Цьолиакия-тема 4

  • 47 860
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
Здравейте, мами!  Hug
Искам да питам нещо вас, тъй като педиатъра не можа да отговори на въпроса ми. На майка ми й откриха цьолиакия преди 2-3 години. Имала е цьолиакия цял живот, а разбра за нея не отдавна. Интересува ме дали това е наследствено, защото имам дете на три години и се притеснявам.  Благодаря!

# 16
  • Мнения: 743
Естрела,болестта се води по-скоро наследствена наистина,но това не означава ,че непременно ще я наследите.Има вероятност,наблюдавай детето си,знаеш симптомите ,най-често вируси с повръщане и разстройство отключват болестта ако е заложена,така че гледайте по-бързо да ги овладявате.И не се безпокой излишно,аз вече спрях да мисля от къде ни дойде,Божа работа Tired.

# 17
  • Мнения: 2 755
Проблема е че го изписаха от Варна, там ходим за прегледи, а съм от Русе. Не ми се ходеше само за това брашно до Варна и, ако не е скъпо мислех да го кпувам. 6 кутии на месец ли дават?  Не е ли същото като обикновеното царевично брашно, без оризовото или подобно?  Аз купувам обикновено царевично брашно и с него правя каша, много и харесва, но леко се разхлабва.

# 18
  • Мнения: 472
acer ,За да има най-голям и бърз ефект,диетата трябва да се пази на молекулно ниво.Ако царевицата е  мелена на една и съща ромелка с пшеницата,то значи не е съвсем безглутенова.Препоръчвам ти да купуваш ц.брашно от диетичен магазин или с отметка.
Аз лично ползвам Царевин на ЕТ"ТТМ"София.Правя му качамак сутрин за закуска с яйце/жълтък/ и сирене и масло/малко/ голям кеф му е smile3502
"Днес му правих за закуска от оризовите топчета/може и с филенцата/яйце,сирене и масло.накиснах ги с вода предварително,бързо омекнаха.Иначе който яде мляко,може и с кисело.Много вкусна закуска стана.Хареса я.

# 19
  • Мнения: 1 849
Друг вариант е да вземеш телефона на фирмата-производител ЕТ "Квалитет" и да ти пращат вкъщи, излиза май по 4 лв./кг. Фирмата е от Плевен, можеш да питаш Биси за подробности. Можеш и само оризово брашно да взимаш. Безглутеновото брашно съдържа оризово брашно, царевично нишесте и пектин. Би могла и да си го прехвърлиш в Русе, евентуално да го взимаш с епикризата с подпис от личния д-р. Мисля, че имаше и др. хора от Русе  newsm78
http://www.hrani.bg/companies/profile/957
А царевичния грис на коя фирма взимата? Че на Оберон като яде веднъж май се продриска.

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 10:23 от M_Nik

# 20
  • Мнения: 46
Здравейте,за някаква лютеница проверявали ли сте.Моята от време на време се присеща.Корнфлейкс освен тоя на Шаер,друг давали ли сте? newsm78

# 21
  • Мнения: 743
Мисля си,че в купените лютеници 100% ще има,просто няма начин.Като ми свърши домашния доматен сок,купувах,но  само цели,небелени домати и си ги смилам,сигурно има и в пюретата.
Миленка,купувала съм от различни фирми цар. гриз,в момента имам на Бежаву,хубав е и е от по-едро смления,предпочитам го вече,по-вкусна става мамалигата Peace.

Аз съм малко скептично настроена,че ако се смесят отделните съставки на безглутеновото брашно,ще се получи същия резултата Wink,но пък излиза по-евтино.Acer,брашното на Квалитет е с поне 6 месеца трайност,наистина можеш да си поръчаш и да ти доставят.Достатъчни са и по 3-4 кутий на месец,за хляб,за готвене и сладки отвреме на време.

# 22
svetla nai dobre za liutenizata pitai ako niakoia baba slu4aino si e napravila v doma6ni uslovia i iska da ti dade ili prodade ,su6toto pravia i s konfitiurite i meda samo v doma6ni uslovia ,ili puk poneje sum blizo do Ba4kovskia manastir tam vinagi ima goliam izbor na slàdka.  Kornfleks ne sum davala ,ne si e i poiskala poneje mi otkaza da pie priasnoto mliako ,sutrin iadem predimno filia s maslo i sladko,ili ot biskvitite na koito rezeptata e na kutiata na bra6noto na ,,kvalitet,,moje i prinzesa s iaize i sirene.

# 23
  • Мнения: 1 849
Този на Бежаву го имаше преди в Била, а сега не мога да го открия...
Супер идея е това с бабите, аз правя чат-пат по някое бурканче сладко, но си е врътня. Хвърлила съм око на едни праскови, печени със захар и в буркан.
За лютениците наистина надали ще се намери някоя без нишесте, и аз правя домати - замразени и размразявам и пасирам - уж кетчуп  Wink
За закуска ядем основно кексчета или мляко (грис) с мляко и захар, филия с масло и кашкавал или шунка, за уикендите - мекички, бухти, гофрети или палачинки.   

# 24
  • Мнения: 2 755
Не е късно да си направиш и сама лютеница вкъщи. Има домати по пазарите и не е никак трудно. Не е казано промишлени количества, а само колкото за детето, 1-2 тенджери. Поне ще знаеш какво слагаш и няма да се чудиш за хигиената на бабите.

# 25
  • Мнения: 743
Момичета ,бързам да се похваля с днешният си кулинарен успех.Правих това
http://loisslokoski.blogspot.com/2008/12/blog-post.html,със сушени кайсии,стана разкошен!Направих половин доза,като да пръв път.Ето го моят
http://www.impulse.bg/photos/by/6877892/view/20156062

Ако решите да го пробвате,изберете по-киселки плодове.Четох форум,че например с фурми става много сладък Peace.

Р.Р.Грешка,показала съм живият сладкиш Laughing.Ето го въпросният
http://gal3.ineogen.ro/galleries/socialbg/1b/f4/7da4c57b_0040020388969_00_600.jpg

# 26
  • Мнения: 2 755
Децата са болни и дадох два пъти хомеопатичния Инфлуцид, после чак обърнах внимание, че бил с пшенично нишасте и ми стана страшно криво. Знам, че трябваше да гледам, ама бързах за да пресека болестта уж. Не успях и сега и двамата са на антибиотици. Само дето допълнително си навредих на детето

# 27
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета! Направихме нови пълни изследвания на дъщеря ми. Бързам и аз да се похваля , че всичко ни е в нормата- ПКК, Alat, Asat, GGt , алкална фосфатаза и още някакъв вид чернодробен ензим, които не успях да запомня. Повече ще зная , когато получа резултатите по пощата. Пуснахме ЕМА, но резултата ще е готов най-рано другата седмица .

# 28
  • Мнения: 743
Ей,Герганче,браво на вас!Хайде,дано и ЕМА-та е отрицателна,че спокойно да се отдадеш на бъдещото раждане,да си спокойна и всичко да мине добре Hug.

# 29
  • Мнения: 1 849
Герганче, много хубаво! Желая (-) за ЕМА-та и всичко да бъде наред и занапред!  Peace
Правих вчера течен шоколад със сухо мляко, имах един останал Нутрилон. Много го харесаха всички и мажем филии, първо по малко, а като видя реакцията и повече...

Общи условия

Активация на акаунт