хрема при децата - как лекувате

  • 172 515
  • 234
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 732
С 2 ръце съм за Коризалия!!!!Но с всичките хомеопатични правила, вкл. и пастата за зъби.
Какви са тези правила и какво за пастата за зъби newsm78

# 31
  • Мнения: 1 650
С 2 ръце съм за Коризалия!!!!Но с всичките хомеопатични правила, вкл. и пастата за зъби.
Какви са тези правила и какво за пастата за зъби newsm78
Пастата не трябва да е ментолова при употреба на хомеопатия.

# 32
  • Мнения: 2 005
Синът ми от както ходи на детска градина е много често с хрема  Confused Морим я с по чести промивки с физ. р-р , лайка с малко сода и капките с клеева тинктура . Вечер преди да легне му намазвам ноздричките с ринолекс , така се отпушва нослето  и спи спокойно  Peace

# 33
  • Мнения: 647
Какъв  е  този  инхалотор.Как  се  използва  и  на  каква  е  цена.Личната  докторка  не  е  на  работа  и  няма  как  да  я  попитам.

Най- простите са бейби- халери. Струват (- ха преди 4-5 години) четиресет и няколко лева.
Аз имам такъв, но честно казано не знам как да го ползвам с физиологичен разтвор.
 Thinking
....всички останали са доста скъпи и не мисля,
че е правилно да се използват при хрема.
При белодробни проблеми- да, но при хрема.... newsm78


Най- простите са бейби- халери. Струват (- ха преди 4-5 години) четиресет и няколко лева.
Аз имам такъв, но честно казано не знам как да го ползвам с физиологичен разтвор.
 
....всички останали са доста скъпи и не мисля,
че е правилно да се използват при хрема.
При белодробни проблеми- да, но при хрема....


Здравейте отново!

Инхалаторите са електрически медицински уреди и въобще не са бейбихалер. Не давайте фалшива информация, ако не сте наясно.

Инхалаторът е уред, който разпрашава течности на маки капки като мъгла (небулизира ги). В случая, разпрашава физиологичен разтвор. Вярно е, че се ползва като основно средство при белодробни проблеми, но е невероятно средство при всякакви заболявания на всички дихателни пътища - както на долните (бял дроб и белодробното дърво), така и на средните и горните дихателни пътища (носни проходи, носна кухина, носоглътка).

Един инхалатор за домашна употреба с добра гаранция и качество се движи между 100-120 и 1000 лева. Най-използваните инхалатори са на цена около 150-180 лева.

С един инхалатор можете да лекувате цялото семество - от малчугана, през родителите му, до баба и дядо в къщи. Просто се екипирате с достатъчно на брой маски, които приемате, че са за лична употреба.

Ето, тук ви изпращам линк към няколко модела инхалатори, за да се ориентирате какво животно са те и за какво се  ползват:
http://www.eruditabg.com/?pid=17

А тук ви изпращам линк към бейбихалера, за да видите, че това устройство от пластмаса няма нищо общо с инхалатора. Бейбихалер е един -единствен вид, няма по-прости и по-сложни:
http://www.eruditabg.com/?pid=19

Препоръките ми кое нещо кога да ползвате, ги има в предния ми постинг, няма да ги повтарям, за да не претрупваме темата.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 34
  • Мнения: 647
С 2 ръце съм за Коризалия!!!!Но с всичките хомеопатични правила, вкл. и пастата за зъби.
Какви са тези правила и какво за пастата за зъби newsm78
Пастата не трябва да е ментолова при употреба на хомеопатия.

Здравейте!

Ето тук сме се постарали да ви дадем информация относно основните правила при приложението на хомеопатията. Прочетете всички статии, понеже ще са ви от полза:
http://www.eruditabg.com/?pid=25

Най-общо, ментата променя усвояемостта на хомеопатичните препарати, които се смучат или се оставят да се стопят под езика. Затова употребата на мента трябва да се ограничава до определени часове преди прием на хомеопатичната доза.

За да се избегне това, прави се специална паста за зъби, в която няма мента.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 35
  • Мнения: 2 111
Използвам следните неща когато дъщеря ми е с хрема:
-капки с клеева тинктура и сребърна вода
-капки с лайка и мед
-хомеопатичния спрей за нос Еуфорбиум
-чести промивки със Стеримар
-хомеопатични на Боарон в зависимост от хремата

В краен случай слагам Виброцил преди лягане ако е много запушено нослето.

# 36
  • Мнения: 15 379
Хремата беше моят кошмар, докато не открих как да облекча и себе си, и детето, а именно: пръскам Стеримар или Физиомер в нослето и изпомпвам секрета сутрин, обед и вечер преди лягане с електрическа помпичка Peace.

# 37
  • Мнения: 647
Хремата беше моят кошмар, докато не открих как да облекча и себе си, и детето, а именно: пръскам Стеримар или Физиомер в нослето и изпомпвам секрета сутрин, обед и вечер преди лягане с електрическа помпичка Peace.

Здравейте, Sourcherry!

Дайте повече информация за тази електрическа помпа за носни секрети. Аз лично предполагам, че има такова животно, но не съм го виждал никога в офертата на нито една фирма. Каква марка е, можете ли да ни дадете линк към снимка на помпата и прочее любопитни неща. На мен лично ми е интересно, падам си малко маниак по екзотични машинарийки.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 38
  • софия
  • Мнения: 495
Аз лично използвам тази помпа и съм невероятно доволна.
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960

# 39
  • Мнения: 15 379
Г-н. Вълев, помпичката, която използвам и аз е като тази, която е посочила Деси. Страшно съм доволна, защото наистина извлича секрета от нослето на детето и нослето се отпушва. Освен това незадържането на секрет не позволява и хремата да се усложни според мен.
Вземам си бележка и съвсем скоро ще се сдобия с инхалатор, от вида, който сте посочил Hug.
А пък електрическата помпичка препоръчвам на всеки, който има малко дете у дома Peace.

П.П. Забравих само с 2 думи да кажа как действа - единият накрайник се въвежда в тръбата на домашната прахосмукачка, а другият тънък накрайник в ноздрата на бебето/детето. Посредством много нежен вакуум секретът се извлича и се събира в тръбичката. Много лесно се почиства - с топла вода и сапун, но уреда не търпи стерилизация, а само третиране със спирт, ако е нужно. Това е!

# 40
  • Мнения: 668
Аз редувам капки с клеева тинктура + физ. разтвор и сребърна вода.

# 41
  • Мнения: 830
Аз на малката и слагам Виброцил, ама ето захладня малко времето и пак сме с хрема. Като някое циганче е- вечно сополива  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 227
Коризалия, по 1 таблетка на час. Тъй като е хомеопатия, го предпочитам пред капките, които след като спрат хремата "запушват" нослето.

# 43
  • Мнения: 21
Здравейте!Аз лекувам децата си само с хомеопатия и отдавна не съм купувала капки за нос,може би от години!А това е сайта който ми е от голяма полза!   http://www.lekar.bg/   В този сайт има и за хремата при децата.Описанота лечение е много ефикасно.Присича хремата до три дена.Поздравления за хората създали този сайт. Hug Бъдете  здрави!!!! Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 112
...
Иначе ние вече сме с температура и на антибиотик ...

Каква е диагнозата?

Казаха ни че гърлото е зачервено, което означавало, че вече има бактериална инфекция. Всъщност зачервено гърло винаги ли е признак за бактериална инфекция? Не са правили никакви изследвания. Доколкото съм чела лекарите не назначавали такива, защото изисквали много време, през което детето можело много да се влоши ако наистина е бактериална инфекция. Но това често предписване на антибиотици започва да ме тревожи. Доколкото знам честото им прилагане не само ги прави не достатъчно ефективни за в бъдеще, но и намалява ефективността на имунната система на детето да се справя само с болестите.
Мислех да давам имуностимуланти и се бях спряла на есберитокс, но четох и мнения, че и те не са особено полезни- дори и в линк пуснат в тази тема http://www.lekar.bg/news-127/info-3540/Вземете.мерки.срещу.вирусите.без.лекарства/. И още се чудя дали да давам или не.
А за лечението на хрема, следващия път заедно с промивките с физиологичен разтвор ще пробвам и клеева тинктура. Някой може ли да каже по колко капки слага?

Общи условия

Активация на акаунт