Искам да уча английски....

  • 64 795
  • 121
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
на дърти години искам да уча, като нямах акъл навреме. Та, някой да ми каже какви курсове, на коя фирма ми препоръчва и такива работи. Просто се оказва, че без език си като ням Rolling Eyes
Идея нямам как ще се справя с три деца - дребния само ме дебне да ме цоца, но си струва предизвикателството.

# 1
  • Мнения: 21
Най-добре е да ходиш тогава на вечерни курсове, когато мъжът ти се прибере. Аз едно време ходих в British Council и бях много доволна. Само че не знам сега какви са цените. Тогава не беше евтинко. Обаче си струва понеже ти преподават англичани и от самото начало свикваш даже и с малък речников запас да говориш на английски!

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Предлагам ти първо да си вземеш самоучител + задължително диск. В повечето книжарници има, в тази в мола на Стамболийски гледах преди два дни. Обосновавам се: повечето курсове не почват от А и Б или поне супер бързо се прескача материала и ще се отчаяш.
Друго си е в спокойна обстановка да научиш поне основните понятия, по лесно и интересно ще ти е после.

# 3
запиши се на www.englishtown.de

аз съм много доволна, от три години съм там,
има около 3 милиона ученици, различни курсове.
Всеки урок има граматика, четене, писане, кратко есе по някоя тема.
Има различни нива и в каря на всяко ниво получаваш сертификат от един английски университет, сертификатът е
признат от много фирми, например филипс, бош, сименс и др., ще видиш всички фирми които го признават има списък на страницата.
Освен това уроците са по 24 часа в денонощието с лайф учители и започват на всеки кръгъл час,
може да се посещаваш всички уроци неограничено, може да стоиш 24 часа на ден вътре ако искаш.
Има чат и разговор със други ученици по различни теми,
аз по принцип много си говоря със ученищи от япония или латинска америка, много са отворени,
можеш да лафиш по цяла нощ, защото при тя е ден тогава.  Mr. Green
Първите седем дена е безплатно, пробваш,. ако не ти хареса се отписваш и така.
Аз например го харесвам, но имам една приятелка, която предпочита да си ходи на класически курсове и не го хареса, всеки със вкуса си.

# 4
  • Мнения: 13
Предлагам ти първо да си вземеш самоучител + задължително диск. В повечето книжарници има, в тази в мола на Стамболийски гледах преди два дни. Обосновавам се: повечето курсове не почват от А и Б или поне супер бързо се прескача материала и ще се отчаяш.
Друго си е в спокойна обстановка да научиш поне основните понятия, по лесно и интересно ще ти е после.
Аз мисля,че има много такива самоучители+диск.Но все пак е добре да препоръчаш това,което мислиш,че е най-доброто.Не всичките са супер.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Абе да си призная аз не съм съвсем боса, но се определям като едно първо ниво, но не пълно Embarassed Mr. Green
Това със самоучителя обикновено какво включва като граматика? И наистина е хубаво да дадеш насока кой самоучител да си взема newsm78

# 6
  • Мнения: 388
Ай стига бе, няма дърти години за това.  Peace
Онлайн курсовете са добра идея, особено щом си с деца и съответно ненормиран работен ден.
Български сайт по въпроса
http://www.kabinata.com/

Бях се записала там, цената е поносима, доставят ти  слушалки /не си спомням някакви материали имаше ли/, но може да се ровкаш вътре, когато няма час и да си сваляш тестове. Абе занимавка е, най-удобното е, че става от вкъщи. После отидох в Британика, не е лошо също, добри преподаватели, малко е скъпичко, но плаща фирмата, та...
Успех! И се забавлявай  Hug

п.п. за самоучител ползвах граматиката на Реймънд Мърфи.

# 7
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Еех, Мама на Мелек, дай повече инфо за този сайт.  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
ей, мерси на всички, като заспят децата ще прегледам всичко подробно  bouquet Давайте още Hug

# 9
  • Мнения: 1 749
Здрасти! И аз исках в свободното време(каквото и да значи това при майките Laughing ) да си доуча английския.Събират ми се да съм го учила поне 7-8 години ,но нещата се забравят.Намерих си един самоучител,но не ме удовлетворява.За да си припомня например граматиката,от която имам нужда,трябва да отида на курс.И това ще се случи.Та,както и да е.Самоучителя се казва Tell me more English и можеш да си го изтеглиш от замунда.Пожелавам ти успех!И..няма такова нещо "на стари години". Peace

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз уча от тук: http://learnrealenglish.com/- на нищо по-добро не съм попадала за 20 год. Не съм купувала нищо, карам си с уроците, които ми изпращат по мейла.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 36
Мама Алекса, аз също много искам да уча, поне сега докато съм вкъщи. За разлика от теб имам един дребос, но ми е достатъчен! Само дето съм от Шумен и си нямам и на идея има ли изобщо добра школа тук. Тези дни гледах в Хеликон-а книгата  "Английски за българи" намалена на 12лв., но незнам добра ли е? Някой да знае?

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За активното научаване на езика трябва и комуникация, говорима. Лично за мен, най-успешния вариант е с учител. Мога да препоръчам, ако някой се интересува. (за София)
Самоучителите залъгват, че се учи и напредва.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Между другото даскалите от линка, който дадох, отричат напълно широко използваните системи за изучаване на езика... ученето на граматика, комуникацията, правенето на упражнения и т.н. само забавят и затрудняват научаването на езика и пречат да се овладее наистина добре. Тези преподаватели използват абсолютно новаторски подход и имат огромен успех сред учениците си. Мненията мисля, че могат да се четат след регистрация, но всички до един са въодушевени. Аз лично за няколко месеца научих много от уроците- не само по английски, но и много други ценни неща. Вече знам как се учи език и повече не бих се записала на курс (последния на който ходех беше в АВО-3 преди 6 месеца- чиста загуба на време).

# 14
  • Мнения: 1 334
Език се учи с много писане, четене, повтаряне, наизустяване, етц. Всичко останало е баламосване.

Можеш да провериш Британика, или БК, Аво 3 мисля че имат вечерни курсове, също. Английският изобщо не е толкова лесен колкото се представя в самоучителите. Възрастта също е от значение, възможността да учиш езици, колко свободно време имаш, и т.н. Защо не си намериш учител, ще ти е по-лесно. Пожелавам ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт