хрема при децата - как лекувате

  • 172 514
  • 234
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 112
на стр.1 има отговор на въпроса ми за клеевата тинктура. извинявам се Embarassed

# 46
  • Мнения: 46 518
Казаха ни че гърлото е зачервено, което означавало, че вече има бактериална инфекция. Всъщност зачервено гърло винаги ли е признак за бактериална инфекция? Не са правили никакви изследвания. Доколкото съм чела лекарите не назначавали такива, защото изисквали много време, през което детето можело много да се влоши ако наистина е бактериална инфекция ...

Почти всеки вирус е с червено гърло, но децата нон стоп ги карат, ако за всеки пие антибиотик - става страшно.

Гърлен секрет става за 2 дни, по принцип вирусите се развиват 3-4 дни и след това отшумяват, през това време се следи развитието, но не се дават лекарства, освен за понижаване на Т, ако е над 38-38.5, така че има предостатъчно време за изследвания, друг е върпросът, че повечето педиатри предпочитат да си пазят направленията и да тъпчат децата с АБ.

# 47
  • Мнения: 14 654
Не лекувам хремата, защото тя не е болест, а симптом на някаква инфекция. Така че не се лекува хрема, а само може да се ползват разни средства за облекчаване на симптомите. И не е никак нормално да продължава месеци, нормално отшумява напълно за 7-10 дни. Не знам какво се случва с една лигавица, която стои възпалена месеци наред, със сигурност е по-податлива на инфекции.
Ако има нужда - почиствам със стеримар и низита, но не през 20 мин, както някои мислят, че е много полезно, а както пише на опаковката - 5-6 пъти по 1-2 впръсквания.
Ако носът е запушен, мога да пръсна Олинт, за да се отпуши и детето да спи спокойно.
пп: ако на някой му хрумне да слага лимон и лук в носа на детето, първо да пробва върху себе си тогава да прецени  Twisted Evil Аз такава изродщина на собственото си дете не мога да приложа. А тампоните с някакъв алкохол - нямам думи, лигавициата на носа е чудесен път алкохолът да премине в кръвта  ooooh!
пп: не мога да повярвам, че и най-некадърният лекар ще каже, че червено гърло е признак на бактериална инфекция. В момента и аз съм с червено гърло - вирус е, при сина ми се проявява с хрема, при мъжа ми не се проявява. На който, където му е слабото място.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 10:58 от Янечек

# 48
  • Мнения: 112
Пропуснах да кажа, че освен зачервено гърло имаше и температура- 38 градуса.

# 49
  • Мнения: 46 518
Пропуснах да кажа, че освен зачервено гърло имаше и температура- 38 градуса.

Ами това е начинът тялото да убие вируса  Laughing затова и повечето педиатри препоръчват ако е под 38.5 да не се пипа, защото като я свалиш, все едно спираш борбата на организма с/у вируса и той си нанася ударите на спокойствие.

Дъщеря ми 90% от вирусите ги кара с червено гърло и Т 38.5-39, педиатърката й никога не е изписвала антибиотик.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 191
Пропуснах да кажа, че освен зачервено гърло имаше и температура- 38 градуса.

Ами това е начинът тялото да убие вируса  Laughing затова и повечето педиатри препоръчват ако е под 38.5 да не се пипа, защото като я свалиш, все едно спираш борбата на организма с/у вируса и той си нанася ударите на спокойствие.


... и като добавка организмът получава бонус - бактерии, които пък се развихрят на воля, с резултат кашлица, синузит...
Кеф голям.
Аз вече и себе си леувам като не пия температуропонижаващи и лекарства.
Обикновено след 2-3 дни съм напълно здрава.

# 51
  • Мнения: 595
Аз като родител на дете, което от всяка хрема прави бронхит или пневмония не мога да се съглася с изказаното по-горе. Освен това съм преживяла и 3 гърча на малката от висока температура и то не говорим за 39 и нагоре, а за 38,5. Въпросът е, че тя я вдига много рязко. Затова и такива заключения, че до 38,5 -39 не се сваля и т.н. ми се струват малко пресилени. Всяко дете реагира различно и е важно да се следи. Който е виждал дете след гърч, знае за какво говоря и едва ли ще си помисли да чака да мине 39, за да даде лекарство за понижаване. Под гърч нямам предвид втрисането.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Всяко дете реагира различно и е важно да се следи. Който е виждал дете след гърч, знае за какво говоря и едва ли ще си помисли да чака да мине 39, за да даде лекарство за понижаване. Под гърч нямам предвид втрисането.

С първата част съм съгласна. Сваляла съм температура 37,5, защото виждах, че дъщеря ми се чувства зле и причината за това е температурата. Но в повечето случаи гледам да не давам температуропонижаващи, пък и тя в последно време рядко вдига.

Съвсем ясно е, че при дете преживяло гърч, подходът би трябвало да е различен. Тук става дума за общия случай и не мисля, че е правилно да се сваля всяка температура с презумпцията, че може да доведе до гърч. 

# 53
  • Мнения: 5 393
Естествено, че при наличие на предишен температурен гърч се подхожда по друг начин. Но по принцип аз също не свалям температура до 38.5. Иво става сънлив повечето пъти когато вдигне температура и заспива.

# 54
  • Мнения: 46 518
Аз като родител на дете, което от всяка хрема прави бронхит или пневмония не мога да се съглася с изказаното по-горе ...

Ако първите вируси сте лекували неадекватно, съвсем нормално е след това да кара всичко тежко и да развива бактериална инфекция.

Не всеки бронхит се лекува с АБ, само такъв, който е с усложения. Да не говорим, че има лекари, на които това им е дежурната диагноза.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 546
какво да кажа...
Имам две деца и всяко от тях лекувам различно. Peace
Аз като родител на дете, което от всяка хрема прави бронхит или пневмония не мога да се съглася с изказаното по-горе ...

Ако първите вируси сте лекували неадекватно, съвсем нормално е след това да кара всичко тежко и да развива бактериална инфекция.

Не всеки бронхит се лекува с АБ, само такъв, който е с услужения. Да не говорим, че има лекари, на които това им е дежурната диагноза.
Много добре разбирам Даниела, с нея си комуникираме в една друга тема...за жалост.
Но не се сърди човече не съм много съгласна с теб.  Simple Smile Защо.Големият ми син е с астма, алергия и какво ли не още. При него алергичната хрема си е едно постоянно кихане, чесане и сополи. Но когато се променят сополите се появява по-късно и кашлица и...тръгват усложненията. Затова всяка промяна на хремата аз веднага се опитвам да стопирам за да не слиза "надолу". Да, съгласна съм, че не всеки бронхит се лекува с АБ и хората, които често лекуват подобно нещо знаят това.
А предполагам, че повечето знаят, че освен температуропонижаващите си свойства, тези лекарства действат и противовирусно. Peace

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 133
А предполагам, че повечето знаят, че освен температуропонижаващите си свойства, тези лекарства действат и противовирусно. Peace

Сигурна ли си в това?
Защото аз от доста време се чудя дали имат и някакво такова действие. В листовките на Панадола и Нурофена пише единствено за температуропонижаващо и болкоуспокояващо...

# 57
  • София
  • Мнения: 1 546
Това, специално за Нурофена ми го е казвала пулмоложката на синът ми. А ако се загледаш по витрините в аптеките мисля, че точно Нурофен стоп Колд беше го дават при грипни и вирусни заболявания . А съставката и на двете лекарства е една и съща.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 7 191
Простете, но лекарство за обикновения грипен вирус няма.
Лекарствените препарати са:
- Витамин Ц - за да подпомогне имунната система
- Панадол и подобни - за да свалят температурата. Но те не се борят с вируса.

А антибиотиците действат само на бактерии.

# 59
  • Мнения: 46 518
dama, как го стопираш?

П.П. Много странно, в цитата виждам правописна грешка и тръгнах да я редактирам, но в поста ми си е правилно изписана думата  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт