twisted Evil,че пак  ще ми избият чивиите Laughing....
3.Досега все с таткото се разхождахме,рядко по парковете,предпочитаме на маааааалко по-чист въздух,на камбаните ходихме няколко пъти(с колата),на Панчарева няколко пъти.....,вчера реших сама да изляза,озорих се с количката,но успях Mr. Green и се добрахме по живо по здраво до баба му на Алекс(тя живее на 15 минути пеша от нас) Mr. Green
4.И аз не съм усещала такава миризма Grinning
5.Бебко си има албум вече,изкарах около 50 снимки,ще изкарам още доста тия дни Mr. Green
6.С играчки все още не се забавляваме Grinning,ноооо обожава да слуша музика,еййййй-метнал се е на баща си в това отношение...... Thinking

# 72
  • Мнения: 210
Здравейте.
Пиша с една ръка, че съм дюшече и залъгалка...

Относно кръв по памперса - аз писах по-рано. Имахме такъв проблем. Пуснахме кръвна картина и фекална проба, за да се провери за инфекции. Съмнение имаше и за рагади по моите гърди, откъдето да се появява кръвта. Както и за наранена лигавица от много напъване.

За пищенето и дърпане от манджата - случи ни се преди няколко дни, а малкият е лаком по принцип. Беше свързано и с много рев и никакво успокояване, даже с коликите не се е драл така и толкова дълго. Обадихме се на педито - прати ни за капки за уши! Помогнаха - детето се успокои  прояде. Може би е настинал или е закачил вирус, че още си е доста кисел, но май овладяхме силните болки.

# 73
  • Мнения: 256
Здравейте и от нас!
Стеф,миличка,ужасна нощ си изкарала!Дано повече нямате такива! Hug Hug
По анкетата:
1.Да рязко си променя настроенията и физиономийката!
2.Таткото помага когато и както може.Лично аз предпочитам да се занимава с баткото като си е вкъщи,защото аз не мога да му отделя достатъчно време!И той го прави де!Връзката им е много силна!С малчо за сега по малко се занимава!Но определено много ми помага за всичко и аз много си го обичкам!
3.Излизам сама с децата или с някоя приятелка!
4.Има бебешки албум,но все още не съм сложила хартиени снимки!Всичко е на компа и на дискове!
Ние днес ще ходим на чичо доктор,че нещо очичките му не ми харесват,а и баткото трябва да го мерят и теглят!
Сиси,с какво точно занимаваш Юлиана?Образователно имам предвид.Аз Вики съм го подгонила с едни работи,дето не знам дали още не му е рано!
Буболече и Ради преди два дни ми направи същите номера и аз му дадох изцедена кърма и тогава той на бързо си я изпапка без да се сърди.Добре че на другият ден вече ги нямаше тези номера!
Айде имам повикване Joy

# 74
  • Мнения: 76
Да се включа и аз по обсъжданите теми. Първо, Стеф, стархотна нова тема Hug Благодаря и за споделеното инфо за обиколниците Wink

1. Бебка по принцип не плаче, а ако е случи е от глад, а като е гладна преди това не се смее Simple Smile, така че няма резки смени на настроението.
2. Отоново ще кажа, че когато таткото е вкъщи забравям, че имам дете. Познава навиците и сигналите на бебка добре колкото мен Peace
3. Все още не съм се запознавала с майки от парка. Излизам с приятелка, която има бебе по-голямо с месец, с други приятелки, сама или с таткото. Но определено смятам, че нови запознанства ще има.
4. От самото начало сме с Памперс. Не съм усещала подобна миризма.
5. Имаме подарен албум, но все още не съм сложила снимки в него. Поръчах двайсетина снимки от снимките Ви да видя качеството и ако ми харесат смятам следващата седмица да извадя по-голямо количеството и да попъля албума Wink
6. Имаме въртележка над леглото, активна гимнастика, висулка в количката и няколко подарени играчки. Определено се заглежда в тях, но не смятам да купувам други на този етап.

За спокойствието и спането - направо ме е страх да я похваля....имаме си едно много спокойно и добро бебе..пу пу Wink Ще опитам да пресъздам всекидневния й режим - ще започна с това, че всяко кърмене ни е по около 10, рядко15мин. Последното хранене е към 22ч., заспива веднага след това, буди се в 6ч. - хранене, заспива отново и се буди към 9ч. - хранене, бодърства окло час в люлката ( гледа мама как тренира Wink ) и заспива до 12ч - хранене, или заспива почти веднага или будува половин час и заспива до 15-16ч. - хранене, следва бодърстване около 30-40мин и заспива съответно до 18-19ч, зависи кога е било предното хранене, след това отново е готова да заспи, но се старая да не заспива, така издържа до към 20-20.30ч и заспива и след около час я будя, събличам я голичка 20-30 мин до баня, къпем се, масаж, гимнастика(понякога я правим през деня), хранене около 22ч. и заспива до 6ч. сутринта Peace Като цяло така протича един нейн ден, като разбира се има случаи в които се събужда и будува повече и ако не я взема си стои и крото си гледа Party
Някой беше питал за цикъла - дойде ми на 53-тия ден и продължи 26 дни ooooh!, тоест до онзи ден Tired Ходих на лекар - няма нищо притеснително, няма кисти, матката е с нормални размери, всичко е чисто. Сега до три-четири дни чакам новия цикъл ooooh! и дано се нормализира, че ми писна с тия превръзки и тампони Crossing Arms

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 13:11 от djidjito

Общи условия

Активация на акаунт