хрема при децата - как лекувате

  • 172 712
  • 234
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 647
Какви са капките с клеева тинктура и на всякъде ли се продават?

Здравейте!

Думата „тинктура” означава „спиртен извлек”. Всички тинктури са течни при нормални условия поради тази причина. Едно време им казваха „спиртна настойка”.

Клеевата тинктура е спиртен извлек от пчелен клей (прополис). Нарича се още прополисова тинктура.

Клеева тинктура можете да купите от аптеките.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 76
  • София
  • Мнения: 9 865
маг.фарм. Антон Вълев ,благодаря за отговора!
Какви са капките с клеева тинктура и на всякъде ли се продават?
Въпросът ти е леко подвеждащ и затова искам да уточня,че капките от клеева тинктура не се продават в аптеката.Продава се самата клеева тинктура.Капките си ги правиш ти-аз слагам около 10мл физиологичен разтвор и 5 капки клеева тинктура. Peace

# 77
  • Мнения: 14 654
Каква е разликата дали ще сваляш Т с лекарства, оцет или с билки, при положение, че резултатът е един и същ.

# 78
  • София
  • Мнения: 9 865
Каква е разликата дали ще сваляш Т с лекарства, оцет или с билки, при положение, че резултатът е един и същ.
Rolling EyesГоляма е разликата,според мен поне.Ако температурата мога да я сваля без лекарства,ако въобще има нужда да се сваля,то предпочитам да не тровя детето си ,най вече с Нурофен.За съжаление  има и случаи,в които ползвам температуропонижаващи сиропи.

# 79
  • Мнения: 14 654
Ако целта е да се избегнат лекарствата - разбирам. Но нали идеята е, че Т е естествената реакция на организма да се справи с инфекцията и като я свалим, сваляме и гарда. По какъв начин ще я свалим, вирусите не правят разлика.

# 80
  • Мнения: 1 650
маг.фарм. Антон Вълев ,благодаря за отговора!
Какви са капките с клеева тинктура и на всякъде ли се продават?
Въпросът ти е леко подвеждащ и затова искам да уточня,че капките от клеева тинктура не се продават в аптеката.Продава се самата клеева тинктура.Капките си ги правиш ти-аз слагам около 10мл физиологичен разтвор и 5 капки клеева тинктура. Peace
Това дозировка за деца ли е или и за възрастни?

# 81
  • Мнения: 638
brillante Blumen ,за деца.

# 82
  • Мнения: X
Започвам с физиологичен разтвор.
Ако не й помогне слагам Виброцил.
Ако и той не помогне отиваме при чичо доктор.
Май никой не спомена Бивацин капки(прегледах темата набързо),
на малката и го изписват когато е с много обилна хрема .
Има бързо действие.Същото го използвам и при възпалени уши. Peace

# 83
  • Мнения: 657
За пръв път лекувах с клеева тинктура и сребърна вода - 10 мл вода с 10 капки.
Преди това съм пръскала Стеримар или ако е алергична приготвени капки с Урбазон.

# 84
  • Мнения: 15 379
Май никой не спомена Бивацин капки
Бивацин капки не се внасят вече, доскоро и Бивацин спрей също.
При последната суперупорита хрема на моето дете моите методики не помогнаха, но след буквално 2 пъти капване на Тобрекс, хремата секна от раз Grinning.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 865
Ако целта е да се избегнат лекарствата - разбирам. Но нали идеята е, че Т е естествената реакция на организма да се справи с инфекцията и като я свалим, сваляме и гарда. По какъв начин ще я свалим, вирусите не правят разлика.
Аз не съм написала,че свалям температура 37,5 примерно.Имах предвид,че когато се налага да се свали високата температура,предпочитам това да не е с лекарства.

# 86
  • Мнения: X
Май никой не спомена Бивацин капки
Бивацин капки не се внасят вече, доскоро и Бивацин спрей също.
Винаги е имало,когато съм търсила.
Последно купих в края на август .

# 87
  • Мнения: 1 484
Има  Бивацин днес  купих.

# 88
  • Мнения: 15 379
Това означава, че вносът е подновен, и това е добре.

# 89
  • Мнения: 1 484
Момичета  а  сребърна  вода  смесвате ли  със  други  капки  за  нос.В  момента  пръскам  Стеримар  и  капа  Бивацин.

Общи условия

Активация на акаунт