хрема при децата - как лекувате

  • 172 506
  • 234
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 929
.

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 10:55 от Живанка

# 226
  • Мнения: 3
мили майчета синът ми е на година и половина и от 3 дена има силна хрема и запушено носле,кажете ми как да се справя бързо с нея .Благодаря предварително на всяка за съвета

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 22:46 от maxoni

# 227
  • Мнения: 15 379
мили майчета синът ми е на година и половина и от 3 дена има силна хрема и запушено носле,кажете ми как да се справя бързо с нея .Благодаря предварително на всяка за съвета
Прочети темата, ще ти е от полза.
Слагай Стеримар, поне няколко пъти дневно. Ако детето не може да спи и се дави от секрета, който се стича в гърлото, можеш да повдигнеш матрака на 30 градуса или да сложиш по-висока възглавница, ако ползва вече.
Капки без консултация с лекаря на детето аз не слагам, съветвам те и ти да не слагаш, ако още не си го завела при личния.
Ако дребосъчето е само с хрема не е притеснително Peace.

# 228
  • Мнения: 510
С физиологичен разтвор, Клеева тинктура или Ехинацея (като имуностимулатор ) на капки във водата за пиене(по 10-15 капки в цялото шище вода) Ако е по- запушен носа и му пречи да диша- мас Низита  Peace

# 229
  • Мнения: 131
аз правя така-в началото като е още водниста хремата давам хомеопатични гранули Алиум цепа-9СХ,по 5 бр.първите два часа през 15м,после през няколко часа,при нас помага и я пресича,промивки задължително с физиологичен ратвор/помага за деца ,които още не могат да си духат нослетата/,изполвам и мас-низита за отпушване преди сън
Понякога използвам и Коризалия-хомеопатични таблетки,но не са толкова ефективни както гранулките  за които писах

# 230
  • Благоевград
  • Мнения: 333
В София и страната има доста аптеки, които приготвят коларгол.
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

моля да ми кажете някоя аптека из центъра на София, която да ги приготвя, защото обикаляхме много и не намерихме такава. изобщо никъде не ги продават, а за приготвяне и дума не може да става. като ни ги изпишат и почваме голямото обикаляне.


Можеш и сама да си ги приготвиш: купуваш от аптеката колоидно сребро 1 пакетче /има го във всички аптеки/, 1 ампула дестилирана вода и смесваш в едно шишенце. Изчакваш 1 час да се разтвори и ползваш. Това правят и в аптеките, да ни мислиш, че е нещо сложно.

# 231
  • Мнения: 15 379
Bory_V, не е редно да даваш такива съвети, защото както и маг.фармацевт Вълев беше обяснил по-напред в темата е от значение възрастта на детето за дозировката при приготвянето на Коларгол, защото може да се получи изгаряне на лигавицата при завишена дозировка на съставките.

# 232
  • Мнения: 647
Можеш и сама да си ги приготвиш: купуваш от аптеката колоидно сребро 1 пакетче /има го във всички аптеки/, 1 ампула дестилирана вода и смесваш в едно шишенце. Изчакваш 1 час да се разтвори и ползваш. Това правят и в аптеките, да ни мислиш, че е нещо сложно.

ААааааа, за такива съвети ще ви дърпам ушите – нищо, че не сте малка вече – детинщините при големите причиняват повече бели.

Въобще не е такава технологията за приготвяне на коларгол!

От неправилно приготвяне може да се постигне изгаряне на лигавицата на децата. Този препарат е задължителен на изпита по технология на лекарствата във Фармацевтичния факултет.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 233
  • София
  • Мнения: 201
..интересно защо и на мен в аптека са ми давали среброто на прах и ампулата да си направя сама, вероятно не са издържали някой изпит за етика във фармацията:)

е, разбира се не си приготвих сама , но си ги купих:)

Поздрави!

# 234
  • Мнения: 338
В София и страната има доста аптеки, които приготвят коларгол.
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

моля да ми кажете някоя аптека из центъра на София, която да ги приготвя, защото обикаляхме много и не намерихме такава. изобщо никъде не ги продават, а за приготвяне и дума не може да става. като ни ги изпишат и почваме голямото обикаляне.


Можеш и сама да си ги приготвиш: купуваш от аптеката колоидно сребро 1 пакетче /има го във всички аптеки/, 1 ампула дестилирана вода и смесваш в едно шишенце. Изчакваш 1 час да се разтвори и ползваш. Това правят и в аптеките, да ни мислиш, че е нещо сложно.
Bory_V, темата я обсъждахме отдавна и вече приключи. въпросът беше зададен точно, защото маг.фарм.Вълев каза, че не бива сама да си ги правя както досега винаги съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт