хрема при децата - как лекувате

  • 171 790
  • 234
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Предполагам, че сигурно има подобна тема, но не успях да открия. Дъщеря ми минаналата година беше на ясли и почти цяла зима беше с хрема. Излекуваме след като стои около месец в къщи и след 3-4дни в яслите отново.
Скъпи мами дайте съвет как лекувате хремата. От 9дни ходи на детска и отново с хрема. Миналата година педиатърката ни изписваше виброцил и след това някакви кафяви капки /не си спомням името, приготвят се в аптека/ но имам чуство, че не помагат, и че и без тях щеше да се оправя за толкова време в къщи.
Казвали са ми за изцеден лук. Бил много ефикасен, но се страхувам да не навреди на лигавицата.
Тампони с памук с алкохол в носа /пробвам в момента, но ги търпи за не повече от 1-2минути/и не знам дали ще имат ефект.
Да диша карамелизираща се захар. Дали ще има полза?
Цитросепт-разтворен във вода-капки в носа. Миналата година пробвах 3-4дни и като нямаше резултат спрях.

Споделете как лекувате и за колко време минава.Ще съм благодарна за всеки съвет

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 132
При дъщеря ми вършат работа капки от клеева тинктура и сребърна вода. Не винаги, но е имало случаи да пресечем хремата. Пет капки клеева смесвам с пет милилитра сребърна вода  и пръскам колкото пъти успея да я хвана.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Можеш да масажираш нослето от двете страни на ноздрите отгоре, и точката на челото в основата на носа, с топла, не гореща, мазнина. Аз ползвам свинска мас. Помага при водниста хрема. Загрява. Но трябва да се прави много начесто през целия ден.

Преди лягане да си държи детенцето краката във гореща вода с морска сол, 15 - 20 мин., после ги разтриваш с топла мас и сода бикарбонат или сол. Слагаш чорапки и вълнени терлички отгоре. И право в леглото.

Домашни капки от силен чай от лайка + пчелен мед. Капе се в носа начесто. Прави се нова доза всеки ден, щото прокисва.

Засега се сещам само за това. Успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 14 133
На Сашо Виброцил-а му действа много добре. Иначе кафявите капки, приготвяни в аптеките са Коларгол, доколкото помня.  newsm78

# 4
  • Мнения: 46 429
И аз съм доволна от Виброцила, нищо друго не давам.

Ако прилагаш това, което е написала Бенджи2710, мери непрекъснато Т, опасно е, ако има такава.
За маста също внимавай, майка ми получи алергия, както и много други хора, а децата са най-податливи.

Ако няма Т, по-добрият варинат е топла вана и после в леглото и загрявай прекалнео с дерхи/чорапи ...

Това за алкохола няма да го коментирам  Confused

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Трябваше да уточня: за хрема без температура.  Blush

Иначе не съм съгласна, че е опасно. Джипито ми ги е казвало и трите рецепти за щерка ми, а беше бебе още...Като гледам става въпрос за дете на 3г.

# 6
  • Мнения: 5 393
Зависи каква е хремата. По принцип промивам с физ. разтвор, понякога Виброцил. Ако обаче се усъмня, че е на бактериална основа, пускам изследвания. Най-често при Иво се оказва стрептококова хрема, тогава лекувам с Бактробан.

# 7
  • Мнения: 126
Моята дъщеря в момента е с хрема от няколко дена  Tired
Пръскам й Стеримар и слагам два или три пъти капки Ксилометазолин.
Убедила съм се, че с капки и без капки хремата й за по-малко от седмица не минава.  Confused

# 8
  • Мнения: 7 723
С Олинт. Слагам вътре и половин ампула витамин Це,
а по някога и половин ампула Адреналин.

# 9
  • Мнения: 23
Ако е само хрема използвам капки от Алое Вера, а инъче включвам и Виброцил-а. Като заспи намазвам леко долната част на челото с виетнамско-то чудо /тигрова мас/.

# 10
  • Мнения: 4 915
Като за начало - спрей Еуфорбиум. Хомеопатичен е. Мен ме спасява от алергичен ринит, при малките помага при хрема.

Ако не помогне обаче до 2-3 дни - Виброцил/Макситрол и Стеримар. 

Малката кара много тежки хреми по месец, които обикновено минават към гърлото и накрая се стига до антибиотик. Последната такава хрема преборихме с Коларгол. Друго не помогна.

Иначе почнат ли хрема, аз ги почвам с капки Цитросепт, разтворени в чай или сок.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 173
Само трябва да се вземе под внимание, че не е добре да се дават капки за нос повече от 5 дни.
При по-продължителна употреба може да се стигне до медикаментозна хрема.

# 12
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Хремата може да се лекува и с капки лимон в нослето.

# 13
  • Мнения: 882
Аз съм най-доволна от лугата. Разбира се ако има откъде да я вземеш- не пише  от къде си. Разреждам я с вода, че иначе е доста силна и така с тампона.   И  за гаргара върши работа при възпалено гърло. От Коларгола съм доволна при възпалени сливици, но за хремата не ни помага. Разбира се това е при настинка, след консултация.

# 14
  • Мнения: 338
според мен няма нужда да я лекуваш, щом продължава цяла зима. първата зима на дъщеря ми след раждането - цялата зима беше с хрема и отначало й давахме капки, след 5 дена ги сменихме и така още веднъж, после спрях да й давам - като мина зимата се оправи. повече не е правила подобна хрема. смятам, че е нормално за зимния сезон. трябва само да внимаваш да не се задълбочи. ако е слаба хремата така. ако обаче е по-сериозна и се запушва носа и не може да диша и да спи, тогава се консултирай с други лекари - вземи й нещо хомеопатично или имуностимулиращо. според мен това ще отшуми с времето. детето на сестра ми също всяка зима е с болен нос, но тя нищо не му дава. и двете деца ходят на ясла и градина. всички там кихат, кашлят - според мен добро решение е да се научи детето само да се пази. мойта щерка я научих и сега тя даже прави забележка на другите деца. но виждам, че е единствената, която си слага ръка на устата като киха и кашля, която се пази да не кашля в другите деца - мисля, че това трябва да се възпитава у децата - все пак са всички там на едно място и си дишат в носовете!!!
има една рецепта от баба ми, която не я видях тук - взима се глицерин от аптеката и медицинска захар (забравих й името - дето е на бучки и се смуче, понякога е кафява - за гърло ни даваха едно време да ги смучем). захарта се стрива на прах. в равни части се смесват - 1 лъжичка от едното и една от другото. това се разбърква всеки път преди употреба и се капе по 1-2 капки няколко пъти дневно (3-4 пъти). не съм го пробвала още, но баба ми казва, че пресичало всичко отрас. поздрави и дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт